The new OG order

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Qualdezar: To nebylo záměrem. Omlouvám se za to. EDIT - takhle?
http://rpgforum.cz/viewtopic.php?p=59785#59785
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Qualdezar píše:Trochu to vypadá, jako by to MoMW akorát posrali a kvůli tomu se to rozpadlo. Ale to není pravda. Rozpadá se to kvůli malé propagaci.
Z MoMW uz neni nikdo aktivni. Wyrm si snad dela svoji hru jednou za dva mesice (myslim), Syvaen je nekativni a Dalcor to pred chvili o diskusi vedle zabalil.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ani tak nejde o Brno, jako spíše o to, že co je hlavním dovodem, proč se něco mění.
Řekl bych, že je to:
Změnou vedení a změnou přístupu (aby byl OG více vidět)

Jak si udělali pražtí MoMW špatnou reputaci, podle mě je tomu spíše naopak.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Tak jste se nám tady pánové pěkne rozepsali a já bohužel nemám čas si to všechno přečíšt... snad zítra... ale k věci:
Poněkud jste zapomněli na mou ochotu s OG pomoci... sice jsem byl poslední rok mimo, ale to z cela pochopitelných důvodů a vzhledem k tomu, že se od září opět vracím do školy, tak by neměl vzniknout žádný problém s mou pomocí... Klidně budu DMovat (ale pouze DnD, protože ostatní systémy pořádně neznám)... Nevidím problém jet na nějakej con, kde bych udělal přednášku o OG... klidně rozlepím plakáty a pozvánky na OG na kolejích a zaúřaduju lidi i z ostatních kolejí, ať udělají to samé... prostě jsem ochoten a hlavně chci pomoct... Takže se mnou počítejte...
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Bazi: Takže pokud vím Dalcor vzdal, Sosáček nepřijal. Tuk-Enek zavádí new OG order a o Trevenorovi nic nevím. To se mi nezdá jako nijak zvlášť oslnivý výkvět připraveného manšaftu.

Souhlasím, že je to samoregulující oblast do chvíle, než jsou na ni uvaleny nějaké regulace. Já se právě bavím o tom, jestli je lepší zavést regulace a štáb připravených vypravěčů, nebo jestli to udělat plně samoregulujících.

Na MoMW se ptám z několika důvodů (které se liší od tvého členství v hnutí sardinek): Například by mohl existovat open gaming typu dělejte si co chcete, a potom open gaming se zárukou organizovaný "prověřenými" DMy, který by měl třeba punc MoMW. Nebo jiný. Vlk by se nažral a koza by zůstala celá.
To jméno ale nemůže a nebude nic znamenat ve chvíli, kdy MoMW má k OG ambivaletní vztah, někteří členové MoMW se na OG nepodílejí a zároveň se na OG podílejí nečlenové MoMW. Podle mně v současné chvíli je to spíš matoucí, což neznamená, že by se to nedalo použít. Druhá věc je, že někteří dosavadní členové MoMW taky neprošli žádným "prověřením" a těžko ho asi zavádět zpětně i kdyby tedy prošel ten plán, že MoMW bude puncem kvality.

Prostě shrnuto a podtrženo - MoMW nemá nyní žádnou vypovídací hodnotu. Celý obsah sdělení je skupina DMů. Nic víc, nic míň. To mi přijde jako chabý rozlišovací znak. Špatný label. A to propagaci neslouží. To ji poškozuje. Chápeš?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Alnag píše:Bazi: Takže pokud vím Dalcor vzdal, Sosáček nepřijal. Tuk-Enek zavádí new OG order a o Trevenorovi nic nevím. To se mi nezdá jako nijak zvlášť oslnivý výkvět připraveného manšaftu.
Dalcor nevzdal, ale asi nebude dělat po prázdninách víc jak jeden termín.
Takžestabilní DMové budou Tuk-Enek, Dalcor a Drizzt (jestli to dobře chápu). Do začátku to stačí, ale chtělo by to ještě někoho. Řekl bych, že se občas někdo přidá, nebo někdo udělá 2 termíny.
Alnag píše:Souhlasím, že je to samoregulující oblast do chvíle, než jsou na ni uvaleny nějaké regulace. Já se právě bavím o tom, jestli je lepší zavést regulace a štáb připravených vypravěčů, nebo jestli to udělat plně samoregulujících.
Já bych řekl, že to tak více méně fungovalo.
Alnag píše:Na MoMW se ptám z několika důvodů (které se liší od tvého členství v hnutí sardinek): Například by mohl existovat open gaming typu dělejte si co chcete, a potom open gaming se zárukou organizovaný "prověřenými" DMy, který by měl třeba punc MoMW. Nebo jiný. Vlk by se nažral a koza by zůstala celá.
Tohle je rešení. Já bych se nebránil. Teoreticky by to šlo.
Alnag píše:To jméno ale nemůže a nebude nic znamenat ve chvíli, kdy MoMW má k OG ambivaletní vztah, někteří členové MoMW se na OG nepodílejí a zároveň se na OG podílejí nečlenové MoMW. Podle mně v současné chvíli je to spíš matoucí, což neznamená, že by se to nedalo použít. Druhá věc je, že někteří dosavadní členové MoMW taky neprošli žádným "prověřením" a těžko ho asi zavádět zpětně i kdyby tedy prošel ten plán, že MoMW bude puncem kvality.Prostě shrnuto a podtrženo - MoMW nemá nyní žádnou vypovídací hodnotu. Celý obsah sdělení je skupina DMů. Nic víc, nic míň. To mi přijde jako chabý rozlišovací znak. Špatný label. A to propagaci neslouží. To ji poškozuje. Chápeš?
Je pravda že MoMW a OG nemá přímé propojení. Ale MoMW asi stejně nemají budoucnost, podle toho, jak se to tu rýsuje.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

nová koncepce MoMW/OG NO ... (nebo jak se to bude jmenovat) by mohlá být:

Stabilní ''osvědčení'' členové (by se starali i o organizaci, podporu a propagaci)
přidružení a příležitostní členové (by se hlavně starali o hraní)

Edit: nebylo to tak i doteď?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Qual ad EDIT: Ne, o všechno se staral Dalcor $D

Já to vidim takhle - Drizzt by s Dalcorem dělali OG d20 a DnD (nevybavuju si teď přesně současnej a historickej vztah DnD a d20, ale na tom nezáleží) a já bych do toho střílel jiné systémy. To by bylo řekněme... Vnitřní kruh? Mohl by se rozšiřovat podle zájemců, samozřejmě. My bychom se prezentovali přímo jako TNOGO
Pak by tu byl řekněme vnější kruh, GMové, za které by se mohli zaručit lidé, jejichž hlas má váhu, nebo které sami známe a víme, že jsou dost dobří, aby mohli vést kvalitní OG. Ti by, když budou chtít, vedli OG pod záštitou (zárukou) a s organizační atd. podporou TNOGO.
A pak by tu byli takoví, kteří by prostě chtěli udělat OG, ale které bychom neznali (možnost zařazení do vnějšího kruhu po zkušební hře), těm bychom to zorganizovali, ale bylo by k jejich hrám připsáno NEZNÁME, aby bylo jasné, že za jejich kvalitu nemůžeme ručit, ale ani ji zpochybnit

Řazení Vnějšího a Vnitřního kruhu by bylo vcelku ukradený, šlo by spíš o odlišení lidí, co občas organizujou a lidí, co jsou v tom naplno. Ale řazení TNOGO a NEZNÁME by bylo někde jasně vypsaný, aby každej nováček věděl, o co jde
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tuk-Enek. Plán vcelku zajímavý. Mne teda nejvíc drásá taková blbost... ten anglický název. Lidi, žijeme v ČR (výjimečně nikoliv Černý rytíř). Já vím, že anglicky je to děsně cool a vůbec. Ale není začátek 90. let a všeobecné oslnění vším, co je z júesej. Trocha úcty k vlastnímu jazyku... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

No Alnag má trochu pravdu, mě sice anglicismi nevadí, ale půjdu v souladu se svým přesvědčením, že obecně je v rPGčkách lepší používat rodný jazyk $P , ALE bude problém se zažitou zkratkou OG.

Edit: Na druhou stranu, všude kde bylo napsáno OG, bylo v závorce (open gaming - otevřené hraní :roll: ), tak proč rovnou nepsat otevřené hraní (uštříme si zbytečný psaní :wink: )
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Já á bych byl pro nechat označení OG. Nemyslím, že změna zkratky nějak pomůže.
Naopak, název by měl být stručný a výstižný. TNOGO je tak zvany ouvrkyl. Neboli přezabití, chceme-li se držet češtiny.
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

OG je pojem. Ale organizace se může jmenovat třeba Osvícení (Illuminati) $D
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Co kdyby se to pomenovalo latinsky... to zní taky děsně cool $D
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Fritzs píše:Co kdyby se to pomenovalo latinsky... to zní taky děsně cool $D
Možná děsně cool, ale takyby to mohlo bejt děsně složitý... Já jsem proto, nechat prostě OG jakožto Open Gaming... vždyť to ten název kompletně vystihuje, nebo snad ne?
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Myslis neco jako <simulace jazyk="latina ala whitewolf">Openingus Gamingus</simulace>?
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti