DrD - první vyprávění

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Hodnas
Příspěvky: 102
Registrován: 28. 3. 2009, 20:08

DrD - první vyprávění

Příspěvek od Hodnas »

Přátelé, kamarádi. Konečně se našla malá RPG komunita poblíž mého bydliště. Je tu ale problém... chtějí hrát DrD a mě jako vypravěče, ale já jsem DrD jen zběžně proletěl takže pravidla moc neznám... Tak prosím o radu. Vyprávím to zítra okolo 17.00 takže ocením když mi aspoň napíšete na co dávat v tomto systému bacha atd... Určitě si na prvních pár sezení zařídím asistenta znalého pravidel...

Každopádně nemám problém po stránce příběhové ani settingové, spíš mechanické.
Chystám se: Časy se mění, zkoušel jsem: Fallout PnP (postapo),The Window (fantasy)
Obrázek
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od zrzavec »

Předpokládám, že jedná o klasické DrD. V tom případě se ničeho neboj, jedná se o velmi jednocuhý a dobře přítulný systém.

Souboje jsou v pohodě - připočítávání čísel, rozdíl je zranění. Na úspěšnosti seslání kouzel jsem nikdy nehrál, to zdržovalo.

Hledání tajných dveří a tak je v pohodě.

Jediné, co mě dělalo vyloženě problém bylo naložení a pohyblivost. Proto jsme na to moc nehráli a spíše to řešili nějakou rozumnou dohodou.

Spíš napiš po první hře, jak jsi to viděl, jak se to vedlo a jak hráli tví hráči. Pak to můžeme rozebrat mnohem podrobněji a snad ti já a další dokážeme i lépe poradit kámo.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6948
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Antharon »

ak sú hráči skúsenejší, urob distribuovaného game mastra - ty si nechaj klasické hostiteľské pocinnosti a story telling a na niektorého z hráčov, kľudne aj hrajúcich zaves mechanickú časť aby ti zo začiatku pomohol určovať obtiažnosti a počítať hody. Je to skvelé odľahčenie GM a rýchlo sa tak naučíš pravidlá. A samozrejme zapojís do hry hráčov - superr by bolo vyhliadnúť si na to nejakého herne menej aktívneho ale s dobrou znalostou pravidiel.

No a dobrodružstvo - ak máte staré pravidlá je to jednoduché, vezmi dobrodružstvo na bielom hrade, otoč mapu o 90 stupnov, zmen prostredie - napriklad na jaskynu, zmen potvory - napríklad miesto kostier, medvedodlaka a maga tam budu skrati, upir a kostej nesmrtelny, pomen encountre - miesto krys ludozrave hribiky, miesto kúzelnej gule kožožer a máš úplne novú jaskyňu :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Hodnas
Příspěvky: 102
Registrován: 28. 3. 2009, 20:08

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Hodnas »

Tak. Nebylo to takové fiasko. Jeden člověk to hrál, dva znali a dva o tom nikdy neslyšeli, ale okamžitě se jim to zalíbilo. Jakmile se vyřešily různé věci tak jsme se vrhli do tvorby postav.

Dva trpaslíci - bratři
Dva elfové - mág a hraničář
Jeden hobit - zloděj

Vyprávění jsem začal klasicky: "Probudili jste se v prázdné místnosti s oknem a dveřmi." :) Nebudu vás zatěžovat detaily. Doufám, že příští sezení bude zase o něco lepší a že se postupně naučím žít i bez pomocníka...
Chystám se: Časy se mění, zkoušel jsem: Fallout PnP (postapo),The Window (fantasy)
Obrázek
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Conlai »

Hodnas: Ale zatěžuj nás detaily, jen zatěžuj. Detaily nás zajímají. $D
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6948
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Antharon »

moment, rozprávanie predsa záčína "stretli ste sa tak jedneho dna v hostinci a od vedlajsieho stola na vas hladi tajomna postava..."
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Hodnas
Příspěvky: 102
Registrován: 28. 3. 2009, 20:08

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Hodnas »

Tak to mi něco uniklo... každopádně až budu mít náladu a odehrajeme toho víc tak udělám pokus o zápis.
Chystám se: Časy se mění, zkoušel jsem: Fallout PnP (postapo),The Window (fantasy)
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Aljen »

Standartny zaciatok je predsa: "Za vami sa zavalil jediny vchod do podzemia. Vo svetle fakli vidite pred sebou chodbu ktora po desiatich siahach konci krizovatkou typu T. Co robite?"
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Bajo »

tohle vypadá jako zásadní spor, navrhuji o tom hlasovat :>;o) ja bych byl taky pro hospodu a tajemného cizince 8)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Aljen »

krcma a tajomny cudzinec patri do intra. Hra musi zacat ako som pisal vyssie, ved co ak by sa postavy rozhodli zacat INAK ako je designovane dobrodruzstvo???!!
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6948
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Antharon »

isteze po cudzincovi (ktory je formou monologu) nasleduje popis ako postavy vstupuju do dungu (stale ako monolog) a ako sa za nimi zasypal vchod, alebo ak chceme byt originalni - su teleportovani do neznamej casti podzemia (samozrejme ze vstup musi byt presne lokalizovany relativne od miesta kam su teleportovane pre pripad ze kuzelnik by sa pokusil zoslat teleport na nahodne miesto)

inak poznate to kombo? levitacia a teleport 100 metrov smerom hore?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Quentin »

inak poznate to kombo? levitacia a teleport 100 metrov smerom hore?
Klasika. Proto jsem se smířil s tyranií magic missile a tím 4e designem (bajo vysvětlí :) )
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD - první vyprávění

Příspěvek od Jerson »

téma o začátcích
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antharon, Elenistar, MaMaHaJ a 7 hostů