Vztahy mezi postavami hráčů vs. vztahy v realitě

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
Sergeant C. Taura

Vztahy mezi postavami hráčů vs. vztahy v realitě

Příspěvek od Sergeant C. Taura » 26. 5. 2009, 10:01

Ahoj,
jaké máte zkušenosti se vztahy postav v případě, že i hráči oněch postav jsou partneři? Jaký máte názor na tuto problematiku? Myslíte, že takový vztah je i pak ve hře opravdovější? Myslíte, že to dělá dobrotu nebo jde naopak o problém?

Mojí postavě se líbí jiná postava, je to postava mého přítele i v reálném světě. On se nápadu, že by ony dvě postavy spolu mohli mít romantický vztah nebrání. Prosím poraďte, příp. připojte nejaké své zkušenosti.

Předem děkuji
Serg. C. Taura ( v realnem svete Radka H.)
"Hope for the best but prepare for the worst" - The Imperial guard tactical manual

Bifi
Motivátor; Moderátor

Re: Vztahy mezi postavami hráčů vs. vztahy v realitě

Příspěvek od Bifi » 26. 5. 2009, 10:23

Môže to byť problém pre ostatných hráčov, ktorí nebudú vedieť odlíšiť hrkútanie postáv a náklonnosť hráčov. Ťažko je odhadnúť aj vaše emocionálne investovanie - ak napríklad udalosti v hre (alebo zákerný GM) tie postavy rozdelia, hráči môžu mať pocit viny, že vám ubližujú.

Ale hlavne je to geeky. :D

(Vôbec hranie s partnerom je dobrá téma na diskusiu, aj keď veľmi citlivá. Ja s tým mám problém aj ako partner, aj ako spoluhráč iného páru (či už jeden z nich je GM alebo nie), aj ako GM inému páru - aj keď to ešte zvládam najlepšie.)
Hlboké lesy
"We don't explore characters; we explore dungeons."

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 26. 5. 2009, 17:36

V tomto směru mám spíše špatné zkušenosti, ale předpokládám že jsem výjimka, protože jsem viděl dost partněrských dvojic v RPG, kteří s tím velký problém neměli ať už hráli nebo nehráli partnery (milence, manžely) i v RPG. Někdy se ale na to nedá koukat, zejména v případě, dkyž ti dva chtějí za každou cenu odehrávat kdejakou situaci mezi jejich postavami (: )

Sergeant C. Taura

Příspěvek od Sergeant C. Taura » 26. 5. 2009, 18:08

Ahoj,
a dekuji za reakce :-) Jasne, chapu to, ono, specificky v nasem pripade nebude myslim potiz odlisit to, zda se prave mezi sebou bavime jako postavy - partneri a nebo jako partneri v realu, prootze pokud hrajeme, hovorime spolu jako postavy, pokud se rekne, ted nehrajeme, mluvime spolu, prirozene, jako partneri v realnem svete. Cili v tom potiz osobne nevidim.

Ohledne toho, zda by meli ostatni spoluhraci / GM pocit, ze nam ublizuje, pokud by jedna z postav napr. zemrela nebo se stalo neco jineho.. Ja bych si to osobne nebrala, je to sice hodne oblibena, ale stale jenom hra a rozhodne preferuju kvalitni prubeh hry a udalosti samozrejme pro setting pred tim, aby nam nejaky hrac nebo GM nahodou neublizili. Chapu ale, jak jsi to myslel. Dle meho zalezi hlavne na povaze dvou hracu, kteri chteji hrat dvojici v nejakem RPG a na tom, jak to chteji moc prozivat / jak moc do detailu to chteji hrat.

Ja nemam v planu chtit odehravat kazdy detail toho, ze mojea pritelova postava spolu chodi... Ono se to totiz, v settingu jako je WH 40 000, moc neda ;-) A ani bych to nechtela, zaplacala by s etim zbytecne hra a nic by to neneslo. Zaroven si myslim, ze pokud to bude v rozumne mire, napr. postavy spolu sdileji jeden stan, jsou vedle sebe spokojeni, po navratu z akce si spolu nekam vyjdou... Muze tim vzniknout i zajimave "dramo" ve hre, i kdyz to je spis do Pietova topicu o hracskem masochismu ;-)

Cili: ano, chapu oba nazory zde prezentovane a je jasne, ze kazdy na to ma jiny pohled a ma na toto tema jine zkusenosti. Ja zatim nemam zadne, ale rada bych to zkusila.. Prave tak, jak jsem popsala, cili nic divokeho, zadne zbytecne zaplacavani herniho casu tokanim mezi postavami, spis to pojmout jako background postav, ze spolu chodi a obcas to dat nejak najevo i ve hre.. Tak, aby to nikoho nerusilo a neotravovalo..
"Hope for the best but prepare for the worst" - The Imperial guard tactical manual

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 26. 5. 2009, 18:33

Jinak mám s pratnery ve hře jinou a mnohem horší zkušenost - jakmile spolu začali hráči chodit, stále méně se objevovali na hře. Druhá zkušenost se týkala faktu, že když se hráči - partneři pohádají, jejich vztah se přenese i do hry, pokud tedy na hru oba přijdou.
(Na druhou stranu rozchod kupodivu nebyl primárním důvodem proč spolu přestat hrát. I když možná byl tím důvodem přeneseným.)

Jinak hraní s partnerem může vést ještě k dalším zajímavým komplikacím, ale ty už spadají do kategorie extrémní - stává se jen Jersonovi, takže si je nechám na pobavení společnosti na nějakém srazu.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 26. 5. 2009, 18:42

Klidne nas tim pobav na foru 8)

EDIT: ale jak o tom ted mluvis, tak ano, "oni se rozesli, takze potrebuju novy hrace" uz jsem taky slysel a zazil xkrat.
You can ban me but you will never ban Poland.

Sergeant C. Taura

Příspěvek od Sergeant C. Taura » 26. 5. 2009, 20:04

Ahoj,
tak to neni muj pripad, vlastne diky priteli jsem zacala hrat RP-G, takze dochazku, na obe me hry, mame celkem vysokou :-) V jedne je dokonce GM a funguje to dobre.. Nastesti se moc nehadame a kddyz uz dojde k naky trenici, rychle se usmirime, takze to do hry nikdy nejak neproniklo a doufam, ze rozchod vs. dochazky na RPG nebudu muset resit..

No a ohledne vztahu nasich postav, proste me napadlo, ze by se tim dala hra trochu spestrit, i kdyz je faktem, ze ono se moc neda socialne interagovat, pokud se ma dej nekam pohnout. Pokud se ale najde rozumna mira socialni interakce vs. posouvani se v deji, myslim, ze je to jedine plus. Tedy, ne, ze by nase postavy ve WH spolu nemluvili, ale je fakt, ze z duvodu posouvani se v deji, ji obcas omezujeme, tak aby neutrpela kvalita hry, ale na druhou stranu tak, aby to melo trosku stavu. No a ten vztah dvou akolitu by to taky mohl trosku okorenit..Ted jsme zrovna na misi, ktera, pokud se povede, by mohla byt zlomova, pokud se nepovede, tak uz neni co lamat ;-) Leda, ze by se pak hralo, jak spolu postavy spokojene vegetuji ve svetle Imperatorove :D

Erric
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric » 26. 5. 2009, 20:46

S pritelkyni jsme se potkali na GC pri hrani DrD. Dali jsme se dohromady pozdeji na larpu, kde teda nase osobnosti dost znacne presahly role, ktere jsme tehdy hrali:o)
Ale jinak spolu hravame RPG i larp celkem casto a rekl bych ze nas vztah do hry nijak nepresahuje. Pri hre jsme proste spoluhraci a chovame se k sobě tak.
Coz mi pripomina jeden pamatny konflikt mezi jeji postavou a partnerem jeji postavy ktereho jsem hral ja jako vypravec. Podarilo se mi ji zblbnout tak ze vysledna sazka byla:

Pokud uspejes, tak on prizna, ze se vyspal s jinou ale vyslednou hadku zahrajete do autu a usmirite se.
Pokud neuspejes, tak se na tebe nastve a nebude se s tebou chtit bavit.

