Design tabletop rpg vs pcrpg

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od York »

Pieta píše: Počítač má k dobru výpočetní kapacitu a nepolevující pozornost, která ruší omezení na lidskou zvládnutelnost mechanik; úplně jiné možnosti prezentace světa;
To je pravda jen z části, záleží na to, co všechno zahrneš pod pojem "mechaniky".

Počítačová hra může například pro výpočet vlivu zbroje na výsledné poškození použít třeba lineární lomenou funkci, což ve stolní rpg není možné. Tahle mechanika ale sama o sobě herně nic zajímavého nepřináší, její efekt je především simulační. Naproti tomu mechanika, která říká, že když po fireballu sešleš pyroblast, tak docílíš silnějšího efektu, je herně zajímavá, a přitom úplně stejně realizovatelná i v tabletop rpg.

Další skupinou jsou sociálně-herní mechaniky, třeba rozdělení rolí ve skupině (a to jak ve smyslu holy trinity, tak ve smyslu čistě sociálním, tedy například určení hráče s pozicí leadera grupy).

Další hromada ne tak zřejmých mechanik postihuje a formuje to, jak hráč tráví herní čas. Např. používání miniher, práce s generátorem náhodných čísel (generování opravdu vzácných věcí), semi-random řízení encounterů. V rpcprg se používá hromada mechanik, které nestojí na výpočetní kapacitě počítače a přitom mají obrovský dopad na herní složku.
Pieta píše: a na druhou stranu potřebuje pevně nalajnované dění ve hře, a to až do takové míry, že naživo to hned tak někdo nesnese.
Opravdu? A co korejské grindovačky, kde v tom máš nějaký děj? Co hry posavené na klasickém modelu GM - hráči?
Pieta píše: Jestli má cenu počítačové hry studovat, tak hlavně proto, že pro některé hráče to může znamenat jednodušší přechod, když se jim naservírují známá schemata; na druhou stranu se tím stolní hry dost připravují o možnost ukázat něco nového.
Hluboce se mýlíš.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Aljen »

Spominal si v predoslom threade 4e.

To vzniklo evoluciou z 3e, pricom sa snazilo stremlinovat a opravidlovat trend predoslej edicie. Alef0 opisal lepsie.
Tiez suvisi s tym ze WotC su nonIndie samozrejme. Kedze patria pod moloch Hasbro musia vykazovat business zisk permanentne. Indie developerovi staci prist s kewl novym RPG a mat ho ako pekny bocny prijem.

Aj preto 4e prislo s milionom dalsich serepeticiek ktore si si sice nemusel kupit ale k hre sa realne hodili a dizajn hry mohol byt ovplyvneny ich zelanou existenciou (lebo prachy). Nielen miniatury a spusta kadejakych rulebookov prinasajucich nove powery a kombinacie, ale aj miniatury (bez ktorych sa 4e hrat neda, aj ked samozrejme stacia sachove figurky :)) ale aj oficialne karty powerov, oficialne mapy a oficialne tokeny pre kazdy jednotlivy class.

---
DxD a klasicky styl na ktory apelujes bol dlhe roky posadnuty ideou: "Vernejsie simulovanie reality = lepsia hra". Stin Mece a Stellar Drift to v urcitych oblastiach tahali do extremu nepouzitelnosti.
Ten zvysok co pises existoval davno pred vznikom MMO, takze mi nieje jasne ako ma spatne ovplyvnit vyvoj RPG (specialne ak niektore idei boli casom odsunute na okraj alebo zmizli na smetisku dejin)
- kombenie powerov a ich chainovanie (heh nielen middleshool a superhero veci, ale napriklad Edwardsov Sorcerer ;) )
- rozdelenie roli vratanie urcenie Leadera* je specialne prastare
- minihry, generatory predmetov, semi-random tok encounterov ... takisto prastare
V rpcprg se používá hromada mechanik
ake co si este nespomenul?
Co hry posavené na klasickém modelu GM - hráči
Kampan kde GM ignoruje zelania hracov bude mat kratkodobe trvanie. Pri PC hre hraca ani nenapadne ze by si mohol zelat nieco ine ako to co ma predkladane - alebo je schovane v nejakej inej tiez vopred definovanej vetve pribehu
A co korejské grindovačky, kde v tom máš nějaký děj?
Hra ich niekto iny okrem korejcovvo vacsej miere?

*: Na rozdiel od MMO je to len formalita. Ake zmysluplne pravomoci moze mat? V MMO moze inu PC v grupe vykopnut, ale to je v tabletop fakt nepraktizovatelne.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Sosacek »

Aljen píše:Kampan kde GM ignoruje zelania hracov bude mat kratkodobe trvanie. Pri PC hre hraca ani nenapadne ze by si mohol zelat nieco ine ako to co ma predkladane - alebo je schovane v nejakej inej tiez vopred definovanej vetve pribehu
Tenhle rozdil je iluzorni. A navic "vsechny PC hry jsou inherentne railroad protoze si nemuzes delat uplne co chces" je Jersonismus, prosim nepouzivej Jersonismy.
Hra ich niekto iny okrem korejcovvo vacsej miere?
No pokud to ze to hraje jenom x milionu korejcu znamena, ze se tim nemame zabyvat, tak nevim co delas na rpgforu.
York píše:Počítačová hra může například pro výpočet vlivu zbroje na výsledné poškození použít třeba lineární lomenou funkci, což ve stolní rpg není možné. Tahle mechanika ale sama o sobě herně nic zajímavého nepřináší, její efekt je především simulační. Naproti tomu mechanika, která říká, že když po fireballu sešleš pyroblast, tak docílíš silnějšího efektu, je herně zajímavá, a přitom úplně stejně realizovatelná i v tabletop rpg.
Jo. Problem je prave v tom, ze u pocitacovych her tohle je dobry design, zatimco u rpg ma pulka lidi pocit, ze to ze tam takova moznost vubec je znamena, ze to je inheretne spatna hra. Coz je samozrejme nuda.

Jeste jednou bych doporucil webovy serial Extra Credits, z hlavy me napadaji treba epizody "mechanics as metaphor", "perfect imbalance", "counter play" a tak.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 4. 2. 2013, 14:54, celkem upraveno 1 x.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Quentin »

sos píše:Extra Credits
dik za tip

edit: Tak jsem zatim kouknul na Perfect Imbalance, Counter Play a Mechanics as Metaphors. Fakt zábavnej a poučnej seriál!
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Aljen »

Tenhle rozdil je iluzorni.
Iluzorny do momentu ze by si postavou v PC chcel spravit v danej situacii nieco ine ako mozes. To ze sa to stava minimalne pretoze akceptujes dane medium a jeho obmedzenia, alebo pretoze ze sa chces bavit prave ponukanym sposobom riesenia je druha vec. Za poslednym 5 rokov co sa PC hry nehravam sa situacia ako verim dramaticky nezmenila, vtedy si vsak nemohol spravit nic co Tvorcovia hry nenakodovali a teda neumoznili ti.

Ci uz je PC hra monorail (Call of Cthulhu) alebo ma viacere verzie ako pribeh moze ist a reagovat na rozhodnutia hracov (samozrejme z obmedzeneho zoznamu moznosti), Kotor, Mass Efect(? nehral som nepoznam detailne) alebo Morrowind-like "sandbox" je to v konecnom dosledku jedno.
korejci
smelo mozes navrhnut tabletop RPG system kde si do aleluja hadzes na nahodnej tabulke a cakas na dokonaly equip.
na korejskom trhu mozno prerazis. V azii sa deju aj divnejsie veci.

A Jersonizmy po mne nehadz. Tie si pride autor sirit sam v mene Omegy.
zatimco u rpg ma pulka lidi pocit, ze to ze tam takova moznost vubec je znamena, ze to je inheretne spatna hra
What?
---
BTW osobne mam radsej Burning Wheel ako FATE a nemyslim si ze cim vacsia kompelxita tym horsie. Ja len niesom schopny hrat prilis komplexne veci pretoze nemam pamat na pravidla a kombenie + obvykle pri mastrovani to stoji proti mojej improvizacii (lebo neviem komplexne pravidla pouzit rychlo)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Sosacek »

Aljen píše:Iluzorny do momentu ze by si postavou v PC chcel spravit v danej situacii nieco ine ako mozes. To ze sa to stava minimalne pretoze akceptujes dane medium a jeho obmedzenia, alebo pretoze ze sa chces bavit prave ponukanym sposobom riesenia je druha vec. Za poslednym 5 rokov co sa PC hry nehravam sa situacia ako verim dramaticky nezmenila, vtedy si vsak nemohol spravit nic co Tvorcovia hry nenakodovali a teda neumoznili ti.
Ale ten rozdil, jestli ti to neumozni system (wizardi neumi nosit armor, neni tam tlacitko na komunikaci s nepratelskymi npc), neumozni ti to gamedesigner, nebo ti to neumozni GM nema zadny vyznam. A pokud se snazis tvrdit ze rpg jde cokoli tak to je mimo -- zadny gm, zadna skupina a zadny system ti neumozni vsechno.
What?
To neni to, co ty pieta a dalsi tvrdite v kazde druhe diskusi? (a jerson vlastne taky, protoze omega je rules-light a cokoli jineho je preci inherentne wtf) mozna jsem vas spatne pochopil.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:To neni to, co ty pieta a dalsi tvrdite v kazde druhe diskusi? (a jerson vlastne taky, protoze omega je rules-light a cokoli jineho je preci inherentne wtf) mozna jsem vas spatne pochopil.
IMHO ne, počítal jsem to a každá druhá to není.

A navíc to netvrdím.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od morech11 »

design PC hier (aj pcrpg, aj keď to nie je práve môj obľúbený žáner :) [a o MMO, kde "kua, som si dnes ešte nespravil daily" celkom pomlčím]) je zákonite obmedzenejší ako akýkoľvek tabletop.

nielen mechanicky a vecami, ktoré GM/systém/whatever dovolí/nedovolí, ale v prvom rade ide o celkom odlišný zážitok. hráč pracuje s grafickým znázornením nejakého problému (!), ktoré mu ponúkne niekto iný, hrá v medziach systému, ktorý mu vytvorí niekto iný (doriti, prečo nemôžem tomuto NPC práve teraz odpovedať "strč sa do riti, mám ťa na háku", veď je to dokonale logické! [a ak mi poviete, že to niektorý GM nedovolí aspoň vyskúšať, tak v tom momente by som uňho asi prestal hrať]) a vôbec potrebuje úplne iný druh myslenia. >>porovnávať pcrpg s tabletop je v prvom rade totálna samovražda, lebo to je niečo neporovnateľné.<< rozumiem argumentom oboch táborov, ale nevidím dôvod, prečo by sa mali hádať.

pri designe je teda treba rozmýšľať nad celkom inými vecami. PC hra sa snaží povedať nejaký príbeh (potiažmo dva-tri), ktorý sa občas len tvári, že nie je railroad, ale vývojar jednoducho nemôže myslieť a pokryť každú možnosť (je tak, York? :)), na druhú stranu to čo vytvorí môže byť oveľa viac polished, môže to byť vyhnané do dokonalosti a môže poskytnúť mnoho rôznorodých, nových zážitkov (v závislosti na tom, koľko dovolí prostredie - nie celkom RPG, ale občas sa tam nejak prvok objavil, bolo výborné v tomto smere Dishonored), ktoré tabletop jednoducho neponúkne.

že mám radšej tabletop, lebo je tam výrazná zložka sociálnej interakcie, ktorú mi nevynahradí sebalepší zážitok na PC, to je druhá vec :) a je mi nakoniec vonkoncom uprdele, ako dobre funguje ten systém, pretože o tom je v mojich očiach rpg až v druhom rade

inak ak máte niekto záujem o slušný mindfuck a rozbúraní hraníc vnímania počítačových hier, tak si zahrajte antichamber (available on steam and tpb as well :)) - tvorca udáva priemerný herný čas 8 hodín, ale open-minded čovek je vraj bez problémov prerushuje za tri a zarytý CODčkar ju buď zahodí, alebo nepochopí a neprejde. je to nimo iné dobrý test toho, koľko ste schopní vnímať veci v širších súvislostiach a oprostiť sa od klasických designových klišé rpg/pcrpg :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:To neni to, co ty pieta a dalsi tvrdite v kazde druhe diskusi? (a Jerson vlastne taky, protoze omega je rules-light a cokoli jineho je preci inherentne wtf) mozna jsem vas spatne pochopil.
No, jako obvykle jsi mě skutečně špatně pochopil, ale ty to děláš záměrně, takže to není nic neobvyklého.

PC hry nemusí a ani nejsou vždycky railroad. Někdy je to dost složité kolejiště, jsou i hry s padesáti různými (zajímavými) konci. Nicméně rozdíl proti RPG je v tom, že v PC hře nemůžeš dělat nic, co by nenapadlo tvůrce ani v principu, zatímco v RPG to v principu udělat můžeš. Jestli ti v tom brání pravidla, GM, ostatní hráči, dohoda o hře nebo nic z toho je jiné věc.
Na druhou stranu ačkoliv tuhle volnost považuju za hraní přednost RPG proti PC hrám, nechci tvrdit že každé ani každé dobré RPG takové možnosti musí obsahovat.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Aljen »

Ale ten rozdil, jestli ti to neumozni system (wizardi neumi nosit armor, neni tam tlacitko na komunikaci s nepratelskymi npc), neumozni ti to gamedesigner, nebo ti to neumozni GM nema zadny vyznam
Ano to je zase druha vec. Pokial GM naozaj emuluje stroj (a je nepristupny akejkolvek socialnemu vplyvu skupiny ako napriklad ze sa hracom nepaci co robi) a drzi sa predpripraveneho monorailu kde su hraci PC iba herci tak mozu byt vysledne pribehy az totozne. Rozdiel bude v tom ze pokial v jednom mediu je nieco akceptovane (mozno pretoze sa ocakavanie je ine a clovek od PC mozno caka skor zjova graficke orgie, sikovnu hratelnost v close-combate ako nelinearny a nieuplne blby pribeh) v inom uz MOZE/NEMUSI sposobit frustraciu a zavratie aplikacie (hraci si najdu ineho GMa).

Suhlasim s tym ze stolne RPG v extreme moze byt v nulovych moznostiach kreativneho vyjadrenia hracov takmer identicke s PC hrou, ak to bol point tvojho rantu.
a cokoli jineho je preci inherentne wtf
Tak to si VOBEC nemyslim.
najviac a najdlhsie som hral SWd6 (a odvtedy povazujem d6 za najsikovnejsi univerzalny system) a DnD3.5 a 4e.
3e by som si v DarkSune zahral kedykolvek.

Ale ano pre mna su vhodnejsie rules-light systemy pretoze ako som pisal ... lahsie si ich pamatem a lahsie sa mi mastruju.
Shadowrun sa mi velmi paci a aj ma bavilo robit si postavu ale netrufol by som si to mastrovat a pri hre by som mal isto plno problemov (a ani by nemohlo byt odo mna ocakavane ze si nacitam x rulesbookov a vykombim nejaky clever build ... na to proste nemam kapacitu) kym by som si po roku nezvykol.

Ak by som ale mal vymenovat vhodne systemy pre konkretny styl hry a zelaneho vystupu tak by som nevymenoval jeden system ale plno. To ze pre niektore styly by som priradil rules-light, to je uz skor zhoda nahod a mojich praktickych skusenosti s RPG hobby ako takym.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Sosacek »

Jerson píše:No, jako obvykle jsi mě skutečně špatně pochopil, ale ty to děláš záměrně, takže to není nic neobvyklého.
Ono to bylo v nejaky hodne vymlety diskusi, myslim ze se tam porovnaval Planescape: Torment a nejaka hra v kvalite pribehu, nekdo tam argumentoval ze pribeh v pocitacove hre nemuze byt nikdy dobry protoze si ho jenom prozivas misto abys ho vymyslel ... a taky si z te diskuse pamatuju argument ze airsoft je vlastne taky rpg, pac "serzant" je role.

It was quite down the rabbit hole.

...
Jerson píše:PC hry nemusí a ani nejsou vždycky railroad. Někdy je to dost složité kolejiště, jsou i hry s padesáti různými (zajímavými) konci. Nicméně rozdíl proti RPG je v tom, že v PC hře nemůžeš dělat nic, co by nenapadlo tvůrce ani v principu, zatímco v RPG to v principu udělat můžeš. Jestli ti v tom brání pravidla, GM, ostatní hráči, dohoda o hře nebo nic z toho je jiné věc.
S tim porad nesouhlasim. Pokud dnd nema akci na proskoceni oknem (toe alefuv nebo aljenuv obvykly priklad) a GM ti to zakaze
morech11 píše:design PC hier (aj pcrpg, aj keď to nie je práve môj obľúbený žáner :) [a o MMO, kde "kua, som si dnes ešte nespravil daily" celkom pomlčím]) je zákonite obmedzenejší ako akýkoľvek tabletop.
Proc by to tak melo byt? RPGcka maji moznost volby, ale pocitacove hry zase maji lepsi pribeh (protoze ho fakt udelal scenarista), jsou vic akcni, maji lepsi grafiku a hudbu a muzes si uzivat dalsi hromady veci.

(Krom toho, jadrem rpg jsou spis temata a situace nez pribehy a konce, ale to odbocuju)
>>porovnávať pcrpg s tabletop je v prvom rade totálna samovražda, lebo to je niečo neporovnateľné.<<
Obrázek
pri designe je teda treba rozmýšľať nad celkom inými vecami. PC hra sa snaží povedať nejaký príbeh (potiažmo dva-tri), ktorý sa občas len tvári, že nie je railroad, ale vývojar jednoducho nemôže myslieť a pokryť každú možnosť
On muze pokryt kazdou rozumnou moznost. Kazdou zajimavou moznost. Kazdou nedebilni moznost. Kazdou moznost, ktera tam sedi. Nebo skorokazdou, ale "skoro" tak blizko uplneho pokryti ze na tom v praxi nezalezi, a ten rozdil je ciste iluzorni, viz vyse.
morech11 píše:PC hra sa snaží povedať nejaký príbeh (potiažmo dva-tri),
tak si zahrajte antichamber
Si trochu odporujes, ne?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Erric »

Myslim si, ze zakladni rozdil je ve dvou vecech:

I.
RPG se odehrava ve fantasii = ocekavam podnety k predstavivosti a fabulaci = hlavni kontakt je se slovy
PCRPG se odehrava na obrazovce = ocekavam podnety k interakci = hlavni kontakt je s objekty na obraze

II.
RPG klade pomerne mensi duraz na pripravu obsahu a cast zodpovednosti prenasi na vypravece/hrace. Priprava kampane je radove v desitkach, vyjimecne stovkach hodin u profi adventur.
PCRPG ma veskery obsah pripraveny vetsinou tymem lidi, kteri jsou navic jeste casto profesionalove. Priprava obsahu odpovida tisicum hodin specializovane prace.


Co se volnosti tyce, tak jsou pocitacove hry samozrejme omezenejsi co do moznosti voleb v pribehu. Coz zjevne souvisi s tim, ze tam neni zadny vypravec, ktery by na hrace reagoval. Nicmene nelinearni pribehy samozrejme jsou, pocinaje Falloutem a konce trochu extremnim experimentem Facade: http://www.interactivestory.net/
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od morech11 »

sos - tak trochu si vytrhol veci z kontextu, nie?
Ale ak antichamber po 12 hodinach vzdas ako kravinu, tak sa vela veci vysvetli

K prvemu quotu na mna - odpovedal som na to hned - graficke prostredie (to mne a mojej fantazii pride ako najvacsie zlo, ak sa snazim vymysliet pribeh a robit nieco viac ako nim len plavat) a obmedzenia, na ktore nemozem zareagovat, lebo oproti mne pri stole nesedi GM
Inak to pekne povedal Erric v I.
+ to iste, co ja, si povedal aj ty - su to neporovnatelne veci, ktore ponukaju celkom ine zazitky (a ja preferujem socialnu interakciu v rpg pred polished pc hrou :))

Erric - nelinearne pribehy ano, ale vzdy skoncis pri jednej z 50 moznosti, na ktore niekto myslel, nikdy nedojde k tomu, ze hre sa bude pacit tvoje riesenie a poskytne ti novy ending/vetvu systemu - to GM urobit moze :) [aj ked... Vlastne tvrdime to iste :D interactivestory niekedy testnem]
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od Erric »

morech11 píše:Erric - nelinearne pribehy ano, ale vzdy skoncis pri jednej z 50 moznosti, na ktore niekto myslel, nikdy nedojde k tomu, ze hre sa bude pacit tvoje riesenie a poskytne ti novy ending/vetvu systemu - to GM urobit moze :)
Aha, tak to mi prijde jako diskutovat o tom ze voda je mokra. Tenhle fakt mi tak nejak prijde uplne zjevny, proc je tu na to tema tolik prispevku? :D Trochu jsem doufal, ze tohle melo byt vlakno o designu, ale asi jsem tu spatne :think:
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Design tabletop rpg vs pcrpg

Příspěvek od morech11 »

hej, na mobile som pomaly, chcel som to utnut hned, len ten edit v hranatej zatvorke bol asi pomaly :)
mea culpa

Ja by som navrhoval sa este chvilu vseobecne hadat, nech sa vykristalizuje, o com to vlakno vlastne ma byt :-)= (aj ked, ako som uz n krat povedal, nepaci sa mi akykolvek pokus porovnavat rpg/pcrpg. To je ako porovnavat lietadlo a lod. Jasne, oboje sluzi na prepravu pasazierov, ale tam podobnost konci)
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti