Konec Open gamingu v Praze

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Konec Open gamingu v Praze

Příspěvek od Dalcor »

O tomto težkém rozhodnutí jsem přemýšlel více jak měsíc, ale dnes v noci, když jsme nemohl spát ve mě nakonec uzrálo konečné přesvědčení. Dříve jsem se vždycky přemluvil, doufaje v lepší zítřky, nyní už ne. Končím s Open Gamingem na dobu nezbytně nutnou.

Proč?
Open Gaming neplní to co jsme si s ostatními předsevzali. Tedy spojit Pražskou komunitu, najít nové hráče i nové tváře pro fóra. Jestliže po prvním měsící hraní jsem registroval přes 30 hráčů ( z toho polovinu z těchto fór), nyní pravidelně chodí maximálně 8 lidí a všichni starofóroví usedlíci. Bohužel se mi nepovedlo navázat na úspěchy DND Anniversary day a DnD World Day takže můžu mluvit o selhání, mě jako organizátora. Pokud je tedy projekt neúspěšný, je na čase ho ukončit a odstoupit.

Kdy?
Rozhodně ne hned. A rozhdoně ne úplně. Nadále povedu se Sylvaenem Sebranku a to dokonce jejich kampaně. Pokdu bude pak zájem ze strany hráčů Sebranky pokračovat v jakékoliv jiné hře, nebudu se bránit. Ale Sebranka je daleko více než Open spíše soukromou session. Nadále pak budu reprezentovat Sílu a NPC ve skvěle Sylvaenem rozehrané Star Wars D20, kde se samozřejmě budu nadále podílet a na vývoji příběhu. Dále jsem pak slíbil některé hry, které během června a července odehraji a pokud mi něco zbyda tak ještě v srpnu. Ale od 1. září opravdu končím. Co je to za hry - v rpvé řadě se opojedu podívat do Brna, kde si zkusíme Tri-Stat dX v settingu Dreaming Cities. V případě dostatečného zájmu Hasse a Sathel pak vyrazím i do Českých Budějovic odehrát jednu hru. A Pražským hráčům jsem slíbil A GAme of Thrones, Engel D20 a Korunní války. Zájem o Anime je spíše vlažný, čili to se asi neuskuteční.

Jak jsem došel k rozhodnutí?
V prvé řadě je to nedostatke zájmu a hráčů. V druhé řadě je výše zmiňované nesplnění předsevzetí a plánů. Třetí otázka je otázka časová a
nákladová.

Co budu dělat dál?
To že končím s OG neznamená, bohužel pro Vás, že úplně zmizím z naší scény. nadále bych se chtěl věnovat organizaci příapdných RPG akcí na Conech a RPG akcí v pražských hernách. Pak je tu samozřejmě Old Elf Inn, kterému jsem se již dlouhodostatečně nevěnoval. Mám také strányk Dragonlance a chtěl bych s Alnagem a týmem d20.cz navázat trochu hlubší spolupráci, co se týče prezentace D20. Mám také rozepsané desítky dobrodružství které jsme odehrály a kampani hrané se Sebrankou chci dát stahovatelný tvar, s celou řadu doplňků (v podstatě plnohodnotné pdf s kompletní kampaní). No a mimoto mám ve skříni více jak 30 modelů letadel a další stovky figurek, na což se moc a moc těším. V neposlední řadě mi slíbil Fantom Print že mě zaplaví prací ohledně načítání a kontroly knih nových knih ze světů Wizards of The Coast.
A kromě toho mě čeká také sebevzdělávání. Rád bych si udělal vejšku /Andragogii nebo jak se tomu nadává/, a mám doma díla jako Kniha pěti kruhů, O válce, Vladař, Hagakure či Umění boje které musím poctivě nastudovat,s tejně jako desítky narativních RPG :wink: Samozřejmě ani do budoucna nevylučuju občasné Ad-Hoc hry

Každopádně děkuji všem za spolupráci, za skvělé herní zážitky a také za to že jsem měl tu možnost se poučt z vlastních chyb.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 14. 6. 2006, 12:54, celkem upraveno 3 x.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec Open gamingu v Praze

Příspěvek od Alnag »

Myslím, že je všem jasné, že to nebylo lehké rozhodnutí. Ale občas je potřeba úplně přehodit výhybku.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dík Alnagu.

Jiank to není úplný konec, když bude chuť a nálada věřím tomu že občas dáme i nějakou další hru.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jo, myslim ze jednou za cas by nejakej oneshot byl fajn ;)

Sice jsi mozna nenalakal novacky, ale prinesl jsi zabavu spouste lidi, a to se taky pocita, ne? Ale chapu ze ctyri opengamingy mesicne opravdu nejsou realizovatelne.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já osobně končím skoro definitivně, pokud nebudu přemluvet k tomu abych něco odehrál. Pokdu budou chtít jiní dějmistři hrát a budou chtít abych se na tom podílel tak se třeba zmobilizuji. Ale vzheldem k tomu že bych hrál pro lidi z fóra, tak si raději udělám soukromou družinku.

Ale abych uvedl an pravou míru co hodlám odehrát jako DM do konce prázdnin:
- Engel D20
- Představení Tristatu v Praze a Brně
- A Game of Thrones
- Sebranka
- GURPS (dle Tukana)
- Korunní války

Co pak budu hrát v soukromí:
Dragonlance, AGOT a Tri Stat Dreaming Cities, WOD: Werewolf
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

A co bude s MoMW. Předpokládám ža tedy alespoň cony a pod.. občas budou?
Co se týče nováčků na OG, taky se mi jich v brně nepodařilo nijak moc nalákat. Každopádně po zkouškách hodlám vytáhnout esa z rukávu. A to velkou propagaci: Na VŠ a na informačím systému MU. Jsem sám zvědav, jak to zabere. Pokud by to vyšlo, třeba by se v Praze mohlo jít také tímhle směrem. Podle mě je OG dobrá myšlenak, akorát je málo viditelná, což je problém. Potřebuje prostě větší porpagaci.
No uvidíme, chápu tvé rozhodnutí. A souhlasím s tím, že za daných podmínek to nemá cenu. Ale třeba se ještě situace zlepší. Uvidíme.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

MOMW funguje dál, jak jsme psal oranizace akcí se nebráním.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Qualdezar píše:Podle mě je OG dobrá myšlenak, akorát je málo viditelná, což je problém. Potřebuje prostě větší porpagaci.
Tak s tímto plně souhlasím...

No, co naděláme Dalcore, do ničeho tě nebudeme přeci nutit...
Takže, co se vlastně stane poté, co sebranka dohraje dobrodružství v Myth Drannoru a my budeme chtít pokračovat dále? Rozpustíš nás nebo se tomu budeš věnovat i nadále? Bylo by opravdu škoda se rozejít s takto dobrou partou lidí... :>:o/
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Tak tohle mrzí :( Ty OG kde sem byl se vcelku povadly...

No... ale všechno jendou končí, že.

Hodně štěstí Dalcorovi na jeho další cestě $cry$ :cry: :cry:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Však si můžeš vzít organizaci a pořádání OG na svá bedra Tuk-Eneku. )

EDIT: Hm... právě jsem si přečetl New OG Order. $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ehm tuším že o tvé otázce Drizzte se vyjadřuji. Ano OG je skvělá akce, ale když se hledal spolurpacovníky v Praze tak jsem nic takového nezaznamenal.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Vzdyt jsem se ti nabizel :>:o/ a Treven taky.

Ale zrejme si nas nepovazoval za dost dobre nebo co.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Nabízeli? Ano jednou v hospodě jsem se o tom zmínil Trevenovi jsem dokonce poslal co potřebuji a aco bych chtěl (už po několikáté a výseldek - nulový). Ty jsi něco nabídl? Třeba Dalcore odmástruju Mágy? Ne. Takže se zase čekalo co udělám já. TO je pomoc za všechny peníze $cry$
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

V tom pripade se omlouvam. Myslel jsem ze jsem se nabidl a kdyz jsi mi nehodil na hlavu zadnou praci, tak ze nechces $cry$

To je ted uz stejne jedno, nechame to bejt.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Komunikacni problem, ja se take omlouvam
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů