Gamecon a Dračí doupě na Radiu Wave

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Gamecon a Dračí doupě na Radiu Wave

Příspěvek od Markus » 9. 7. 2011, 10:54

Drobná kuriozitka: "alternativní" odnož Českého Rozhlasu, Radio Wave, se tento čtvrtek v pořadu Zpoždění věnovala Dračímu doupěti a Gameconu. Hostem tohoto půlhodinového pořadu byl Matouš "Erric" Ježek, hlavní organizátor Gameconu a autor Střepů snů, a jeho přítelkyně a "bývalá vítězka mistrovství v Dračím doupěti" Adéla Kyselová, figuruje i Martin "Bouchi" Kučera z vydavatelství Altar. Kromě představení Gameconu a povídání o historii Dračího doupěte se můžete těšit na vypečenou snahu vysvětlit bezradným posluchačům rádia, co to vlastně jsou RPG hry. :) Běžte si to poslechnout.

Hike
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamecon a Dračí doupě na Radiu Wave

Příspěvek od Hike » 11. 7. 2011, 12:27

Děkuju za upozornění a snad do budoucna si můžeme přát jen víc cest RPG mezi "obyčejné lidi".

Na stranu pořadu musím říct, že na začátku obsažené "teasery" tedy takové ty dvě tři věty z rozhovoru, který bude později, u mě působily zmatek, neboť jsem očekávál že další věty budou navazovat, ale to se nestalo. Nicméně je možné, což si uvědomuju až teď, že tyto "štěky" byly možná od zbývajícího bloku odděleny písničkou a pouze v tom zhuštěném záznamu toto působilo divně.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 11. 7. 2011, 12:41

Bylo to náhodou docela povedené $:)
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 11. 7. 2011, 12:54

jen premyslim, zda bych nyni kdybych byl RPG netknuty chtel hned jit si zahrat drd =:) nejvice na me pusobil dost chaoticky a divne zaznam hrani. hlavne vetsina lidi si pusti nejdriv ten neb je prvni.
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
http://www.kouzlemamecem.cz

Jezevec
Vypravěč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec » 12. 7. 2011, 12:01

Nechci být skeptik, takže chválím, že slovo rpg zaznělo v rádiu. Jen si myslím, že to neudělalo zrovna obrázek, který by případného posluchače nalákal k tomu si to jít zahrát. Myslím, že to je cenné poučení, jak jednat s médii (třebas to, jak si vytáhnuli, že mají rozhovor s bývalou vítězkou mistrovství republiky je věc, kterou je dobré mít na paměti - víme, jak to je s tím mistrovstvím, leč laická veřejnost na to slyší) a co vlastně říkat, či spíše neříkat.

pipux
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pipux » 12. 7. 2011, 20:40

No! Proč se tu ještě nikdo nezaobíral rétorickým rozborem vysílání?
(aha, už vím --- toto je ideální příležitost, kde si jeden může znepřátelit celou škálu lidí)

Je to klasický případ. Matouš Ježek svým mluveným projevem nepůsobí nejlépe (používá celou škálu "uhhhmmm" pauziv v prodlevách mluvy, místy se mu do řeči vměšuje nespisovná mluva (se kterou pak někde v půli vysloveného slova, tj. na pomezí uvědomění, zápasí, snaží se své nespisovné intence potlačit), užívá parazitní výrazivo (zde hlavně nadužívané zájmeno ten/ta/to)), slečna Adélka tomu ve výsledku také moc nepřidala. Na druhou stranu uznávám, že jejich sdělení měla strukturu a vypovídací hodnotu.

Samozřejmě, hodně zde může sehrát tréma (jde přece jenom o massmediální počin a ne každý se stává přirozeným středem pozornosti) a nezvyklá sítuace/ sociální prostředí. Píšu to sem dotyčným ne proto, že je kritizuji (sám vím, že bych si vedl 100x hůře), ale jako reflexi. Děkuji, není zač ;)

Erric
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric » 12. 7. 2011, 22:56

Jezevec, Pipux: Hlasim ze jsem si to precetl a zamyslel jsem se nad tim.

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 13. 7. 2011, 19:58

Já se musím Errica zastat, on mluví podle mě velmi srozumitelně a kultivovaně. Jeho odpovědi byly v pořádku, problém byl spíš v tom, že otázky byly dost nešikovné a ten pořda byl docela špatně poskládaný, takže jsem měl co dělat, abych u něj vydržel - ale to nebyl problém Erricův, ale právě a jen pořadu... ve chvíli, kdy mluvil on, bylo to bez problému poslouchatelné.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 13. 7. 2011, 20:02

ten porad /myslim kvalitou ze strany CRo) mi pripominal mistni studenstsky krouzek radioamateru, proste byl dost nwsikovny a rozhodne tak jak byl spise nez propagoval tak pusobil minimalne divne
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19

pipux
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pipux » 14. 7. 2011, 00:10

Ecthelion píše:Já se musím Errica zastat, on mluví podle mě velmi srozumitelně a kultivovaně.
Ale samozřejmě - je dobrý; k výbornému má však ještě daleko. Od frontmana jakékoliv organizace se dobré vystupování očekává; výborným řečněním si pak může na výsledku jen přilepšit.

Přikládám odkaz na hodně vydařeného public speakera. Ač je mluvení k publiku v mnohých aspektech s rozhovorem v rádiu nesrovnatelné (zpětná vazba k obecenstvu, vizuální podněty, jiné prostředí a sociální role), lze si tu vzít k srdci několik tipů. Sympatický černoch ze záznamu má např. velmi poutavý hlas (moderátor rádia toto do jisté míry zvládal také), je vtipný a pohybuje se v přítomnosti (tzn., že působí jako uvědomělý, sebevědomý a "cool"). Všichni zkrátka chtějí být jeho kamarádi. Dokáže prodat svoji řeč se zájmem na straně posluchačů (počíná si správně - že se má jít na informace a zapamatování přes emoce ... to už ale ubíhám kamsi do pedagogické psychologie).
Ecthelion píše:otázky byly dost nešikovné a ten pořda byl docela špatně poskládaný
No dobře. Ale! Je to veřejná show ... snad se lze do jisté míry na položené otázky předem připravit, zaujmout, zavtípkovat s moderátorem.
I když, schopnost pohotově reagovat na vývoj konverzace je taky jednou ze známek schopného řečníka.
Ecthelion píše:ve chvíli, kdy mluvil on, bylo to bez problému poslouchatelné
No však --- a až se vypracuje na velkého rétora, budou zůčasnění jeho slova hltat.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 14. 7. 2011, 09:59

Já jsem to tedy musel za chvíli vypnout, přišlo mi to strašně rozvláčné, aniž by se tam skutečně něco říkalo (nebo aspoň něco zajímavého).
Iron Within
Iron Without

Erric
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric » 14. 7. 2011, 10:21

Echtelion: Vazim si kluci, ze me branite, nemyslim si ale ze je treba to nejak dal rozvadet. Panove rekli co meli na srdci, nemam nejmensi problem to akceptovat. Ta teorie co rozvadi Pipux je mi jasna, taky to mam nactene, nicmene asi vsichni chapeme, ze od teorie k mistrovstvi v praxi a realnem case je to pro kazdeho kus cesty v libovolnem oboru.

Za parazity v me reci muze jednoduse anglictina, protoze v ni travim vic casu nez s cestinou a kdyz se me nekdo zacne ptat na hry, tak se zapoji uplne jine obvody, nez zrovna ty ceske. A uhmmm mam naucene opet z prace, protoze je to jediny zpusob jak zaridit aby vas ostatni nechali dokoncit myslenku, protoze dava najevo ze clovek stale mluvi jen potrebuje pauzu na premysleni:o) Cimz to neomlouvam, na tom ze se to blbe posloucha to nic nemeni.

Hotove, vyrizene, netreba se v tom dale nipat.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 7. 2011, 10:43

Tys byl dobrej, ten moderátor byl zoufalej :)

Nebo spíš dramaturg pořadu (což byl dost možná právě moderátor). Kdybych Dračí doupě neznal, tak mi z toho celého jde hlava kolem - vysvětlení, o co jde, přišlo až po několika minutách pořadu, a bylo strašně zmatené. Nejsem si jist, jestli ho někdo pochopil. Gamecon byl prezentován jako = mistrovství v DrD, aniž by bylo už ze začátku řečeno, že je to prostě "festival" různých her, od deskovek po larpy. Atd.

Celkově mi přišlo, že ten moderátor hrál někdy v 90. letech DrD a od té doby jede na vlně toho, že hry na hrdiny = Bílý hrad. Mohls mu vysvětlovat, že to je jinak, ale to by pochopitelně působilo blbě.

Konečný verdikt mám jako Jezevec: je fajn, že se RPG dostaly do rádia, ale nevěřím tomu, že by to někoho nalákalo na Gamecon. Na druhou stranu, rádio Wave není kdovíjak zásadní médium a divák, kterého pořad nezaujal, okamžitě přepnul na něco jiného a zapomněl. Takže to určitě ničemu neuškodilo, výsledný efekt je spíš nulový.

EDIT: Rozebírat řečnické umění hosta v rádiovém pořadu mi přijde naprosto zcestné.

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 14. 7. 2011, 13:59

zcestne bylo udelat to co udelal autor poradu, nahrat "zaznam hrani" tak jak ho nahral a prezentoval, to ej proste traga. tohle dokaze odradit od poslouchani i zarytce drd jako ja:)

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 15. 7. 2011, 17:19

Mně taky přišlo že Erric odpovídal dobře, ten pořad byl zvrtaný ze strany rádia. Že to někoho naláká na letošní Gamecon se ani moc nedalo očekávat, popularizace rpg je běh na dlouhatánskou trať, pořad mohl tak maximálně přispět trošičkou do mlýna k uvedení do povědomí lidí že tyto zábavy existují (což myslím splnil takže to lze považovat za úspěch)...
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Otevřená hraní RPG v Praze všichni jste srdečně zváni
RPG pro děti ve vývoji

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“