Jake postavy radi hrajete?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wazikasi
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 6. 2003, 19:24

Příspěvek od Wazikasi »

Jerson píše:Problém je, že takováhle postava ve skupinové RPG hře dlouho nevydrží, leda za cenu velkého úsilí GMma, případně hráčů.
A i když se sejde několik takových, jak dlouho asi vydrží pohromadě.
Jj, souhlasím v podstatě se vším. Taková postava je spíš na solové akce a nejspíš by brzy dopadla tak, jak psal Eleshar. A tohle - Ostatně kdo by chtěl s takovým hajzlem (to je konstatování, nikoliv urážka) taky chodit v družině, že?- si beru osobně, zní to fakt hezky :)
Nemo nascitur sapiens...
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Zatím jsem vždycky hrál neutrály až klaďase, ale ne takové ty LG paladiny, prostě reálné charaktery.

Moje první a nejoblíbenější postava je hobit alchymista Theophrastus Agrippa ze Spálených Mlýnů (vlastně Toník Želízko, ale to zní moc fádně :wink: ) - malý vědec prahnoucí po poznání, a zároveň nehorázný pohodář který když může tak si dá nějaký ten tabáček a jí 7x denně a samé dobroty :P . Thea jsem si bohužel moc neužil - jedna víkendovka je málo a hlavně já jsem simulacionista a PJ byl gamista, takže to moc nešlo. Těším se až někde budu hrát Theophrasta zase...
Teď v GURPS hraju souběžně dvě postavy. První je bijec Kormak, takový normální zabiják s podprůměrnou inteligencí, přesvědčením drsnější neutrál. Po jedné větší výpravě byl Kormak zraněný, měl dost peněz a bylo co slavit, tak se vyflákl na pokračování s družinou a já jsem začal úplně jinou postavu. Mág Grimoald je intelektuál plný pochybností, snažící se zjistit, co se stalo s jeho otcem (ve hře byla černá magie provozovaná jeho otcem a fanatismus jeho matky => rozešli se a Grimoaldovi bylo vštěpováno, že všichni kouzelníci jsou zlí), a současně dodržujícím jakýsi morální kodex, ve kterém ale nemá úplně jasno.

Moc rád bych si někdy zahrál šotka - pohodář, který je jenom zvědavý a nechápe, k čemu jsou lidem věci, které očividně (právě teď) nepoužívají, to by byla zajímavá role (zatím jsem jen jednoho využil jako CP, ale to není ono).
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Goran píše:Zatím jsem vždycky hrál neutrály až klaďase, ale ne takové ty LG paladiny, prostě reálné charaktery.
Myslíš si, že LG paladin není reálný charakter? :>;o)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Qualdezar píše:
Goran píše:Zatím jsem vždycky hrál neutrály až klaďase, ale ne takové ty LG paladiny, prostě reálné charaktery.
Myslíš si, že LG paladin není reálný charakter? :>;o)
Máš pravdu, to nebyla nejšťastnější formulace. Chtěl jsem říct žádné extrémy. Paladini samozřejmě můžou být reální, i když jich moc nebude. I když v DnD bude víc paladinů než hobitích alchymistů :-? .
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

