[články] Cizí postavy v historické fantasy

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
Odpovědět
RPG Fórum

[články] Cizí postavy v historické fantasy

Příspěvek od RPG Fórum » 3. 8. 2010, 13:06

Ve 20. a 21. čísle Drakkaru vyšel na pokračování Ilgirův článek, který představuje základní archetipy postav v historických hrách.
Ilgir píše:Tento dvoudílný článek se týká her zakotvených v historické realitě středověku, ať už jsou obohaceny o fantasy prvky či nikoli. Nejprve se budeme zabývat tím, co platí pro středověkého člověka všeobecně, dále si probereme jednotlivé kategorie NPC, s nimiž se můžeme v prostředí historické fantasy setkat. V tomto díle se podíváme na dva významné zástupce středověké společnosti – rolníka a rytíře. V druhém dílu, který vyjde v následujícím čísle časopisu, se budeme zabývat měšťanem, učencem a vagabundem, jakožto zástupcem všech lidí na okraji společnosti.
Odkazy
:arrow? 1. díl: rolník a rytíř (externí odkaz)
:arrow? 2. díl: měšťan, učenec a vagabund

Toto je diskuze k oběma článkům. Jak se vám líbí Ilgirovo představení? Chybí vám v něm něco?
Diskuzi ale můeme využít i jako prostor k obecné debatě nad tvorbou postav pro historické hry.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: [články] Cizí postavy v historické fantasy

Příspěvek od Markus » 3. 8. 2010, 18:43

Chtěl jsem poděkoval Ilgirovi za články, které se mi moc líbily... chtěl jsem to udělat už posledně, ale zapomněl jsem na to, a teď už si nepamatuji, co jsem k tomu chtěl napsat. :(

Takže rychle, než vyprchají dojmy z tohoto článku:

Velkou část toho už vím, protože tohle téma mě zajímá, takže asi nejcenější postřeh pro mě osobně bylo povídání o davových emocích ve městě. To mě z nějakého důvodu nikdy moc nepřišlo na mysl, a přitom se to dá skvěle využít prakticky v jakékoliv hře. Supr!

Mimochodem, je vtipné, jak se navzájem skvěle doplňuješ s Goranovým článkem, hlavně pak v pasáži o vagabundech. Je pěkné mít informaci od dvou nezávislých zdrojů, člověk aspoň ví, že ho nevodí za nos. :)
V Německu se loupení stalo zdrojem obživy pro velkou část zchudlých rytířů...
...takzvaných raubířů. :wink:

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“