Chvili trvalo nez ji to doslo, zbytek skupiny se mohl umlatit smichy :>;o)

Sergeant C. Taura

Příspěvek od Sergeant C. Taura » 27. 5. 2009, 06:44

Ahoj,
LOOOOLLL, to je dobre :D

Tak ono fakkt strasne zalezi, jaci ti lide jsou, jak k tomu, ze jejich postavy jsou partneri, i kdyz hraci jsou tez partneri, pristupuji. Myslim ale, ze pokud je to brano s humorem a je to dobre, ale stridme zahrane, muze to byt i pro zbytek druziny prijemne spestreni hernich udalosti. A muze byt i legrace, i kdyz nemyslim to tak, ze by se vztah zesmesnoval, to v zadnem pripade..

DenGrasse

Příspěvek od DenGrasse » 27. 5. 2009, 15:34

Důležité je, v jaké fázi se ten vztah nachází a jak vůbec vypadá. Vztahy v počátečních fázích zamilovanosti (zvláště pokud se partneři setkávají většinou jen při hře) mohou být pro hru zcela fatální, stejně jako vztahy "italského typu". Vztahy pohodové, vywpělé a trvající déle, kde navíc oba hrají pro své potěšení a ne jen pro potřebu být druhému z páru nablízku, bývají pro hru bezproblémové.
hyperpasivní myšohryz

Gramarínová věž

Sergeant C. Taura

Příspěvek od Sergeant C. Taura » 27. 5. 2009, 16:58

Ahoj,
ja preferuji druhou variantu, kterou jsi zde zminil.

Gordugg

Příspěvek od Gordugg » 28. 5. 2009, 12:49

Jak tu bylo řečeno, opravdu záleží na vyspělosti onoho vztahu a lidí. Já sám haraji mimojiné s manželkou a hře samotné to rozhodně neškodí, i když je pravdou že si jí (stejně ovšem i ona mě) automaticky nárokuji. Ale vzhledem k tomu že zbytek družinky s tím prostě do jisté míry počítá a bere to jako přirozenou věc, nikdy v tomto směru nevznikla žádná třecí plocha. Takže pokud tam nebude nějaký vyloženě škodolibý hráč (či PJ-GM-atd) neměl by být žádný problém.
Chro - chro - chro - *quík*?
Přišel jsem, vyhrabal jsem, sežral jsem.

Sergeant C. Taura

Příspěvek od Sergeant C. Taura » 28. 5. 2009, 18:25

Ahoj,
no, nemyslim, ze by u nas ve skupince byl at uz GM a nebo nejaky z hracu skodoliby.. Myslim si, ze pokud se me postave podari okouzlit / ziskat postavu myho polovicaka, hru to prijemne spestri :-)

DenGrasse

Příspěvek od DenGrasse » 29. 5. 2009, 15:01

To jistě ano, ovšem pozor na dvě věci:
- pokud se to bude opakovat v každé hře, může se to časem ostatním zprotivit
- nesmí to zabírat ostatním místo k jejich prostoru ve hře
hyperpasivní myšohryz

Gramarínová věž

Gordugg

Příspěvek od Gordugg » 29. 5. 2009, 15:12

DenGrasse píše:To jistě ano, ovšem pozor na dvě věci:
- pokud se to bude opakovat v každé hře, může se to časem ostatním zprotivit
- nesmí to zabírat ostatním místo k jejich prostoru ve hře

Ono tohle ani nemá valného smyslu tady řešit, protože je to v rámci družinky natolik subjektivní věc, že co družinka - to unikátní forma tohoto problému.
Chro - chro - chro - *quík*?
Přišel jsem, vyhrabal jsem, sežral jsem.

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“