Jak aktualizovat statický text?

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak aktualizovat statický text?

Příspěvek od Dalcor » 18. 5. 2006, 11:57

Jak aktualizovat statický text na našich stránkách a na www.d20.cz
Dejte návrhy klidně i celých odstavců. Něco s tím zkusím udělat. Pro info cituji informativní článek pro Hraj cz
Open Gaming – Otevřené hraní d20


Open Gaming je akce, která běží již přibližně rok ve třech městech České Republiky – v Praze, Brně a Hradci Králové. Všem zájemcům nabízí vyzkoušet RPG – „hry v hlavní roli“ či
„hry na hrdiny“- pod vedením zkušených vypravěčů. Jde o hry postavené povětšinou na systému d20, který je možná mnoha hráčům znám z počítačových her jako Neverwinter Nights nebo Star Wars: Knights of the Old Republic. Nejznámější stolní hra využívající systém d20 je pak bezesporu Dungeons and Dragons.

Open gaming je hraní RPG her, kterého se může zúčastnit úplně kdokoliv. Jak toto otevřené hraní probíhá? Samozřejmě jsou dopředu určeny termíny, které rozesíláme hráčům elektronickou poštou a zveřejňujeme ve svých prezentacích. Prodejna a herna Černý rytíř rovněž uvádí termíny na svých webových stránkách, neboť hry v Praze a Brně probíhají v jejích hernách. Na každý termín pak většinou přijde 4-6 předem potvrzených hráčů, takže zbývá i volné místo pro případné neohlášené zájemce.

Jaké máme požadavky na hráče? Jenom dobrou náladu a schopnost komunikovat v češtině. Ačkoliv jsme schopni překládat informace do angličtiny, není v našich silách vést celou hru v angličtině. Případný hráč nepotřebuje znát ani pravidla hry – ta mu alespoň zběžně představíme ještě před hraním. Nováčkovi samozřejmě zapůjčíme všechny ostatní potřeby jako jsou deníky postav či kostky. Jeden z vypravěčů či zkušených hráčů poté nováčkovi radí a zaučuje ho do systému d20. Proč „jeden z vypravěčů“? Hru na OG většinou vedou dva až tři vypravěči, kteří si mezi sebou rozdělují úkoly. Odpadá tak mimo jiné problém s prostoji v případě rozdělení družinky.

Jak již bylo řečeno, naše hry jsou převážně zaměřené na systém d20, který je naprosto variabilní a nabízí neuvěřitelné možnosti. Jeho základní výhodou je, že umožňuje střídat herní prostředí, ale přitom neměnit pravidla. Naši zkušení vypravěči nabízejí hráčům zážitky z různých herních světů a prostředí: V Čechách je dobře znám svět Zapomenutých říší (FORGOTTEN REALMS), díky knižní trilogii Planina ledového a PC hrám Neverwinter Nights, Icewind Dale, či Baldur’s Gate. Čtenáři fantasy možná znají knihy s modrým hřbetem, které je zavedou do prostředí světa Dračího kopí (DRAGONLANCE), kde mohou potkat bratry Majerovi či proslaveného Tasslehoffa Bosonožku. Nesmíme také zapomenout na nový EBERRON, který do klasické fantasy vnáší prvky techniky a steampunku. Fanoušci fantasy uvítají hru zasazenou do světa knižní ságy Píseň ledu a ohně, plné středověkého rytířství a machiavelistických intrik. Fantasy není samozřejmě jedinou možností – lze hrát dobrodružství i současnosti, nedávné minulosti či budoucnost. Kdo by neznal Hvězdné války, které se rovněž dočkaly svého zpracování v RPG systému d20! Povedlo se Darth Vaderovi opravdu vybít všechny rytíře Jedi? Kdo rozvezl hvězdnou mapu? Jak došlo k rozdělení na Sithy a Jedi?

Naši vypravěči vás zavedou do známých lokací, ale i do světů vlastní imaginace. Je libo svět, kde se velká Říše římská nerozpadla a přežila až do dnešních dnů? Nebo roztodivné světy, mezi nimiž lze cestovat magickými portály? Pro nás nic není nemožné. Vždyť hry ve FORGOTTEN REALMS a DRAGONLANCE připravují vypravěči, kteří se těmto světům věnují i více než 10 let a podílejí se na českých překladech knih. Hru ve světe Hvězdných válek vede další znalec, programátor podílející se na vzniku jedné z nejnápaditějších PC her posledních let, Star Wars: Jedi Outcast 2: Jedi Academy.

Kromě toho se podílíme na akcích organizovaných Wizards of the Coast, jako jsou světové dny DnD, či výročí DnD. Na každé takové akci jsme přivítali a vedli více než 50 hráčů a odehráli více než 8 různých her. Zároveň se snažíme účastnit conů, přednášet na nich o d20 a DnD všeobecně a samozřejmě organizovat hry.

OG připravujeme ve svém volném čase, naším zájmem je totiž ukázat potencionálním hráčům a zájemcům, že neexistuje jen jedno RPG (Dračí doupě), že jsou jiné systémy, že v RPG nejde o hromadění magických předmětů a úrovní, ale především o samotné prožívání postav. Že více než paintballu či historickému šermu se hra blíží divadlu. Naším cílem je rovněž sjednotit českou hráčskou komunitu. Chceme, aby hry na hrdiny zaujaly vážnou pozici na trhu se zábavou, aby se zvýšila podpora dovozců a zvedl se počet nabízených her. Až doposud můžeme děkovat jen dobré vůli majitelů a zaměstnanců Černého rytíře, že nám umožňuje provozovat tuto činnost a vychází nám vstříc i při organizování akcí.

Podívejte se na okolní fotky z Brna či z Prahy a z dalších akcí, na kterých jsme se podíleli, a pojďte s námi sdílet zážitky z hraní na hrdiny. Na Open Gaming zveme všechny, kdo mají zájem hrát hry na hrdiny. A nezáleží na tom, jestli jste začátečníci, nebo zkušení hráči hledající nové zážitky.

Pokud Vás naše otevřené hraní zaujalo, určitě se nám ozvěte.

+ kontakty a moto

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 6870
Registrován: 23. 10. 2005, 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 18. 5. 2006, 18:17

Je to jenom návrh. Asi se to bude muset ještě upravit. Na koci chybí adresa a kontakty, ale to už je maličkost.
O co se jedná?

Každý z vás již jistě zaslechl zkratky Role-Playing Game, hry na hrdiny, hra v hlavní roli. Určitě skoro všichni, kdo čtete tyto stránky, jste takovou hru vyzkoušeli, nebo vás zajímá a vyzkoušet byste ji chtěli. Určitě nejste sami a proto také vznikl Opengaming – Otevřené hraní, které je opravdu otevřené všem. Začínající hráč se nemusí v žádném případě obávat neporozumění systému. Základ pochopí rychle a složitější úkony a zákoutí pravidel se mu sami dostanou pod kůži během samotné hry.

Proč to děláme?

Ano děláme to ve svém volném čase a ne vždy je to jednoduché, ale děláme to rádi. Cílů máme několik. Jednak chceme umožnit lidem, aby zažili nevšední zážitek ze hry, ke které by se třeba za normálních okolností nedostali. Také chceme dát šanci lidem, kteří hledají někoho se stejnými zájmy, nebo někoho, s kým založí svou vlastní skupinu. Většina hrajících družin je limitována maximálním počtem hráčů, a také tím, že se hráči mezi sebou dobře znají. Je těžké připojit se k takové skupince, protože sehraná parta lidí většinou o nové členy nemá příliš zájem. Proto jsme se rozhodli umožnit hrát každému, kdo bude mít zájem.
V neposlední řadě také chceme stmelit a rozšířit stávající komunitu hráčů RPG a ukázat, že Dračí doupě není jedinou hrou tohoto zaměření.

Jak vypadá samotná hra?

To se různí. Záleží kolik se sejde lidí, jaká konkrétní hra je naplánována a hlavně, to záleží na samotných hráčích. Na každý měsíc se vypíše několik termínů a hráči si vyberou, co jim časově vyhovuje, nebo co konkrétně je zajímá. Většinou potom nahlásí svou účast vypravěčům, kteří hru organizují. Není to samozřejmě nutnost, ale ulehčí tak organizátorům spoustu práce a starostí.Skupinku většinou tvoří 4-8 hráčů, které mívá na starosti někdy i několik zkušených vypravěčů, jež mají s těmito hrami dlouholeté zkušenosti.
Hry jsou vedeny jedním ze dvou způsobů, buď delší kampaň na pokračování, nebo formou jednorázových dobrodružství, která se většinou odehrají za jedno sezení.
Co se pravidel a herního systému týče, největší důraz je kladen zejména na D20 systém, ze kterého vychází nejnovější edice nejpopulárnějšího systému na světě, Dungeons and Dragons.
Díky otevřené licenci D20 sytému vzniklo velké množství nejrůznějších herních materiálů. Díky tomu mají hráči možnost střídat herní prostředí, ale přitom neměnit pravidla. A´t už se jedná o proslulé Forgotten Realms (které mnoho hráčů poznalo díky počítačovým hrám jako Baldurs Gate, Icewind Dale, nebo Newervinter Nights), či Dragonlance (které se proslavili díky skvělé knižní sérii), nebo třeba i Starwars.
D20 systém ovšem není jedinou variantou pravidel,podle kterých se dá na OG hrát. Čas od času některý vypravěč připraví hru v jiném více či méně známém systému. Ať už se jedná o poměrně ještě nové Dračí doupě+, universální GURPs, nobo možná i v budoucnu strašidelný World of Darknes, nebo něco zcela jiného.

Dějmistři

V současné době se s rozšířením OG do dalších měst (nyní se pravidelně hraje v Praze, Brně a Hradci Králové) rozrostla i základna vypravěčů. Z původních čtyř nás je nyní přes 10 a další přibývají. Kromě Dějmistrů z Masters of Many Worlds (Dalcor, Drizzt, Wyrm, Sylvaen, Qualdezar, Pyrimidin, Invictus a Raist) další hraní organizuje Alnag, Sniper a další.

Organizace

Opengaming momentálně probíhá v Praze Brně a Hradci králové. V Praze a Brně jsou jednotlivé hry pravidelně pořádány v herně Černého Rytíře. O hladký průběh se v Praze stará Dalcor, v Brně Qualdezar a v Hradci Králové Rais (viz kontakty).
Moto mě napadlo třeba: Hrdina je v každém z nás (nebo tak něco)
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 6870
Registrován: 23. 10. 2005, 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 22. 5. 2006, 20:01

Já čekám na reakce a ono nic. Cožpak je to už pase?
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 23. 5. 2006, 06:48

Já nestíhám, promiň. Podívám se ASAP

Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4830
Registrován: 3. 4. 2004, 18:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 24. 5. 2006, 10:38

TOž dobré to je, budu aktualizovat

Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host