RPG a pocitac

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Fritzs píše:Dalcor: 2 000 000... ono se není čemu divit DnD má největší tradici, je k němu nejvíc světů a má nejlíbivější desing příruček plus nejvíc peněz na marketing... Takže ho hraje nejvíc hráčů i když to rozhodně není nejlepší dostupnej systém(taky asi není nejhorší, četl sem recenzi na cosi jménem Palladium... Znáte někdo?).. Z toho mě vyplívá, že DnD je něco jako naše DrD... v podstatě nic světobornýho(i když první verze byla asi prvním úspěšným systémem vůbec, ale to je už dost dávno) s plno chybama ale většině hráčů plně dostačuje... (plus jim můžou sednout světy)
Nevím odkud čerpá informace Dalcor, podle mých zdrojů je hráčů D&D cca 5 milionů. Ale ono je to asi jedno, milion sem, milion tam. Ano, je pro něj nejvíc světů. Pokud ostatní tvůrci RPG neumí dělat světy, je to pro ně mínus bod. Ano, má libivý design příruček. Pokud jiné herní studia neumí pracovat s designem, je to pro ně mínus bod.
A teď se dostáváme k bodu, je nebo není D&D nejlepší systém. To jistě záleží jak pro co. Nicméně říct, že je D&D něco jako naše DrD, to beru jako hlubokou a nesmazatelnou urážku. DrD je velmi, velmi nepovedená kopie, zatímco D&D je hra, která udává tón. Chápeš, že bez D&D by zřejmě nebylo žádné papírové ani počítačové RPG. Tedy rozhodně by nebylo v podobě, jak je známe? A D&D udává trendy dodnes v počítačových i papírových RPGčkách. Je to dobře vidět i na prodejnosti obojího, že dobře podchytilo to, co se lidem líbí.

PS: Děkuju za ten seznam Yenne, opět zjišťuju že mám hluboké mezery...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

2 000 000 pouze v US, pokdu si dobře pamatuji to číslo :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor píše:2 000 000 pouze v US, pokdu si dobře pamatuji to číslo :)
Myslím, že narážíš na starší výzkum, citovaný např. na bazilišku http://basilisk.dragonsworld.cz/science/market.htm Ale v současné době hraje produkty řady d20system (tedy nejenom DnD) cca 5 milionů Američanů (páč nikde jinde se ten výzkum nedělá).
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

OK děkuji za info.

BTW kdepak asi najdeš tak velikou potencionální hráčskou základnu ještě řed vydáníms amotné hry - k tématu licenci ano či ne?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Alnag:Ale já sem to nechtěl přirovnat DnD k DrD jako systémy, já sem tím chtěl naznačit, že situaci kdy systém kterej NENÍ nejdokonalejší má díky svému prvenství stále nejlepší pozici na trhu a hraje ho nejvíc hráčů...
To, že DnD je vůbec první systém a bez něho by RPG ani nevzniklo ve formě jak ho známe... To je mě při hodnocení kvalit DnD úplně jedno... Teokracie byla(na základě mých skromných školních znalostí) taky prvním státním zřízením a kdybych si měl vybrat jestli budu žít v teokracii nebo demokracii, dvakrát bych nerozmýšlel... (pokud bych ovšem nebyl vrchní velekněz), vím je to blbej příklad nic jinýho mě zrovna nenapadne...
Uživatelský avatar
Warhammer
Příspěvky: 130
Registrován: 7. 6. 2004, 12:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warhammer »

Znate nekdo nejake scifi bo cyberpunk MMORPG? $D
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Warhammer píše:Znate nekdo nejake scifi bo cyberpunk MMORPG? $D
www.anarchyonline.com
Uživatelský avatar
Warhammer
Příspěvky: 130
Registrován: 7. 6. 2004, 12:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warhammer »

Drizzt píše:
Warhammer píše:Znate nekdo nejake scifi bo cyberpunk MMORPG? $D
www.anarchyonline.com
Hmmm....zapomnel jsem dodat free :-) docela by bylo fajn MMORPG ve stylu Fallout nebo Mad Max..... neco postapokalyptickyho.....neznate? hledal jsem, nenasel :-)
Ale Fallout online by byl zajimavy napad ne? $D
Uživatelský avatar
Bryan
Příspěvky: 20
Registrován: 18. 9. 2005, 11:15
Bydliště: Rakovník, Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryan »

Hmmm....zapomnel jsem dodat free :-) docela by bylo fajn MMORPG ve stylu Fallout nebo Mad Max..... neco postapokalyptickyho.....neznate? hledal jsem, nenasel :-)
Ale Fallout online by byl zajimavy napad ne? $D
Taky sem hledal neco ve stylu falouta a tez sem pohorel. Fallout online by bel dost dobrej ale bral bych ho vis ve stylu jedniky a dvojky, Nez ve stylu fallout takticks.
Kostky jsou vrženy!
G. J. Caesar - Prvni hrač DnD na svete!
Uživatelský avatar
Warhammer
Příspěvky: 130
Registrován: 7. 6. 2004, 12:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warhammer »

Bryan píše: Taky sem hledal neco ve stylu falouta a tez sem pohorel. Fallout online by bel dost dobrej ale bral bych ho vis ve stylu jedniky a dvojky, Nez ve stylu fallout takticks.
Jednoznacne 1 nebo 2 .......Tactics mi vubec neprisel na mysl, ta hra me strasne zklamala :cry: :cry:

Kdovi co se z Fallouta 3 jeste vyklube :D (o nem jsem toho moc neslysel, jen ze se vyviji).
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Warhammer píše:
Drizzt píše: www.anarchyonline.com
Hmmm....zapomnel jsem dodat free :-) docela by bylo fajn MMORPG ve stylu Fallout nebo Mad Max..... neco postapokalyptickyho.....neznate? hledal jsem, nenasel :-)
Ale Fallout online by byl zajimavy napad ne? $D
Ehm, vono to je free... pracuje to na systému, že si stáhneš hru, jejíž první vidání je zadara... můžeš hrát co hrdlo ráčí, ale jestli se rozhodneš si hru rozšířit o datadisky, které vyšly, tak si je musíš zaplatit... a pokud se nemýlím, tak i první datadisk už hodili zadara...
Uživatelský avatar
Warhammer
Příspěvky: 130
Registrován: 7. 6. 2004, 12:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od Warhammer »

Drizzt píše:Ehm, vono to je free... pracuje to na systému, že si stáhneš hru, jejíž první vidání je zadara... můžeš hrát co hrdlo ráčí, ale jestli se rozhodneš si hru rozšířit o datadisky, které vyšly, tak si je musíš zaplatit... a pokud se nemýlím, tak i první datadisk už hodili zadara...
Ooooops.. :oops: :oops: :oops: tak to jsem cetl mylne informace na jednom ceskym webu a s lenosti sobe vlastni uz jsem to neresil dal :oops: :oops: diky :D
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 167
Registrován: 3. 7. 2004, 23:03
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Máte zájem o netradiční herní zážitek? Zkuste Fahrenheit.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

yenn píše:Máte zájem o netradiční herní zážitek? Zkuste Fahrenheit.
Na Farenheit jsem hrál demo a už to mně fakt štvalo. Jednak je na tom ovládání hrozně vidět, že je to dělané pro konzole. Jednak je tam úplně imbecilní metoda provedení akce ve spěchu, kde musíš střídavě mačkat dvě klávesy jako šílenej... Krom toho to vypadá docela dobře... ale neumím si představit, že bych se s takovým ovládáním deptal u celé hry...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Prej je uzasny kdyz si na nej zvyknes :)

Ale spis mne diky tomu napadla jina vec - jsou vase hry vic podobny pocitacovejm RPG (Diablo, NWN) nebo pocitacovejm adventuram?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Markus a 13 hostů