No, je pravda, že moc reálně zahraných paladinů jsem neviděl.
A co so hobita alchymisty táče, asi to bude tím, že v DnD nemá ohnivou hlínu :wink: . Ne teď vážně, pulčík je podle mě, nejmíně hraná core-rule rasa v Dnd. Těžko říct proč.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Qualdezar: umožňují vůbec pravidla DnD půlčíkům hrát mágy? Půlčík válečník je shiťák a ten zloděj je moc klišovitý.
Taky mám pocit, že kromě omezení na povolání a několika málo zvláštních schopností (mají vůbec půlčíci nějaké?) se rasy v DnD pravidlově skoro neliší.
Rozhodně je škoda, že se moc nehrají, protože na zahrání jsou po lidech asi nejlehčí a je s nimi sranda :wink:
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Goran píše:Qualdezar: umožňují vůbec pravidla DnD půlčíkům hrát mágy? Půlčík válečník je shiťák a ten zloděj je moc klišovitý.
Taky mám pocit, že kromě omezení na povolání a několika málo zvláštních schopností (mají vůbec půlčíci nějaké?) se rasy v DnD pravidlově skoro neliší.
Rozhodně je škoda, že se moc nehrají, protože na zahrání jsou po lidech asi nejlehčí a je s nimi sranda :wink:
DnD ano, tam žádná omezení na povolání pro rasy nejsou (v ADnD, tím nejsem jistý, to už si nepamatuji, něco tam bylo). Podle mě, takový pulčík válečník nemusí být šiťák, např. pokud bude zaměřený na boj z dálky. A co se týče věcí navíc, půlčíci mají bonus k obratnosti (postih na sílu), nějaké bonusy na skilly (skákání, schovávání a tak,..) a bonus za to že jsou malý (k obraně a k útoku), bonus na záchraný hody a bonus proti strachu. Je toho celkem dost :), konečně jako v celém Dnd $P .
Ale půčíky by jsme měli rozebírat asi v jiném témtu :think: .
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Zůstaneme jještě chvilku OT: Půlčík barbar je solidní sviňárna... obzvlášť díky velikostním bodusům k AC a +2 do dexterity...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Qualdezar píše:
Goran píše:Qualdezar: umožňují vůbec pravidla DnD půlčíkům hrát mágy? Půlčík válečník je shiťák a ten zloděj je moc klišovitý.
Taky mám pocit, že kromě omezení na povolání a několika málo zvláštních schopností (mají vůbec půlčíci nějaké?) se rasy v DnD pravidlově skoro neliší.
Rozhodně je škoda, že se moc nehrají, protože na zahrání jsou po lidech asi nejlehčí a je s nimi sranda :wink:
DnD ano, tam žádná omezení na povolání pro rasy nejsou (v ADnD, tím nejsem jistý, to už si nepamatuji, něco tam bylo). Podle mě, takový pulčík válečník nemusí být šiťák, např. pokud bude zaměřený na boj z dálky. A co se týče věcí navíc, půlčíci mají bonus k obratnosti (postih na sílu), nějaké bonusy na skilly (skákání, schovávání a tak,..) a bonus za to že jsou malý (k obraně a k útoku), bonus na záchraný hody a bonus proti strachu. Je toho celkem dost :), konečně jako v celém Dnd $P .
Ale půčíky by jsme měli rozebírat asi v jiném témtu :think: .
Dík za vysvětlení. Četl jsem pravidla ADnD 2. edice a hrál několik PC her na (A)DnD postavených, ale pravidla poslední verze DnD neznám.
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 118
Registrován: 9. 3. 2006, 17:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dodo »

Já se teda taky pochlubím, rád si zahraju v každé hře něco jiného, jen tak pro ozkoušení. Vždycky se ale pak vracím k nějaké formě soběstačné postavy - takové, která by se nakonec obešla i bez družiny. Když tedy uvedu příklad z DnD: Klasicky to může být v původním AD&D F/M/T, od té doby, co se zavedly skillpointy, dávám přednost postavám s větším přídělem skillpointů, relativně lehce opancéřovaným, spoléhajícím spíš na obratnost a rychlost. Vzhledem k tomu, že nakonec mám stejně radši přírodní typy, sedí na to asi nejvíc Ranger. K tomu, co bych si ale ideálně představoval, je v DnD i v dalších systémech docela dlouhá cesta...
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Dodo píše: K tomu, co bych si ale ideálně představoval, je v DnD i v dalších systémech docela dlouhá cesta...
To by mě teda fakt zajímalo, co to je. :think:
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Ja by som si rád zahral postavu, odtrhnutú od ostatných, osamotenú, smútiacu či meditujúcu, jednoducho vzdialenú mysľou a/alebo telom. Taký chodiaci tieň, ktorý občas ukáže svoje schopnosti a potom, páni, potom sa je na čo dívať...

BUMP!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Zjistil jsem (díky Erricovi), že mě docela baví hrát zbabělce, který se tváří jako že je tvrďák a svou zbabělost nesmí dát najevo.
Vyzkouším tenhle koncept v nějaké další hře, místo svého dosavadního tvrďáka, co se ničeho nebojí. 8)
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Hunate.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Joe píše:Ja by som si rád zahral postavu, odtrhnutú od ostatných, osamotenú, smútiacu či meditujúcu, jednoducho vzdialenú mysľou a/alebo telom. Taký chodiaci tieň, ktorý občas ukáže svoje schopnosti a potom, páni, potom sa je na čo dívať...
Primetime Adventures!
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů