Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Alef0 »

Už dlhšie sa zamýšľam hrať nejakú A Game of Thronesoidnú hru a neviem prísť na to, aký systém zvoliť.

* oficiálna hra č. 1 - Game of Thrones, labutia pieseň od Guardians of Order. Mám z nej dojem hry, ktorá chcela byť dobrá pre každého, ale nakoniec nie je dobrá pre nikoho.
Duálny systém d20 / TriStat dX mi prídu ako jeden za osemnásť a druhý bez dvoch za dvadať. Je tu repertoár, classy, skilly, featy, levely, ale na čo? Veď na rozdiel od D&Doidných hrdinov v AGOTe sa neleveluje, príšery neexistujú (ledaže by niekto išiel za Stenu a kynožil Wildlingov) a súboje sú väčšinou ,,vyhraj na fleku / zadeľ permanentné zranenie / umri na fleku" a d20ka nie je na to stavaná. Hra ponúka pár (teda dosť) mechaník na povesť a vplyv a zotavenie sa z rany obojručákom medzi oči, ale zase je otázka, či sa tie bonusové mechaniky naozaj oplatia a prejavia.

Hra tiež podporuje tri štýly hrania:

1) potulná banda, alias D&D štýl, lenže paradoxne sama kniha poukazuje na to, že zranenia sú drsné, liečenie neexistuje.. ale žiaľ Game of Thrones vôbec nie je o bande náhodných hrdinov (bočné knihy o Dunk a Eggovi som nečítal) a nie o družinkoidnom štýle a už vôbec nie o taktickom súboji.

2) hra o tróny: reálne hráte vysokých predstaviteľov rodov, to je ako keby ste hrali Cersei a Neda (alebo iné hlavy rodov, najlepšie spred deja oficiálnej knihy, ako radí príručka), lenže potom môžete rovno celé d20kové pravidlá i s levelmi, hitpointami a podobne zahodiť, lebo pomazané hlavy bojujú extrémne zriedkavo a keď už, tak s komplet armádou.

3) hybridný štýl: hráte nejakého nižšieho vazala, ktorý trochu intriguje, trochu bojuje, čo je buď spôsob, ktorý sklbi výhody oba, alebo dá dohromady nevýhody ostatných dvoch, neviem. Hrali ste toto niekto?

* oficiálna hra č. 2 - A Song of Fire and Ice (Green Ronin). Knihu som nevidel, recenzie nadávajú na Lego DUPLO(r) štýl obálky, ale podľa všetkého je to zamerané na družinkovo orientované hranie. Predpokladá sa, že všetky postavy sú z jedného rodu, pobehujú spolu, riešia spolu questy a vôbec, sú sťa radostná rodina Starkovcov, ktorá netuší, čo sa na nich dovalí. Mechaniky sú skillovo orientované, sú tam archetypy a la DrD II, teda povolanie je sada preddefinovaných skillov, ktoré sa zvyšujú. Hádže sa poolovo, prebíja GMom stanovená náročnosť s odstupňovanými mierami úspechu. Hra len veľmi zľahka na posledných dvoch stranách naznačuje nehromadné hranie, ale v texte znie podtón, že ,,preboha nerobte to / mechaniky na to nie sú stavané."

* Primetime Adventures - toto je hra stavaná na seriál, asi sa na to hodí ako šerbeľ na zadok, ale otázka je, čo so súbojmi. Moja grupa chce vidieť aspoň trochu súbojov, ktoré nie sú stavané na jedinom hode kockou / ťahu kartou. Inak by to bol dokonalý systém.

* hack Pendragonu - zhováral som sa s Peekayom, či sa nedá hacknúť Pendragon a posunúť to do inej roly. Hra je drsná, rody by sa vedeli zaviesť, tie bloodlines sú famózne, pomer misií vs ,,kujeme pikle na dvore" je rovnomerný, len chcelo by to názor niekoho kvalifikovaného.

Má niekto nejaký lepší nápad?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Antharon »

určite zaujímavým experimentom by mohla byť IaWA, kde by hráči hrali za jednotlivé rody.

Neuvažoval si o hrách ako burning empires alebo houses of blooded?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Corvus »

no tak mozno skus vyextrahovat nejaky subojak z ineho systemu a strcit do PA miesto tahania kariet vzdy ked sa ma scena vyriesit bojom.

napada ma primarne mouse guard, kde sa daju pekne pouzit aj karty ako manevre a CR je do neho priamo zakomponovane.

alebo co ja viem riddle of steel quick start ak maju hraci chut na nieco 'realistickejsie' (citaj komplikovanejsie)
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Fingalen »

Nikdy som nehral, len som niečo čítal a a počul. Ale čo tak Houses of Blooded?
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Peekay »

Vzhladom na ensemble cast sialeneho rozsahu a nie uplne jasnu protagonizaciu mi este ako vhodny napada Universalis (priam velmi, velmi vhodny). Akurat to teda nie je zrovna klasicka hra a ked sme sa bavili osobne, tak ju diskvalifikoval tvoj popis perspektivnych hracov a ich preferencii $D

Ak by si inak chcel hrat tak, ze kazdy hrac je z vlastneho rodu, chcelo by to nieco, kde su kvantifikovane a mechanicky podstatne take veci ako hrady, zamky, followeri a podobne. Tym padom by som zvazil este Reign - ma aj takticky combat (ktory je pomerne dost crunchy), aj podporu tohto strategickeho levelu.

A este kacirska myslienka na zaver... nebol by na AGoT vhodny hack Vendetty?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Alef0 »

In a Wicked Age som hral a tam to nejde dohromady s filozofiou poviedkového hrania. I keď tie trojkolové súboje sú fascinujúce :-)

Burning Empires som nečítal, Houses of the Blooded nie sú až taký zlý nápad, ja som to kedysi preletel, ale viem, že ma odradila od hrania nutnosť aby všetci hráči ovládali ten divnokrásny Wickov setting, ale so známym settingom si to zaslúži pozornosť.

Reigny a Universalisy (ten sa v osobnej debate nespomínal :-)) a Vendetty nahliadnem.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Sosacek »

BE je moc na miru tomu scifi. BW by melo fungovat -- jako jedna z mala her ma stejne silny dvorni diskuse jako soubojak, stejne silny skilly jako ucetnictvi a doktrina jako boj s mecem, stejne silny postavy ktere jsou lord jako postavy ktere jsou fighter, a aji ta diskuse je dost crunchy pokud chces, krom jednoho soubojaku o chlapcich co se nenapadne nahaneji po lese pomoci skillu jako je nenapadnost az jeden druhyho obmanevruje a streli kusi do zad, a "mecovej" soubojak pracuje se vzdalenostma, takze chlapek s (otravenym $D) kopim v nem muze mit mechanicky zajimavy souboj s chlapkem s mecem. A je stavenej prevazne na husty duely, ne na boj s dvaceti mookama. Odmenovaci system (artha) dava gritty svet kde jednou za cas dojde ke crowning moment of awesome, kdy si reknes ALE JAKO NEJVIC HUSTYYY.

To co popisuju jsou ale zaroven dve nejvetsi veci kvuli kterym se BW lidem typicky nelibi -- je dost komplexni, to jednak, a druhak na spoustu veci potrebujes genuine player skill, postava s uzasnejma statama je k nicemu pokud ji neumis "ovladat" a optimalizace se dela tady a ted, primo v boji, misto pocitanim statistiky pri tvorbe postavy (i kdyz to taky muze pomoct). Tohle nektere hrace zvykle na klasiku ala dnd nebo gurps stve, pac najednou jim nekolik hodin optimalizace postavy nezaruci ze budou husti, a ten system dik tomu neni nejpristupnejsi.

Celkove mi ten system ale prijde, ze podporuje quick and dirty awesomness, a pripada mi idealni na hrani typku jako je Tyrion nebo Jon Snow 8)

EDIT: jo a moh bys udelat Remember King's Landing $D ale nevim jestli by to bylo nejuchopitelnejsi.

EDIT2: a mohl bys vykuchat diasporu.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 14. 6. 2011, 12:06, celkem upraveno 1 x.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Alef0 »

Co je Remember King's Landing?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Sosacek »

Alef0 píše:Co je Remember King's Landing?
Upraveny Remember Tomorrow.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Alef0 »

:D
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Conlai »

Houses of the Blooded nezní jako špatná volba, pokud se ti nechce číst ten setting, můžeš sáhnout po Blood and Honor, což je v podstatě ten samý systém v bleděsamurajské barvě. A míň "setting heavy".

Zajímavé by mohlo být i Legends of Anglerre, což je modifikace Starblazers, což je modifikace Fate (ufff). Aspekty, pravidla pro organizace a armády, fatepointy a celkově více strukturovaná pravidla než "zakladní Fate" s potenciálem pro husté souboje. (mmj. je zranění řešené přes consequences, aspekty, které si bereš, abys mohl pokračovat v boji - say hello to maiming, dismembering and terror).
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Sosacek »

LoA je z tech vic system heavy variant na Fate (odhadem tak na urovni SotC, ne tak sileny jako dresden, ale Diaspora to taky neni), takze by mohla bejt dobra.

EDIT: jinak ty consequences v boji maji vsechny Fate3 varianty snad, ne?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Antharon »

mne ešte napadol ako zaujímavý systém hack Agonu (také to grécke o hrdinoch), kde božstvá by sa zmenili na rody, hralo by sa distribuovane a schopnosti by sa trochu upravili pre správnu dobu. Challenge by sa riešili ako questy medzi rodmi, ale asi by to tiež bol hodne experiment
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Conlai »

Sosáček: Jasně, je možné, že to mají všechny varianty, uvádím to jen jako vlastnost systému, která mi přijde dobrá pro AGOT se vším tím sekáním rukou, mrzačením, znetvořováním a vůbec.

Jinak, ano, LoA je poměrně crunchy záležitost, hlavně co se množství stuntů pod jednotlivými skilly týče.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aký systém pre Hru o tróny / Game of Thrones?

Příspěvek od Izarias »

Hmmm... Co třeba jenom Fate?
House of Blooded nebo Blood and Honour jsou dobré na řešení těch rodových záležitostí v dlouhodobém hledisku.
Pokud chceš hrát jen družinově, tak můžeš použít i lehce modifikovaný dračák. (Pokud vím, tak v tomhle settingu nejsou mágové.)
Přemýšlím, jestli znám nějaký skill-based systém.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů