Váš názor na {insert problem here}

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
Odpovědět
OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od OnGe » 11. 4. 2014, 12:53

Vallun píše:Ne, měl bys je znát pokud možno všechny stejně a mít k nim stejný přístup z hlediska osobní obliby...
To je na mě poněkud složitá matematika :think: Takže by se mi měly líbit všechny stejně, bez ohledu na kvality?
Punk is dead, long live the shit!

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 11. 4. 2014, 12:54

Gediman: Co rozumíš pod pojmem komunita? Lidé, kteří hrají RPG, ale nejsou vzájemně v kontaktu? Nebo komunita, která je v kontaktu (tím pádem komunita lidí kolem RPG Fóra, atp.)?
onge píše:...stále se opakující postup, bez ohledu na hru...
Já bych si dovolil pietu mírně upřesnit... neopakují se tak hry jako takové, ale opakuje se v drtivé většině přístup autorů k těmto hrám. Ten je téměř vždy stejný - průměrný autor nemá s tvorbou vlastní hry příliš zkušeností, ale chce něco udělat a pohání ho nadšení, přičemž se moc neohlíží nalevo ani napravo... což je samozřejmě naprosto v pořádku! My jsme byli naprosto stejní a mám vždycky radost, když se na Fóru někdo s tím nadšením udělat si vlastní hru objeví.

Zkušenost nás pak v průběhu několika projektů naučila, že některé otázky k vývoji je potřeba položit (a to dřív nebo později... přičemž čím dříve, tím lépe) a na začátku by nám bylo bývalo pomohlo ve směřování hry je položit.

Můj důvod pro to, proč se nových lidí, kteří sem přijdou s hrou, ptáme na pořád ty samé věci je ten, že jsme prostě zkušenostmi došli k tomu, že tyhle otázky můžou pomoci autorovi při vývoji. Většinou nemáme čas číst hry, které se tu objeví, ale můžeme autorům pomoci alespoň tím, že jim zkusíme trochu pomoci se směřováním.

Vallun: Nedá se zabránit tomu, aby sis některé projekty oblíbil víc než jiné. :wink:

Gediman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gediman » 11. 4. 2014, 13:13

Komunita, která je v kontaktu. Něco jako "RPG fandom".
Kontaktovat jiné skupiny (pokud to má význam, např. hrají to co já a jsou blízko) je díky internetu poměrně snadné.

Protože d20.cz a RPGforum jsou největší komunitní weby, kam se chodí zapojovat i další (a klidně i v oddělených skupinách, např. mají svůj vlastní thread a v jiných moc aktivní nejsou), je pak docela zvláštní, že tu jsou jen řádově desítky aktivních uživatelů (spíš okolo těch padesáti). Pokud je v Česku a na Slovensku skutečně taková hromada lidí (tisíce, desetitisíce?!), tak by se to mělo příslušně odrazit i na návštěvnosti tady.

Proto mi právě přijde, že česko-slovenská hráčská základna má maximálně stovky členů.
Nevím, rád bych se pletl :)

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 11. 4. 2014, 13:21

Gediman píše:Proto mi právě přijde, že česko-slovenská hráčská základna má maximálně stovky členů.
Nevím, rád bych se pletl :)
Přinejmenším, stovky lidí by nevykoupili nějakých těch 2000 výtisků DrD2 ;)

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 11. 4. 2014, 13:30

Gediman píše:RPGforum má jen dost chabou propagaci :)
RPG fórum nemá žádnou propagaci :D

York

Příspěvek od York » 11. 4. 2014, 13:37

Celkem hodně RPG pozitivních lidí se vyskytuje na nyxu a hofylandu a většina z nich nechodí ani na kostku, ani na RPG fórum.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 11. 4. 2014, 13:47

onge píše:To je na mě poněkud složitá matematika :think: Takže by se mi měly líbit všechny stejně, bez ohledu na kvality?
Nemyslím si, že by to bylo složité:)
Ale Ecthelioni potom vyjádřili lépe a přesněji to, co jsem měl na mysli já - a to, že jsou si podobné zejména přístupy a předpoklady autorů:) Já se k tomu dobíral poněkud klikatější úvahou...(to bude dáno tím, že se právě snažím cosi vysvětlit jedné 70tileté právničce z ministerstva financí a snažím se používat její styl vyjadřování).

já bych se zeptal jinak - potřebuje český RPG fanklub nějaké jednotné forum? Je to vůbec možné?

Já třeba vím, že desítky lidí jsou pouze na dracidoupe.cz, ze všech ostatních for utekli, protože jim tu/tam bijete jejich pravidla:) Řada z nich jsou inteligentní a kreativní lidé:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 11. 4. 2014, 18:54

To vies, zhrnut rozne kultisticke skupiny od ortodoxnych cez puriatov po radikalov je nemozne.
Aj ekleziarchia Imperia to dokaze len vdaka masovym popravam a velmi konkretnym zasadam co urcite je Hereza

Niektore nazory su si proste tax navzajom toxicke ze nemozu koexistovat.
PardGalen ma peknu zbierku co vycital kdesi na andore a dracidoupe
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 12. 4. 2014, 11:28

len zo zakopov: kosicka komunita ma na rpgf + d20 jedineho online reprezentanta: mna.

a pritom viem minimalne o 15 ludoch, co pravidelne hravaju RPG.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 13. 4. 2014, 13:34

Gediman píše:Protože d20.cz a RPGforum jsou největší komunitní weby, kam se chodí zapojovat i další (a klidně i v oddělených skupinách, např. mají svůj vlastní thread a v jiných moc aktivní nejsou), je pak docela zvláštní, že tu jsou jen řádově desítky aktivních uživatelů (spíš okolo těch padesáti). Pokud je v Česku a na Slovensku skutečně taková hromada lidí (tisíce, desetitisíce?!), tak by se to mělo příslušně odrazit i na návštěvnosti tady.
Aktivní jedinci jsou vždycky jen špička ledovce. Třeba na D20 je nějakých 4 tisíce registrovaných uživatelů, o nichž jsme si celkem jisti, že to nejsou roboti (plus dalších hodně o nichž si tak jisti nejsme :). Většina z nich se zaregistrovala možná jen proto, aby si stáhla pravidla. Jen asi tisícovka kdy přispěla nějakým (obvykle jedním) příspěvkem. A pak je tam tak stovka až dvě lidí, kteří přispívali nebo stále přispívají víc aktivně. A lidi, co jsou skutečně konzistentní bych spočítal nejspíš na prstech svých končetin.

PS: Doufám, že tu diskuzi zase nezamknete jen proto, jsem do ní napsal. Viděl jsem ten nápis {insert problem here} a to mne přilákalo. :)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 14. 4. 2014, 11:11

Chcete lidi? Zkuste textová online RPG. Mám pocit, že poslední dobou je to docela hit a je tam spousta holek.
Něco jako je třeba tohle http://heriweay.sk/. Podobných věcí se tu povalují desítky a pořád vznikají další. Těch Vampýrských akademii, Harry Potteroviny je tolik až se v tom jeden ztratí.

Tam hledejte komunitu.
Always bring a gun to a puppet fight

Wild West

Příspěvek od Wild West » 17. 4. 2014, 09:58

potřebuje český RPG fanklub nějaké jednotné forum?
Ano.
Je to vůbec možné?
Ne.

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 14. 8. 2014, 00:31

Už dlouho hrajeme s takovým jednoduchým systémem.

Máme dvě povolání
Warrior - na lvlu +1d8hp a +1attack
Mage - na lvlu +1d4hp a +1mana

V boji hážeme d20+attack vs AC, při hitu pak damage. Běžné dnd.
Když je potřeba hodit mimo boj, tak rozmisťujeme možné výsledky akce libovolně na k6. Při určování pravděpodobnosti úspěchu hráči argumentují i dovednostmi svých postav. Ty ovšem vychází z backgroundu a charakteru postavy ve hře, nikde to není mechanicky zapsané.

No a poslední dobou máme chuť ty povolání trošku rozšířit, protože se pořád časteji objevují requesty na povolání jako cleric (half warrior/half mage), bard (half wizard/half rogue), hraničář (half fighter/half rogue) či zloděj (full rogue, vesměs nebojové)

Hezky symetrické by bylo tohle:

Warrior - 1d8hp, +1attack za lvl
Expert - 1d6hp, +1/2attack za lvl, +??? něco (s dovednostmi?)
Mage - 1d4hp, +1mana za lvl
+ neomezený multiclass

Jak by jste udělali nebojové povolání mechanicky zajímavé/viable v pravidlech, co se zabývají jen bojem?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

York

Příspěvek od York » 14. 8. 2014, 00:39

Quentin píše:Jak by jste udělali nebojové povolání mechanicky zajímavé v pravidlech, co se zabývají jen bojem?
To je Gordický uzel. Napadají mě jen dvě řešení:

1) Neřešit to a operativně nebojovým povoláním z pozice GM přiznávat nebojové výhody.

2) Zavést pravidla pro (alespoň vybrané) nebojové situace (i kdyby to mělo být třeba něco ve stylu: Kdykoliv se používá 1d6 ruling a jde o situaci, kde má tvoje class využití, počítáš si 1d6 + 1).

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“