Open Gaming - Jersonova pravidla

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Open Gaming - Jersonova pravidla

Příspěvek od Dalcor » 28. 7. 2005, 09:17

Máte někdo zálusk vyzkoušet Jersonova pravidla v akci, Jerson souhlasil s tím že by přijel odehrát zatím jednu Session, takže hledáme zájemce.

Já se halsím dobrovolně!

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 28. 7. 2005, 09:23

Pravidla mně ani tak netrápěj, spíš by mně zajímalo o jaký setting a příběh by mělo jít. $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Dalcor_paladin

Příspěvek od Dalcor_paladin » 28. 7. 2005, 09:37

Jersone? Vyber ty

EDIT: Zapoměl jsem se přihlásit

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Gaming - Jersonova pravidla

Příspěvek od Jerson » 28. 7. 2005, 09:44

Dalcor píše:Máte někdo zálusk vyzkoušet Jersonova pravidla v akci, Jerson souhlasil s tím že by přijel odehrát zatím jednu Session, takže hledáme zájemce.

Já se halsím dobrovolně!
Sakra Dalcore, ty jsi ale rychlý. :-)

Pár slov odemně - předpokládám, že byste chtěli hrát nejspíš fantasy - neznám žádný z oficiálních světů, což má výhodu, že vás nechám udělat si prakticky jakoukoliv postavu, kterou případně omezím.

Pokud by tedy šlo o fantasy svět, můžete si udělat téměř cokoliv, rasy jsou elf, trpaslík, člověk (případně horal), gnóm a hobit. Hraju spíš reálnější kampaně, takže síla postav by měla být úměrná, když to nějak srovnám - asi jako čtvrtina maximální úrovně v jakémkoliv systému.

Popis postavy bych rád slovní a v češtině - používám 8 vlastností - síla (zahrnující i odolnost), obratnost, zručnost, postřeh, inteligence, charisma, vůle, moudrost, význam je zřejmý (alespoň doufám).
Dále si napište, co by postava měla umět - opět bez speciálních názvů, ale spíš detailně - když zbraně, tak které, když obecnou zalost, tak čeho, nezapomínat na takové věci jako je čtení/psaní a třeba orientace v přírodě a ovazování ran - prostě to co se dá odvodit ze životopisu.

Ke každé vlastnosti a schopnosti pak přiřadit hodnocení od velmi slabé/začátečník přes průměrné - běžné, lepší/zkušený a skvělé/mistr. Abyste měli představu - nejmenší hodnocení je 1, průměr 5 a ti jedni z nejlepších na světě (v lidské rovině) mají 9 - desítky jsou pro polobohy a naprostě špičky v oboru. Průměrná dovenost znamená "průměrná mezi těmi, kdo to opravdu umí) - třeba většina městských strážných umí bojovat mečem podprůměrně, zato obuškem průměrně (a možná i lépe).

Pokud jde o kouzla a speciální schopnosti - držte se při zemi, žádné velké iluze, teleportace a proměny nejsou udělat, takže tady spíš jakých efektů byste chtěli kouzlem dosáhnout. Standartně dělím magii na živlovou, psychokinetiku a vitální, takže se snažte držet jedné skupiny - co má něco dočinění s neživou hmotou je živlová, s živou hmotou pracuje vitální a s myslí a působením myslí nahmotu psychokinetická.

A pokud jde o vybavení, tak magické žádné s vyjímkou kouzelníků všech typů, těm bych povolil svitkek s kouzlem a podobné věci, a kvalita odpovídající postavení - podprůměrná, něco průměrného a jednu dvě věci lepší.

Tolik abyste si udělali představu, jestli se mnou chcete hrát :-) a jetli chcete hrát fantasy.

A také bych rád slyšel, jaký typ dobrodružství - jestli radši víc jednání nebo kace, jestli samostatnost na menším protoru nebo jasnější dějová linie, jestli město nebo venkov / divočina, atd. Většinou dělám takový mix všeho, za začátku nějaké jednání ve mětě a pak akce mimo něj, jedno dvě menší střetnutí a případně finální, které ale může být třeba jen slovní. Procházení jeskyně a vybíjení potvor po mě prosím nechtějte. A také nechtějte řešit vysokou politiku nebo draky, i když se o to můžu v příběhu otřít.

Tak - čekám na reakce. Ne netu jsem už jen zítra, takže pak mi to kdyžtak posílejte na mail jerson@centrum.cz , nebo to pošlete Dalcorovi,ať mi to šoupne najednou.

Mám volné všechny víkendy v srpnu a zatím i dál, takže kdy a jak nechám na vás.

Meldin

Příspěvek od Meldin » 28. 7. 2005, 23:29

Je povzbuďivé vidět, že se po nějaké době objevil zase někdo další, kdo by byl ochoten dělat DMa.

Bohužel se mi líbí něco jiného (asi jsem moc velký melancholik :lol: ).

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 29. 7. 2005, 07:41

Meldin píše:Je povzbuďivé vidět, že se po nějaké době objevil zase někdo další, kdo by byl ochoten dělat DMa.

Bohužel se mi líbí něco jiného (asi jsem moc velký melancholik :lol: ).
Já jsem ochoten dělat DMa vždy - nicméně nestyď se a napiš, co bys chtěl hrát - neříkám, že tohle je jediný setting, který jsem schopen zahrát.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 29. 7. 2005, 08:55

Já bych tipoval že Meldin je pouze DnD 3,5E orientovaný.

Už pracuji na mých psotavách, ještě nevím co si vyberu :) Ale po několika kampaních za elfy to asi po dlouhé době bude... však vy víte :) Jinak povoluješ aby postava uměla jak kouzlit tak i excelentně bojovat?

No jasně vždyť mi neodpovíš :( Jdu psát mail

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 29. 7. 2005, 09:33

Dalcor píše:Já bych tipoval že Meldin je pouze DnD 3,5E orientovaný.

Už pracuji na mých psotavách, ještě nevím co si vyberu :) Ale po několika kampaních za elfy to asi po dlouhé době bude... však vy víte :) Jinak povoluješ aby postava uměla jak kouzlit tak i excelentně bojovat?

Ale jo, ještě do 13:00 odpovím.

Aby to mohli číst všichni - postava může umět jak bojovat, tak kouzlit. Jen pokud má umět obojí dobře, vyjde pak hodně silná - takže když budou ostastní o polovinu slabší, tak se uvidí, jestli ostatní budou chtít hru trochu vyrovnat - pak nejsilnějším ubírám.

Ale hlavně je nevýhoda být dobrý, nebo lepší než ostatní - taková postava obvykle schytá první salvu šípů nebo kouzel nebo něčeho takového, protože s ním logicky žádné CP nechce bojovat nablízko. Takže vřele doporučuju bojové schopnosti nepřehánět, vím že hráči mají takové tendence a pak je jim to většinou k ničemu.

A jak se zatím zdá, má zájem jen Dalcor.

Meldin

Příspěvek od Meldin » 29. 7. 2005, 11:45

Dalcor píše:Já bych tipoval že Meldin je pouze DnD 3,5E orientovaný.

Skvěle Dalcore, máš přesný odhad.

Mám všechny core rules books 3,5 celkem skoro za 3.000,- a strávil jsem dost času studováním pravidel, tak na tom nevidím nic špatného.
Dává mi smysl to využít a dostat z toho víc do paměti. Jak už bylo napsáno světlým bodem byla Alnagova aréna - tam se například skvěle využily pravidla boje. A myslím, že kdyby se toto zaměření (na 3.5E)udrželo, bylo by víc hráčů, kteří by se pravidla rychleji naučili a hra by tak byla alespoň o trochu kvalitnější.
Nehledě na to, že 3.5E byla pravidla na OG, když jsem začínal hrát.

Pokud se settingu týká, beru jakékoli fantasy(vlastní světy nebo od WOTC).

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 14. 9. 2005, 17:24

Dalcore, tak jak to vypadá, asi budeš muset někdy přijet do Budějic a já udělám jednu hru speciálně pro tebe (a pár dalších hráčů, pochopitelně). Předpokládám, že lehce okultní Německo roku 1935 by tě nelákalo.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 15. 9. 2005, 12:11

Hauptsturmfuhrer LSSAH Heinrich von Goldrich jmeno me :)

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 15. 9. 2005, 12:26

Dalcor píše:Hauptsturmfuhrer LSSAH Heinrich von Goldrich jmeno me :)
Nebyl bys první, kdo chtělbýt u SS - ale pro účely hry bylo třeba dotyčné nechat zastřelit. :-)

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 15. 9. 2005, 15:37

Grr, z elitní tehdejšího praporu Leibstandarte SS Adolf Hitler, pátěři budoucí 1. SS Panzer Division LSSAH zabíjet, to nikdy.

Tak se budu jmenovat Arnošt Gabčík a v německu jsem na dovolené :)

Ne napiš mi prosím na mail nějaké podmínky já si to srovnám s kalendářema dohodneme se :)

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 16. 9. 2005, 10:35

Dalcor píše:Grr, z elitní tehdejšího praporu Leibstandarte SS Adolf Hitler, pátěři budoucí 1. SS Panzer Division LSSAH zabíjet, to nikdy.

Tak se budu jmenovat Arnošt Gabčík a v německu jsem na dovolené :)

Ne napiš mi prosím na mail nějaké podmínky já si to srovnám s kalendářema dohodneme se :)
Tehdy to ještě pořád elitní jednotky nebyly, ale nevadí. :-) Napíšu ti podrobnosti.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 16. 9. 2005, 13:27

Ale bzla LSSAH byla praporem osobny ochrany, ale nejsem si jist jestli už v roce 35, podle mě tehdy SS možná ještě neexistovali, ale nejsem si jist, neboť to momentálně neám namemorované :)

Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“