D&D Aréna

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 21. 7. 2005, 22:20

A Alnagu proč tedy Fibrizo kouzlil z arkáni wandy když je mu tato znalost upřena?

andtom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom » 22. 7. 2005, 08:27

ALNAG: Tak to je pro mě překvapení, je myslím chyba připustit nakouzlení a nadopování před bojem, to sráží šance nekouzlících postav. IMHO vyvážení postav i monster v DnD vychází z toho, že se setkají nečekaně a kouzlící postavy musí teprve kouzlit.
FIBRIZO: I při Will 10 (11) může Hold Person projít s DC 15 (10 +3 (bonus za Wis) + 2 (za level kouzla)), za tři pokusy na dálku z bezpečné výšky by Tiberius nic nedal :)

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 22. 7. 2005, 09:14

Warhammer píše:Alnagu ted uz nam muzes rict co meli znamenat nektere zvlastnosti :>;o)

Treba Proc nekdo Fibriovi cornul pacidlo aby vzapeti u me vypacil dvere a proskocil oknem??? $D

Nebo co ten sedovlasy starecek ktery mi byl nejaky povedomy a ktereho jsem s nejvetsi pravdepodobnosti snedl druhy den k obedu :-)=

Asi tam bylo jeste neco ale ted uz fakt nevim $D
Ehm... ano dotazy...
tedy nabízím pouze spekulativní možnosti, nikoliv ultimativní řešení...
Např. zloděj vykrádal Fibrioza, ale byl vyrušen tak sebral jen páčidlo, s tím se ti nabořil do pokoje, ale pak už mu někdo dýchal na záda tak proskočil oknem ven...

Stařeček byl součástí side-tracku, který jsem měl překvapený, ale vzhledem k tomu, jak se to nakonec odvinulo, na to nedošlo... Chceš opravdu vědět zda jsi ho měl k obědu? $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 22. 7. 2005, 09:20

andtom píše:ALNAG: Tak to je pro mě překvapení, je myslím chyba připustit nakouzlení a nadopování před bojem, to sráží šance nekouzlících postav. IMHO vyvážení postav i monster v DnD vychází z toho, že se setkají nečekaně a kouzlící postavy musí teprve kouzlit.
FIBRIZO: I při Will 10 (11) může Hold Person projít s DC 15 (10 +3 (bonus za Wis) + 2 (za level kouzla)), za tři pokusy na dálku z bezpečné výšky by Tiberius nic nedal :)
K tomu můžu říct jen tolik, že a) pro mně to byla taky nová zkušenost. Jako DM jsem udělal spoustu chyb (včetně arkání wandy používané klerikem, nějak jsem nabyl přesvědčení, že je to i divine kouzlo pro nějaké povolání a nevím proč.
b) Nadopování před bojem je prostě možnost, můžeš ji využít. Ale vzhledem k tomu, že nevíš kdy souboj začne ti také některé kouzla mohou vyprchat, dřív než jdeš do boje. Zvlášť ta rounds/level. Nicméně seslat si osmihodinové kouzlo, když jdeš do arény je IMO jasná věc... Sylvaenova postava si v kampani také každé ráno zakouzlí různé blbůstky, co mu vydrží celý den... Pokud bude nějaké příště, pokusím se tyhle věci zlimitovat...
c) Tiberius házel jeden hold person, ale nevyšel. Nevím, jestli to Fibriozo vnímal, neb jsem mu kouzlo nespecifikoval. Bezpečná výška nefunguje, když se ti někdo schovává.

Abych to shrnul, sypu si popel na hlavu, mohlo to být lepší, zábavnější a napínavější... taky mohlo přijít víc lidí, taky mohly být věcné ceny atd. $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

andtom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom » 22. 7. 2005, 09:49

ALNAG: Je to asi jen ve mě, pro mě férovka v aréně znamená vlézt tam bez nakouzlení/nadopování, jinak se vychyluje rovnováha (nakouzli si/nadopuj se, pokud to ustojíš). Kampaň (normální hra) je něco jiného, to je jasné. Jinak já jsem hrál v rámci normální RPG hry v aréně pouze začátek jedné hry, a sice když se poprvé přešlo z AD&D na třetí edici (abychom postupně ohmatali pravidla): byly to tudíž postavy na první úrovni a v aréně jsem zakázal jakkoliv kouzlit. Takové to základní seznamování se s flankem, chargem, subdual (non-lethal) damage ... Z toho se pak vyvinula klasická hra s příběhem a zápletkama.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 22. 7. 2005, 09:54

Takhle se cítím skoro pokaždé session když akorát slyším:

Tady jste zapoměly AoP
Proč to bylo nastavené takhle moc vysoko
Proč jsme popadali z komě
Proč mi spadla dýka zpět do rány...

Ale stejně si to všichnio pochvalují.

S tou wandou - já jsem přemýšlel jestli to fakt nějak nejde :) Kdyby si viděl na kolik pravidel zapoméínáme my :)

Warhammer

Příspěvek od Warhammer » 22. 7. 2005, 10:03

Alnag píše: Chceš opravdu vědět zda jsi ho měl k obědu? $;)
Ehm ja myslim ze snad radsi ani ne :-) ale aspon uz vim proc jsem si po jidle musel hazet Fortitude save $D

BTW Pravidla Areny byla jasna....Zadna pravidla nejsou.
Jen zbytecne nezabijet. Coz me ponekud vysinute postave delalo malinko problem ( Jeste ze v hospode U Tri Osliku je pravdepodobne naprosto normalni umlatit nekoho k smrti a vojaci nebo straz, nevim co to bylo, si toho ani nevsimne). $D :-)=

Ale resite tady jestli bylo fer ze spellcasteri na sebe nabusili kouzla a treba ja cisty fighter jsem pak byl v nevyhode.
To neni pravda.....co mi branilo privezt s sebou nejakeho clerica/Wizarda/sorcerera ktery by na me pred Arenou zacastil 20 kouzel??? Pravidla to nezakazovala. Branila mi v tom jen moje hloupost ze me to napadlo az kdyz jsem tam vesel.

andtom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom » 22. 7. 2005, 10:17

Warhammer: Fér je to, co za fér považuje DM :) Teeeda, tak pokud mě z hlediska férovky nenapadlo, že kouzlení a dopování je přípustné před vstupem do arény, tak dotáhnutí další NPC je ještě o řád silnější kafe (z hlediska mého osobního pohledu na fair-play, podotýkám), to už je IMHO úlet (pokud by nebyl spoplatněn) :)

Warhammer

Příspěvek od Warhammer » 22. 7. 2005, 10:31

andtom píše:Warhammer: Fér je to, co za fér považuje DM :) Teeeda, tak pokud mě z hlediska férovky nenapadlo, že kouzlení a dopování je přípustné před vstupem do arény, tak dotáhnutí další NPC je ještě o řád silnější kafe (z hlediska mého osobního pohledu na fair-play, podotýkám), to už je IMHO úlet (pokud by nebyl spoplatněn) :)
Fair-play v arene bez pravidel??? :-)= Kdybych to kolo prezil a nenechal se rozseknout Ughlukem s jednim zivotem tak jsem to mel v planu.....Samozrejme ze by to neco stalo....ale o tom to je....
Fair- play??? Proc??? $D :wink:

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 22. 7. 2005, 12:57

Me by to bylo stejně jedno - Mirror Image a pak si můžu dělat co chci :)

Fibrizo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fibrizo » 22. 7. 2005, 16:20

Miror image a mužes si dělat co chceš, pokud nepřiletí Dispel...
Btw s tim pacidlem, v ty hospode sme byli 3, a to pacidlo neukradli mě...

Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“