The new OG order

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Qualdezar píše:Další zkušený DM má na OG smysl pouze, pokud je moc zájemců a málo DMů.
:8oO Tak o čem takhle diskuse je? Měl jsem pocit, že to začalo tím, že nejsou lidi, kteří by dělali OG. Pokud jsou, tak nechápu co tu vlastně řešeíme. Může někdo specifikovat co tu řešíme?

A btw. pořád čekám na vysvětlení smyslu názvu MoMW. A stejně tak bych nevytvářel ani značku New OG Order. Prostě Open Gaming (R). Stručně a jasně.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Primární problém je: málo hráčů.
V praze se DMové celkem rozpadli. Ale někdo se najde Dalcor, Tukan (+ 1 až 2 další zájemci).
Ale pokud je málo hráčů, je zbytečné zhánět kvanta vypravěčů.

MoMW - nevím, páni mnoha světů asi že mástrujou v různých světech já jsem ten název nikdy nějak neřešil. Nepříjde mi nijak zcestnej ale změně se nebráním.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Q to myslel tyak, že smyslem OG je ukázat RPG novým hráčům, jenomže nový GM nemá na to vést OG a zkušenému GM nepřeba představovat RPG, takže dobří GM jsou vítání, chtějí-li pomoct, ale není primárním úkolem je přivádět
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Tuk-Enek píše:Q to myslel tyak, že smyslem OG je ukázat RPG novým hráčům, jenomže nový GM nemá na to vést OG a zkušenému GM nepřeba představovat RPG, takže dobří GM jsou vítání, chtějí-li pomoct, ale není primárním úkolem je přivádět
Prešně tak (Tuk-Enek je odednška můj tiskový mluvčí $P )
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

No tak to jsem to asi vůbec nepochopil. Tak nic. Mně si nevšímejte. Jako bych nic neřekl. Už budu jako myška. Je vidět, že to máte pevně v ruce. )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Myšlenka ať si každý kdo chce něco zamástrovat, zamástruje co chce, je pěkná, ale na to není potřeba nějaké organizované hraní. Stačí se domluvit tady na fóru: Odmástroval bych tohle a tohle, kdo chce přijít. A hotovo.
OG má přivést nové hráče k RPG (případně pomct hráčům bez skupin někoho najít, nebo si zahrát). Případně umožnit hráčům zahrát si něco jiného. Ale hlavně jde o to přilákat nové tváře.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Takže OG podle vás má sloužit JENOM k tomu dostat k DnD (nebo něčemu jinému) nové hráče?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

ne jenom k tomu ale hlavně k tomu
jak jsem říkal, k tomu aby jsme si spolu zahráli my, návštěvnící RPG fóra, nepotřebujeme OG.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Aha, myslel jsem ze vam jde o neco jineho.

Tak nic :)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

O co jsi myslel že jde?
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Taky jsem si myslel, že jde o něco jiného...

A hlášky jako hledám...
... člověka, který by mi pomáhal s tvorbou a organizováním dalších her v systému D20.
Mne utvrzovaly v tom, že to co chybí jsou GMové. Ale zřejmě chybí hráči. No v tom můžu pomoct max. vylepením nějakých plakátků v budovách FF UK. Ale vzhledem k tomu, že je to tam plakátkama ověšeno, obávám se, že to zapadne.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Qualdezar píše:OG má přivést nové hráče k RPG (případně pomoct hráčům bez skupin někoho najít, nebo si zahrát). Případně umožnit hráčům zahrát si něco jiného. Ale hlavně jde o to přilákat nové tváře.
Jestli můžu, rád bych podotknul pár věcí. Věřím, že coby člověk, který je s myšlenkou OG od prvního hraní, mám co řict.

Co se týče pomoci neaktivním hráčům, tady OG splnilo svou funkci. Kdokoliv měl zájem si zahrát a dozvěděl se o těchto stránkách, tak si zahrát přišel. Nepamatuju, že bychom odmítli nějakého hráče. (Maximálně byl přesměrován z plné skupiny a zahrál si později.)
Takže jediný problém, který se v tomto směru má řešit (obzvláště po nabídce dalších ochotných DMů) je propagace. Tedy aby se o OG dozvěděli i hráči, kteří už třeba nehrají pár let a nemají styky s komunitou.

Přilákání nových hráčů je problematické.
Abych volně parafrázoval Sylvaena, nikdo nemá zájem mástrovat bandu hormonů na nožičkách.
Problém spočívá kromě nalákání také v asimilaci nových hráčů.
Prostě máte-li družinku mladých nováčků, budou neukáznění, roztěkaní a poměrně z vysoka srát na nějaký RP. A patrně je to nebude moc bavit a příště asi nepřijdou.
No a skupinka starých nováčků asi nevznikne. Na stará kolena, a teď jen tak plácnu, řekněme už kolem dvaceti, pětadvaceti, má člověk dost svých koníčků a zájmů a s P&P hrama začne jenom když ho k tomu někdo přitáhne, čili má o místo k hraní postaráno.
Nejschůdnější řešení v tomhle směru ukazuje Fibrizo (sorry, Fibrizo), který přišel na OG jako naprostý nováček, a přestože ještě dneska by ho člověk občas zabil, pomalu se vyhrává a zbavuje špatných návyků.
Prostě chceme-li nabírat skutečně NOVÉ hráče, prostě NESMÍ jít o proces typu kdo příjde, ten hraje. Musíme je asimilovat v zkušenějších skupinkách.
A teď mi řekněte, jak toho dosáhnout?
Co mě se týče, aktivně bych tenhle druh lidí nevyhledával a prostě se smířil s tím, že se noví hráči rodí ve školních lavicích na Dračím doupěti a k nám se dostanou v okamžiku, kdy trochu dospějí a začnou hledat nějakou skupinu poté, co jejich znuděné spoluvrstevníky přestane bavit brodit se po kolena ve skřetí krvi a zabíjet draky minimálně ob session.

Čili bych OG nechal jako způsob, jak zapojit staré, neaktivní hráče zpět do komunity.


A na závěr malá noticka ohledně MoMW.
MoMW je skupina DMů. Někteří z nich jsou zapojeni do OG. Občas jsou ochotni organizovat hraní na conech a propagovat tam OG.
Sloučit? Úplně rozdělit? Proč? OG je systém a MoMW je skupina lidí kolem tohoto systému s motající. Neplatí rovnost, je jen neprázdný průnik.

Toť mé dva centy k debatě. Ciťte se volní napadnout kteroukoliv část příspěvku.
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Vzhledem k tomu že Sylvaen odešel do stíny, Dalcorovi chyběl spoluDM. Tím že Dalcor odchází také do pozadí. Chybí 1-2 DMové. Ale hlavně chybí hráči.
Dalcor poodešl, protože chyběli nováčci a myslím že i trochu kvůli tomu že toho měl moc a nemělo to žádný smysl.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Q: Měl jsem za to že to má být prostě možnost oetvřeného hraní, které je kde provozovat, je kde organizovat a podobně, ať už slouží k lákání nových lidí k DnD, nebo k tomu poznat novou partu lidí kterou byste jinak nepoznali (sebranka), možnost vyzkoušet nový systém (drd+) a podobně.

Osobně nemyslím že bych měl jinak příležitost vyzkoušet DrD+, nebo tak něco. A pokud z OG uděláte značku pro "shánění nových hráčů k DnD" tak tenhle faktor zničíte.

Ale chápu to tak že to CHCETE, ne?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Co se týče toho co napsal Bazi. Já osobně jsem smířen s tím, že budu občas mástrovat bandu hormonů. Ale nemyslím si, že by to bylo tak hrozný. Banda hormonů se tzi těžko sejde. A pokud budeme primárně propagovat na VŠ, tphphle bych se zas tak nebál. Dobré a špatné hraní je relativní. Já jako špatné hraní vydím pouze, pokud kazí hru. Jinak je to jen o tom, dát lidi správně k sobě. Nebo jim ukázat jiný způsob.

Když jsem začínal s OG, můj hlavní zájem byl (možná troch naivně) přivést co nejvíce hráčů k Dnd. Abych tak zvíšil šanci, že se někdy vydá v češtině. Vím že to bylo trochu naivní, ale bylo to to nejlepší, co jsem mohl udělat. Teď už mi ani tak o české vydání DnD nejde. Ale každý hráč, který si koupí nějaké RPG díky OG je pro mě motivace v tom pokačovat. Jak se říka, malí kámen může rozpoutat lavinu. Já OG dělám (zadormo a ve svém volném čase) proto, aby se tu hráčská obec RPG rozrostla. Ale to jsou čistě mé důvody.
Dalcor a ostatní se na to možná dívají jinak.
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů