BOG 1.6.

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

BOG 1.6.

Příspěvek od Sniper »

Svět Gohar, kdesi v předaleké galaxii. Jak to všechno bylo? To ví málokdo. Teď vládne právo silnějšího a slabší jsou zadupáni do prachu u cesty. Mágové chtějí moc, lovci lidí mají žně, mocné rody vládnou pevnou rukou. Člověk neví, jestli jeho domov i živobytí nezničí magická bouře, zdivočelý robot ze staré doby či kámen, co z padne z nebezkých ostrovů (co jsou, to je tajemstvím pro většinu, a tak si klidně plují po nebesích, potichu, pomalu, hrozivě).

A jaká je vaše úloha? Jste nájemní žoldáci, volná skupina, která si hledá zaměstnání u toho, kdo nejvíc zaplatí. Není dobra, není zla, je jen přežití a na to je potřeba si vydělat. Nebo je všechno jinak a rebelské řeči o ideální budoucnosti nejsou hloupé žvásty, jak všichni vládci tvrdí? Zaměstnavatelé vás mohou použít jen jako návnadu. Jako žoldáci se máte většinu času lépe než normální lidé, ale jsou chvíle, kdy vas od smrti pádem chrání stahující se oprátka kolem krku - přežijete?

Kdy: 1.6. odpoledne, bude upřesněno.
Styl: zjednodušený GURPS 3 edice.
Typ hry: intriky, diplomacie, dobrodružství (a trocha akce).
Dobrodružství:

Takoví nenormální hrdinové


Postavy:

Žiletka (zabrán - Sir)
Velitel: rozhoduje, ale nese zodpovědnost za celou družinu
Rozvážný: nikdy se moc nehrne do akce a není to hlavní bojovník, což ale neznamená, že by se neuměl ohánět mečem či střílet z pušky
Diplomat, Hlasový implantát: umí mluvit - a to dokonce tak, aby mu ostatní naslouchali a raději souhlasně přikývli
Časový implantát: neptejte se ho, zda má hodinky, zeptejte se přímo, kolik je


Popis: muž, hodně vysoký, správně stavěný, protáhlé vůdčí rysy, krátké vlasy, výrazné oči, abstinent, léčen ze závisloti na Apinu. Ale jinak docela fajn, dokud nezačnete být moc zbrklí nebo nepůjdete proti jeho zájmům. I když Apin je svinstvo, které člověka poznamená navždy - zpožděný záchvat ho může zbavit schopnosti hýbat se či naopak změnit v nekontrolovaný běs naprosto kdykoliv.

Dodatek pro zájemnce: pokud ho chcete, měli byste mít nějaké ty velitelské sklony i schopnosti, umět reálně prosadit v diskuzi svůj názor nejen hrubou silou a být připraveni na to, že vám příjde papírek "chovej se tak a tak".

Kron (zabrán - Invictus)
Mág: když ho budete zlobit, promění vás v žábu
Tichá voda: nemluví, když nemusí. Ale i jeho pohled na vás může vydat za tisíc slov.
Mistr katany: no, občas ty potvory odrážejí kouzla i kulky zpět, pak se ukáže síla chladné oceli.
Pán chladu: nečekejte od něj ohnivou kouli - co ale neznamená, že vás nedokáže zabít jinak.
Čistý: mág. Nezná ženy. Naprosto - protože prostě nemůže. Takže si z toho nedělejte legraci.

Popis: tajemná postava v družině. Taková chodící Kápézetka. Ale kdo to vlastně je? Hmm, no raději to nechtějte vědět.

Dodatek pro zájemce: Je mocný. Hodně mocný. Ale je potřeba, aby jste jej uměly zahrát a byli připraveni na nejedno tajemství, které vám sdělím poštou / před hrou.

Nika (zabrán - Conlai)
Smíšek: rozesměje vás. Tedy se o to alespoň snaží. Občas i dost nevhod.
Hacker: no, ono je občas elektronické dveře lepší otevřít než odpálit. A takové přeprogramované zbraňové automaty na útok na vaše nepřátele také nejsou k zahození.
Prcek: no jo, co člověk chce, někde to musí mít i stinné stránky. Moc vysoký není, to ne, a nenakládejte na něj ani plnou polní.
Opto-počítač, integrovaný vstupní interface: občas je lepší než zaťukávat hesla na klávesnici se doislova naíchnout na počítač.

Dodatek pro zájemce: jste alespoň trochu vtipní? A máte rádi bludiště a jiné skládačky (neboť hackování není pomocí hodů kostkou, to by bylo moc jednoduché)? Tak berte, je tu postava přímo pro vás!

Divous (zabrán - Zdenál)
Vyhazovač: no, trochu větší muskulatura a hlava taková pomenší s prasečími očky... hádejte, co z toho plyne.
Berserk: když kolem cáká krev, tak se občas neovládne...
Precizista: člověk by to do něj neřekl, ale má fakt šikovné ruce. Třeba kryž namontuje bombu do hodinek....
Pyrofor: oheň, oheň, oheň! Hoří to, bouchá to, škvaří se to... a je u toho Divous.
Magický rezistor: hmm, sakra, proč ty blesky na něj se neustále odklánějí? He?

Popis: velký, hloupý, ale když se mu něco polopatě vysvětlí, tak to udělá, i kdyby měl projít zdí (což u něj není tak nereálné). Ale nečekejte od něj pochopení malé násobilky. Na druhou stranu, bomby umí používat výtečně, s plamenometem si taky hraje jak s děťátkem a svoji obouruční sekerou může rovnou porážet stromy na jeden sek.

Dodatek pro zájemce: postava má dost záporů náročných na zahrání (hlavně v této kombinaci). Takže si to pečlivě rozmyslete.

Koumes (zabrán - Fritzs)
Pilot: no, někdo vás na tu akci musí dotáhnout.
Pilotský balíček implantátů: nepotřebuje kompas ani gyroskop a rádio také nechte doma, kdyby teda bylo co chytat... ale ve tmě se neztratí.
Narcis: hmm, lichotkama nešetřete, pokud teda chcete odvést domů.
Kokta: no, jaksi s řečí to není nejlepší, ale není vhodné to zdůrazňovat.
Naposledy upravil(a) Sniper dne 31. 5. 2006, 11:05, celkem upraveno 11 x.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hulahů!

Můžu v oba dva termíny a podle předběžného popisu se moc... moc těším! $D

Můžu být Žiletka? Prosím, prosím? :roll:
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Markus: dle libosti... Žiletka je tvůj.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Za chvíli jedu do rytíře a teď jsem si všiml, že 7.6 je nedělo, to je tam zavřeno.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

no, jaksi 7.5. je opravdu neděle, ale 7.6. by měla být středa, fakt....
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

7.6. je skutečně středa.

A jako hráč se můžu dostavit na oba termíny. Mám sice v oba dny zkoušky, ale ráno raníčko, takže no problema.

S těma postavama nevím, možná bych zkusil Krona, je to docela výzva, ale pokud tu bude někdo, komu by to sedlo ještě více a má s těmito typy postav více zkušeností...
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Jo sorry já se díval na květen :oops:, každopádně termín je 1.6. po domluvě s Rytířem.

Byla tu chyba v dat, už není. :oops:
Naposledy upravil(a) Bajo dne 19. 5. 2006, 16:52, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Sniper: Můžeš mi na mail poslat krátkkou poisku (pozvánku) na ty dvě hry co budeš mít v červnu, hodím to na http://og.hrynahrdiny.cz/ .
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Q: Termín je 1.7., nebo 1.6.? člověče, děláš v tom kalendáři zmatek :wink:
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Sorry :oops: , zdá se, že červen pro mě přestal existovat. :roll:
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Qualdezar: hmm, nevím, jak chytře a "přitažlivě" tu pozvánku prezentovat. Asi zkusím nábor hráčů spíše osobní cestou z lidí, o kterých tuším, že nějaké PRG hrály, ať se herní obec rozšíří (uvidíme, zda Lorim bude hrát i něco s vámi), už rozhazuju sítě.

Jinak pracuji na letáku do ČR - může být i A3 (spíš to bude A4, ale pro orientaci)?

Invictus: pokud Krona chceš, je tvůj, stačí to jen potvrdit. Můžeme se samozřejmě ještě domluvit na úpravě, tomu se vůbec nebráním. Já naopak uvítám intervenci ze strany hráčů, kde je vidět jejich aktivita.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Co se týče letáku do rytíře, no děli jsme vždy A4, asi by to nebyl problém, ale nevím, jestli by jim to tam na nástěnkách nezabíralo moc místa, kdyžtak mi potom pošli návrh.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

Hmm, on bude dělaný ručně... ale stejně pro začátek jen A4...
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Sniper píše:Hmm, on bude dělaný ručně... ale stejně pro začátek jen A4...
Aha, tak jo. To myslím nevadí. Já je taky dělal ručně, teda poloručně, když jsem měl čas. Papíry jsem nahnědil a opálil, vypadalo to pěkně ale zabírá to celkem dost času.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

dobrá tedy zabírám Krona a uvidíme jak to půjde.
Iron Within
Iron Without
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů