BOG 22.6.

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

BOG 22.6.

Příspěvek od Sniper »

Hra

Kdy: 22.6. 13:00
Styl: zjednodušený GURPS 3 edice.
Typ hry: mikrosvět (a je jen na vás, zda budete intrikovat, přemýšlet či do všeho rubat)

Život je hra. Nejhorší je, když Triumviáti vládnoucí světu to vezmou doslova a udělají si malé údolí, kam "vysadí" náhodně vybrané plebejce ze světa poničeného po znovuobjevení magie ve 22. století, aby je mohli pozorovat a hrát s nimi svoji Hru.

***

Nemusím ani říkat, jaký je váš osud - ano, vy jste ti, kteří byli vybráni a teď se musíte opravdu postavit na vlastní nohy. Nic není jisté, tam kde včera stál dům může být dnes spáleniště, z tichého lesa se přes noc může stát sídlo zmutovaných vlků...

Jste dost silní? A jak dlouho přežijete? Zde totiž není vítězů - hráči se dělí na poražené a ty ostatní.

***

Hra je koncipovaná na pokračovaní - během okamžiku se ve světě Hry může objevit někdo nový a naopak někdo jiný navždy zmizet, když se jeho počínání Triumviátům znelíbí. A vy se často nedozvíte ani důvod. Kruté, stejně jako celá Hra.

Pozn.: téma bude upravováno a doděláváno.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Vzorové postavy - nebudu je nyní psát klasickým způsobem, ale tak, abych vás donutil pracovat s pocity a dát jim vlastní charakter:

Doglo
Viděl jsem postavu v šeru, stála tam, tiše, nehybně. O mě snad nevěděla, koukala na molo, po kterém se převalovali cáry mlhy. Bylo ticho, nehybné a husté. Pak se ale ozvaly kroky. Byli blíž a blíž. ap, ťap, ťap. Silueta poukazovalo na několik mužů v těžkých pláštích, rozhodně to nebyli žádné padavky. Vyšli z mlhy a vypadali strašlivě. Šedé pláště zapatlané blátem a krví. Postava ve stínu se začala pomalu plížit směrem k nim, opatrně, nenápadně, jako by ona sama byla součástí přístavu. Ten první z mužů se však z nenadání otočil a chytl postavu za krk - zvedl ji do výšky. Postava se zmítala a mlátila do jeho ruky, on toho ale nedbal. Pak jen šlubl rukou, ozvalo se chrupnutí a postava zvláčněla. Pustil ji na zem a šel ke mě. Byl obrovský, pomalý a tichý. Nedokázal jsem se ani pohnout, zuby mi drnčeli strachem a zimou. Zastavil se jen metr od mé skrýše a podíval se mi přímo do očí. "Jsem Doglo. Řekni všude, co jsi dnes viděl, a budeš žít." Tak to opravdu bylo, ctění pánové, a teď prosím ten měďák za příběh.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

U - Vogo - Humu (Vogo) (Pes v dešti)

"Já šláp šláp. Krok. Krok. Vidět bizon bizon bizon. Já luk. Já znamení. Kmen muž muž muž krok. Muž oštěp. Muž prak. Muž kopí. Já střela. Muž střela. Muž oštěp střela. Bizon bác. Bizon bizon běžet. My pracovat. Žena žena přijít. Žena pracovat. Žena nosit. Den hostina. Den den den klid. Já nová kožešina. Já slavný. Já stopař U - Vogo - Humu. Já důležitá postava. A ty?"
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Asi jsem blbej, ale šlo by nějak jednodušeji specifikovat, o co jde? :roll:
Je to fantasy, sci-fi, urban fantasy? Chápu to správně tak, že postavy se octnou v nějakém mikrosvětě a neví pořádně, jak se tam vzaly a kde jsou?
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Ano, přesně. Lépe bych to asi nevystihl.

Celkově je to fantasy (malé údolí plné krvelačných bestií, jedinou jistotou pořádná sekera a hlavní nejistotou kromě údolí samotného je několik mágů, od kterých se může čekat ledacos) se znalostí sci-fi (to jest že někteří vědí o vznášedlech, kosmických letech, ale není možné je zde použít, už výroba střelného prachu je problém).

Dobrodružství nebude příliš nováčkovské. Ne že by to nešlo, ale nějak s tím nepočítám, že by se povedlo tam nováčky dostat (já snad jako vždy přivedu pro mě samého často neznámé "nehráče", ale málokdy se jedná o vyložené nováčky).
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Měl jsem dát asi vědět dřív, ale ještě jsem nevěděl jak to vyjde, ale nakonec se můžu dostavit na tu jednu odpoledne. Postavu si vymyslím a zahraju podle konkrétní nálady, no a pokud se to nebude konat, tak půjdu rovnou domů.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Invictus: OK. Budu s tebou počítat. Hra je koncipována volně pro neurčitou družinu, takže by to neměl být problém.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Prjistotu to tedy napíšu i sem. Já se dostavit nemůž, neb mám celý týden praxi v knihovně. :( Doufám že si to užijete.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Je to za námi. Účast malá, ani se moc nehrálo, ale záchvaty smíchu snad stály za to. Hru asi recykluji a obnovím později s lepší propagací,
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Zamykám.
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti