OG skončilo

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

OG skončilo

Příspěvek od Dalcor »

Nebude ani an FF, ani připravovat další hry.
Jako jendotlivci vyrazíme na GameCon. Ale je to konec OG v čechách, alespoň tak jak jsem měl já představu ho dělat.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

eby predbehlo svoju dobu? :think:

Alebo bolo nedostatočne technicky/personálne zabezpečené?


Veľa úspechov v ostatných veciach, though!

I will not Die! I will not be Sorrow! I will not even back away until all Commonfolk will have come to the Truth! Dalcor the fellow knight.

J.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OG skončilo

Příspěvek od Jezevec »

Dalcor píše:Nebude ani an FF, ani připravovat další hry.
Jako jendotlivci vyrazíme na GameCon. Ale je to konec OG v čechách, alespoň tak jak jsem měl já představu ho dělat.
V ramci GameConu pochopitelne neni problem dojet jako jednotlivci, budu jen vdecny.

Proc OG skoncilo?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Už zase?

:>;o)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Markusi - něco bych ti řekl, ale neudělám to. Nebudu se snižovat.
Jezevec - protože dva lidi kteří chtějí něco dělat je málo. A mě už nebaví do toho dávat energii a čas abych hnul lidma kteří se vezou. (mluvím o Praze) a už nevidím ani budoucnost.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Dalcor: Je škoda, že OG skončilo, nicméně, co se dá dělat dva lidi je málo...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Markus píše:Už zase?

:>;o)
haha.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: OG skončilo

Příspěvek od Jerson »

Jezevec píše:V ramci GameConu pochopitelne neni problem dojet jako jednotlivci, budu jen vdecny.
Jezevče, pokud chceš monotematickou přednášku o CPH, tak jsem ti stále k dispozici.

(A zrovna když jsem měl ve výhledu, že přesídlím do Budějic a začnu dělat OG tam) :(
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Jerson: No pokud si myslíš, že na to budeš mít čas a prostor a bude tam o to zájem, tak bych se té myšlenky nevzdával. Otázka je, na co k tomu potřebuješ OG?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

ROZLOUČENÍ S OPEN GAMINGEM

OpenGaming byl projekt který mě zaujal záměrem i způsobem, kterým jej chtěl dosáhnout. Oslovil mě.

Všichni si asi vzpomenou na situaci před třičtvrtě rokem. Tehdy jsem chtěl po Dalcorovi OG převzít, měl jsem k tomu určitou vizi, představu, měl jsem určité nápady, znal jsem lidi, které jsem chtěl přizvat. Bohužel, některé horké hlavy, vlastně už si ani nepamatuju které přesně, to nerozdýchaly, rozjely spoušť, která vedla k tomu, že se z OG stal jakýsi zprofanovaný hurá-klub, nepřipojit se nebylo cool, každý chtěl být v partě asi jako kdyby se na ty co nebudou mělo dívat skrze prsty. Tak OG znovuzačalo asi tím nejhorším způsobem - nabalila se tam hromada lidí, kteří spolu neměli nic moc společného, kteří měli rozdílné (nebo ve většině případů žádné) vize, lidí, kteří vlastně ani nechtěli nic dělat.

OG začalo v horké atmosféře. Hrál jsem si s myšlenkou se na to vykašlat - rozjelo se to znovu, zvládnou to i beze mě, proč se dál snažit. Ne z lenosti, ale... protože se znám. Jsem arogantní a z titulu své arogance jsem individualista, týmová práce mi nesvědčí. Resp. jsem schopný výborně fungovat v týmu, který si sám sestavím, nebo výjimečně i v týmu, který mi prostě nějak sedne. Nedělá mi problémy poslouchat od někoho, co mám dělat, ale ten kdo mi to říká prostě musí být lepší nebo stejně dobrý jako já. Demokracie podle mě do týmů moc nepatří - zdržuje, zneefektivňuje, rozmělňuje zodpovědnost. Lidé, se kterými pracuji musí být z mého pohledu schopní, spolehliví a k dané věci kompetentní.
Nic z toho se v novém OG nekonalo. Ale pak jsem si řekl - a co? Zkusím to.

Na počátku vznikla myšlenka o.s. Musím se drze přiznat - ano, zcela účelově a s vizí toho, že získám nad OG kontrolu jsem tehdy chtěl a dostal místo Organizátora OG, protože jsem tušil, že to bude znamenat, že přeze mě půjde většina věcí a, protože známe lidi, že, tak mi bylo jasné i to, že časem jistí lidé na jiných pozicích zleniví a jejich práce (vyjednávání s jinými skupinami apod.) připadne tomu, kdo se toho chopí jako první. Musím říct, že jsem se v tom nespletl.

