Váš názor na {insert problem here}

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od skew »

Manuál k použití:
  • Postněte nějaký problém, záležitost, nebo třeba nějakou osobní zkušenost z některé vaší hry.
  • Zeptejte se na názor ostatních na danou věc.
  • Reagujte na otázky ostatních.
  • Pointou každopádně je, že daná záležitost nemá potenciál uživit samostatnou diskusi - tohle téma má zastřešovat právě ty témata, kvůli kterým vám ani nestojí za to zakládat vlastní, protože by pravděpodobně shořela jako papír.
  • Pokud se jak na potvoru diskuse rozproudí, asi nebude od věci odstřihnout ji do samostatného tématu (nebo preventivně založit nové).
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Jerson »

Marky, jde mi spíše o řády.
Vím že kolegové z práce často nosí jen pár stovek (i když neplatí kartou), já pro svůj klid musím mít necelé dva tisíce, přitom se naše platy tak moc neliší. Ale mít v peněžence stovku bude pro nás stejně neobvyklé jako mít v ní deset tisíc.

Ale pak znám zkazky o řemeslnících, kteří byli placeni v hotovosti a po kapsách nosili úplně běžně třeba padesát nebo sto tisíc. Jen si myslím, že to už je z celkového hlediska spíše neobvyklé, a že v RPG bych mohl počítat s menšími částkami.

Dostali jsme se k tomu proto, že se mě v neděli hráč zeptal, jak moc mu vadí, že musel za pokoje zaplatit 16 dolarů. Protože jsem mu řekl cenu za jednu noc a "jedno tělo" 50 centů, a to mu přišlo strašně málo.
Tak jsem se podíval to tabulky a zjistil, že kněz v té době bral asi 70 dolarů za měsíc, takže když jede na výpravu do jiného města a má u sebe "peněženku" a "svazek bankovek", tak to může být třeba 20 + 80 dolarů, a těch 16 dolarů až takové drobné nejsou.

Navíc u "svazku bankovek" mám z dřívějška napsáno, že je to "několik tisíc v místní měně", což je u dolarů v té době strašně moc, to by byl třeba roční plat právníka a nikdo příčetný si takové peníze s sebou přeci nevezme jen tak v kapse, tak budu muset tyhle částky zrevidovat, protože to prostě hráče zajímá, a "50 centů za pokoj" neberou jen jako nepodstatný fluff. A navázat to na nějaký průměrný měsíční příjem mi přijde jako nejrozumnější řešení, aniž bych zároveň musel řešit nějaké ceníky a přesné počítání peněz.

Jo, a možná bychom se mohli přesunout do nějakého tématu o financích, jen jsem byl líný ho dlouze hledat.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Fritzs »

Sosacek píše: 22. 6. 2021, 10:13 Spotreba je jedna vec, ale kolik si muzes dovolit jen tak nosi s sebou kdybys to ztratil ma silny vztah na denni prijem.
Todle bude mít dlouhý ocas. Tj, když se člověku zdvojnásobí příjem, bude dlouho trvat než se mu zdvojnásobí množství peněz nosených v peněžence (mino případů typu hyperinflace).
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Pieta »

Já mám třeba problém, že když potřebuju hotovost, typicky nemám vůbec nic (respektive někdy jsem schopný koupit dvě zmrzliny v kornoutu, někdy ne), protože kdykoliv mám drobné, vezme si je žena, která pro svůj klid chce nosit víc než já, ale ne o moc, takže se jí moje drobné vždycky hodí. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od York »

Když tak nad tím přemýšlím, kreditka na tom, kolik nosím v peněžence, vlastně nic moc nezměnila, jen způsobila, že to utrácím výrazně pomalejš.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Vallun »

Jerson píše: 22. 6. 2021, 10:35Vím že kolegové z práce často nosí jen pár stovek (i když neplatí kartou), já pro svůj klid musím mít necelé dva tisíce, přitom se naše platy tak moc neliší. Ale mít v peněžence stovku bude pro nás stejně neobvyklé jako mít v ní deset tisíc.
Pokud Ti to pomůže, tak já obvykle nosím v hotovosti cca 200 Kč v peněžence a "železnou zásobu" tisícovku jinde...vše platím kartou... za celou dovolenou jsem utratil v hotovosti 10 Eur...vlastně dvanáct, ale 2 E jsem přisosnul od bratra...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Markus »

Tohle jsem zahlédl v dóžecím paláci.

Obrázek

Co to je?

Fungovalo to někdy? (Hádám, že ne.)

Jaké to může mít herní efekty a hlavně rizika? O-)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Vallun »

Je to jeden z pokusů, jak vytvořit vícerannou pušku (karabinu). Fungovalo to (obecně, konkrétní kus neznám) přiměřeně.

Rizika jsou náročnost na provedení, velmi časté zaseknutí...ale výhoda je, že prostě rychle střílíš mockrát:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Markus »

Drží se to v rukách, nebo ta tyč a rám patří k tomu a střílíš z upevněné pozice (proto-gatling)? Tolik otázek!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Vallun »

Asi to spíš patří k tomu, ale jen hádám (vypadá to tak)...škoda, že není k dispozici nějaké jméno nebo letopočet, pak by google třeba poradil..
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Markus: Mrkni třeba sem, tady je o té pušce celý článek. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Markus »

Přesně na tebe jsem spoléhal! Děkuji :)

EDIT: Přišlo mi vtipné, jak kolem toho všichni turisti jenom procházeli a nikdo tomu nevěnoval pozornost, ale já jsem se zarazil a říkám si: „Počkat, počkat, tohle je něco zvláštního.“
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Jerson »

Z popisu jsem nepochopil, jak má tahle zbraň fungovat.
it works with the same paper cartridges used by the Venetian muskets, (18.3mm), these cartridges were stored in a magazine which was fed into one of the multiple barrels through gravity. The machine gun fired through a complex flintlock arm that not only set off the powder charge but also primed the barrel and cleared out any misfired shots. The barrels were easily removable, similar to the famous MG42, where after sustained fire they would need to be changed mainly to scrape out the fouling. This all meant that a team of 3 or 4 men could potentially deliver similar firepower as a small company, significantly levelling the playing field for the man strapped Venetian forces when threatened by larger foes.
Pokud to někdo chápete, můžete to popsat?
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Vandalicus »

To se ti nedivim, protoze ten clanek podle me mluvi o jine zbrani, a to tzv Puckle gun.
Stylove a zpusobem zpracovani to rozhodne nevypada na 1780, nasel jsem jinou dataci 1622 a te bych veril rozhodne vic.
- pisou tam o " complex flintlock arm", akorat tohle neni flintlock ani z rychliku, tohle je doutnak. Flintlock ma kohout opacne (spousti se smerem "od strelce"), zatimco tenhle, jako vetsina doutnaku, smerem ke strelci. Nema uchyceni na kamen, ale je kulaty (opet doutnak), a hlavne neni nikde videt ocilka (bez ktere to logicky nebude fungovat). Dalsi vec je velikost panvicky - takhle velke a hluboke jsou opet u doutnaku, u kresadlovek jsou jenom male melke zlabky.

Imho to, co sem daval Markus, je jeden z mnoha bizaru 17.stoleti (je jich vic, vcetne revolverove koleckove muskety v Invalidovne), ale popis odpovida Puckle gun z 18.stoleti, coz je jina vec na jinem principu.

EDIT: a dost mozna proste namichal vic ruznych veci do mismase s bombastickym nazvem "Benatcani meli kulomet!".

Markusi, pokud hledas cool vec do hry, tak bych hledal volley gun - nekolik, treba sedm hlavni, a vystreli vsechny zaraz. To se realne na lodich pouzivalo (nijak extra, protoze brokove zbrane maji ve vysledku skoro stejny efekt, ale pouzivalo)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Ecthelion »

Vandalicus píše: 30. 6. 2021, 19:37To se ti nedivim, protoze ten clanek podle me mluvi o jine zbrani, a to tzv Puckle gun.
Člověče, já jsem možná natvrdlý, ale Puckle gun je britský vynález a vypadá takhle:

Obrázek

Tedy, má jen jednu hlaveň a nevyrobil ji Giorgio Bergamin. Tím pádem (plus hromada fotek okolo) soudím, že skutečně ten článek pojednává o té italské věci a ne o Puckle gun (kterou na začátku zmiňuje, ale pak se dál už baví o té benátské věci). :think: Tu dataci a zámky neposoudím, na tohle nejsem expert. Spíš bych z toho vyvozoval, že to není flintlock, ale doutnák... a ne, že se baví o Puckle gun.
Vandalicus píše: 30. 6. 2021, 19:37Imho to, co sem daval Markus, je jeden z mnoha bizaru 17.stoleti (je jich vic, vcetne revolverove koleckove muskety v Invalidovne), ale popis odpovida Puckle gun z 18.stoleti, coz je jina vec na jinem principu.
Vícehlavňové "kulomety" se občas používaly, ale nebyly nijak rozšířené, protože kvalita hlavní byla všelijaká a roztržení jedné hlavně mělo často za následek zničení celého "kulometu". Ale okrajově se sem tam občas objevily. Jako třeba podomácku vyrobený kulomet, se kterým se Giuseppe Marco Fieschi pokusil zabít v roce 1835 francouzského krále Luise Philippeho I. (měl 25 hlavní a v davu zabil 18 lidí a 22 zranil).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Markus »

A taky píše o tom, že se měnily celé hlavně.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů