Dech draka

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
PetrH
Kontaktovat uživatele:

Re: Dech draka

Příspěvek od PetrH » 1. 2. 2013, 13:20

obecne ani nevim, jaky je potencial dechu draka v dnesnim formatu a rozsahu na samostatbny casopis, spise si ho zelbohu dneska dokazu predstavit jako ezin ci pdf magazin za rozumne predplatne (napr. za smsku a pod)
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
-----------------------------------------------------------
http://www.kouzlemamecem.cz

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 1. 2. 2013, 13:47

Konec Pevnosti? To slyším poprvé. Ale vlastně mě to nepřekvapuje.Byl to takový pel-mel. Nabízel toho spoustu, ale vlastně nic pořádně. Jací čtenáři měli být jeho cílovou skupinou?
- Čtenáři fantasy a sci-fi povídek? Pro ně je tu kvalitnější XB-1.
- Filmoví fanoušci? Pro většinu stačí recenze na CSFD a existují lepší časopisy s recenzemi filmů.
- Pro fanoušky RPG, respektive DRD? Případní čtenáři Dechu draka již dávno konvertovali k Drakkaru.
- Fanoušci Asterionu? Ti mají svůj web a vychází pro ně celá knižní řada.

Pevnost dojela na to, že si nedokázala vytyčit jasnou cílovou skupinu a dělat pro ni maximum. Vždyť i ve starém Dechu draka byla vždycky na konci hotnotící rubrika.

Dech draka však imho neumírá s Pevností. Ten imho umřel už sloučením s Pevností. V tuto chvíli má navíc velkého konkurenta - Drakkar. Do budoucna by si DD měl vytyčit jasnou cílovou skupinu a být pro ni tím nejlepším časopisem. Jinak skončí definitivně; stejně jako třeba Zlatý drak, který byl první, ale nedokázal být nejlepší, tak skončil.

Že mohou být dva podobně zaměřené časopisy oba nejlepší, je možné. Viz Dech draka a Šavlozubá veverka v 90. letech. Oba časopisy byly zaměřeny na hráče DrD, ale oba byly jiné a oba úspěšné (seriózní vs. úsměvně hračičkový). Dech draka bude muset opět definovat svou identitu a najít své čtenáře.
Lidi, co RPG skutečně rozuměli, tohle fórum už dávno opustili.

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 1. 2. 2013, 13:58

ShadoWWW píše:Pevnost dojela na to, že si nedokázala vytyčit jasnou cílovou skupinu a dělat pro ni maximum.
Konec Pevnosti nijak nesouvisí se zájmem čtenářů a s prodejností (podle mých informací byla v černých číslech).
Pevnost končí kvůli vydavatelce, podrobnosti zatím nemůžu napsat. (Redakce naopak dělá všechno pro to, aby mohla pokračovat s jiným vydavatelem, ať už pod původním nebo novým názvem.)
ShadoWWW píše:Jinak skončí definitivně; stejně jako třeba Zlatý drak, který byl první, ale nedokázal být nejlepší, tak skončil.
Zlatý drak byl primárně zpravodajem Hexaedru a jelikož s rozšířením internetových možností Hexaedr v původní podobě ztratil smysl, skončil i Zlatý drak.
Obrázek Obrázek

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 2. 2. 2013, 07:40

cože, Pevnost umřela? To jsem zase něco propásl.

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 6. 5. 2015, 11:58

Vychází ještě Dech draka v Pevnosti, nebo už ho kompletně odpískali?
Lidi, co RPG skutečně rozuměli, tohle fórum už dávno opustili.

Pepa

Příspěvek od Pepa » 6. 5. 2015, 18:52

Odpískali. Musí to všechno utáhnout Drakkar! :)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12. 3. 2016, 16:58

kde seženu dechy draka ?? starý i nový, papírový i elektronický, zdarma i placený. Předem díky za odpověď :)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 13. 4. 2016, 16:01

Návštěvník píše:kde seženu dechy draka ?? starý i nový, papírový i elektronický, zdarma i placený. Předem díky za odpověď :)
Altar a Aukro ;)

Kriggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriggy » 17. 8. 2017, 17:46

Omlouvám se, že nekruju staré vlákno ale nevíte někdo v jakém DD bylo dobrodružství nomen omen? Byla to taková detektivka.. našel jsem archiv DD ale nějak to tam nemůžu najít přes vyhledávání a nechce se mi procházet 200 stránek archivu

díky

Vaarsuvis

Příspěvek od Vaarsuvis » 18. 8. 2017, 13:53

1/2004 drahý akolyto Sasine :)
Pro dnešek mám připraveny výbušné runy.

Kriggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriggy » 18. 8. 2017, 16:56

haha :D předpokládám že volně stažitelná verzev pdf nikde neni? Jsem všechny moje DD vyhodil pár let nazpět kdy jsem fakt netušil , že ještě někdy bud DnD/DrD hrát :D

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“