OG v počátečním období prošel sérií hádek, která měla původ přesně v tom, co jsem nahoře jmenoval - různí lidé, mizerný zájem. Vzpomínám na Wyrma, Drizzta a Sylvaena, jak zapáleně chtěli být v OG, a jak nakonec nebyli nic víc, než přítěž (doufám teď, že jsem se nespletl - Drizzt měl myslím dělat web... pokud to nebyl Drizzt, předem se omlouvám, byl by to pak Wyrm). Krizový byl nakonec spor mezi mnou a Thracusem, o kterém jsem se zpětně napůl dozvěděl, napůl vydedukoval, že v pozadí stál někdo jiný, než Thracus, kterému jsem dával vinu (Toho konkrétního člověka ujišťuji, že to má v kreditu... nestojí mi za to se snažit, ale pokud se nějakou náhodou naskytne možnost, tak mu to s radostí vrátím. Ne kvůli tomu sporu, ale kvůli následkům, které ten člověk svým celkovým působením pro projekt OG měl).
Po tomto sporu se OG změnil. Vyškrtali jsme lidi, kteří překáželi nebo nic nedělali, zrušili jsme vizi o.s., vrátili jsme se k neformální podobě. Prospělo to. OG najednou přestalo být křečovité, věci se začaly dařit dohadovat. Dokonce jsme s Dalcorem zaregistrovali i aktivní účast ostatích, což byla příjemná změna, mysleli jsme, že teď už to půjde. Pragocon, ačkoliv nám ze strany organizátorů šly klacky pod nohy, byl nakonec (z pohledu OG) výbornou akcí, získali jsme vizi FF... a to byl okamžik, kdy jsme narazili.

Někdo by možná řekl, že jsme si vzali příliš velké sousto. Já si to nemyslím. Kdyby byly věci tak, jak být měly, byl by FF hračka, měli jsme lidi, dokázali bychom udělat reklamu... Ale požadavky FF vyžadovaly, aby každý předvedl aktivní zájem. Každý musel udělat to, co udělat měl... a to neprošlo. FF nebyl příliš velké sousto. FF byl spíš zdroj světla, který nám ukázal, že stavba, kterou jsme považovali za pevnou je ve skutečnosti dost vratká... nenapravitelně a od základů.

To, čeho jsem se bál od začátku se mi potvrdilo. Lidé, kteří se přifařili bez pozvání, a lidé, které bych si sám nikdy nepřizval, poslali celé OG k čertu... protože jak napsal Dalcor, není možné dělat OG jen ve dvou, ne tak, jak byl záměr. A my ho (v Praze) ve dvou dělali.

OG byla výborná vize, která, jako mnoho jiných, narazila na hloupost a neschopnost lidského faktoru.

Co se mnou bude dál?

Myšlenka OG mě neopustila. Líbí se mi. Ale začnu znovu... začnu podobně, jako jsem chtěl začít před třičtvrtě rokem. Změním formu, změním jméno, na které si Dalcor (právem) klade nárok, přizvu si k sobě lidi, které chci, ostatní pošlu někam.
S největší pravděpodobností se zkusím přidat k Maelströmu, pokud se s nimi dohodnu na dobrých podmínkách.

Budu organizovat jednorázové projekty, například chci určitě udělat RPG sekci na příštím Pragoconu. Za tímto účelem vás budu asi náhodně oslovovat, podle vašeho zájmu. Kdybychom za rok udělali Pragocon jako letos, tak bychom se neměli za co stydět...

Předem se těším na spolupráci jmenovitě s Dalcorem, Qualdezarem, Markusem, Jersonem. Myslím, že máte lidem o RPG hodně co říct a tak vás zkusím sem tam přemluvit, abyste jim i něco řekli ;)

Za OG až dodneška bych chtěl poděkovat zejména Dalcorovi. Byl na začátku, zůstal až dokonce, vždy udělal co řekl že udělá a obvykle udělal ještě mnohem víc. Bez něj by OG nefungoval. Díky za inspiraci, díky za spolupráci.

Kromě Dalcora bych chtěl na prvním místě paradoxně poděkovat Thracusovi. Kdybych teď sestavoval nový OG, přizval bych ho. Není lehké se naučit s ním spolupracovat, ale pak to jde ;) . Thracusovi bych se chtěl také omluvit za to, že jsem se s ním tehdy tak zbytečně pohádal, aby se jiní bavili.

A nakonec, ale rozhodně ne málo, bych chtěl poděkovat za spolupráci Qualdezarovi, RomiKHovi, Goranovi, Jersonovi, Invictovi, Alnagovi a Jironovi (na pořadí kašlete). Za ochotnou spolupráci s OG pak ambeřanovi, Jezevcovi, Reinitě a Vašku Pravdovi, který, bez ohledu na některými šířené pomluvy, se opravdu snažil vyjít vstříc.

Co zbývá?

Zbývá odříct účast na FF, zbývá se sejít s Hačem a dohodnout se s ním o té Severní Tarii a odříct plakáty. To zařídám, a to pro mě bude konec OG. Nemyslím, že je nutné dodávat ještě něco dalšího.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Omlouvám se za svou nejapnou poznámku. Vyšlo to ze mě dřív, než jsem to dokázal zastavit.

Hodně štěstí do budoucna. Ale však se ještě hodněkrát uvidíme.
Uživatelský avatar
amberan
Příspěvky: 106
Registrován: 4. 1. 2007, 12:39

Příspěvek od amberan »

Velka skoda, ze OG skoncilo. Doufam, ze jeho cleny potkame alespon jako hosty (a hostujici vypravece) na Otevrenem hrani s Prague by Night...
Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti