Hudba pro hru

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od morech11 »

dnes som sa bavil v kerbal space programe a na pozadí som mal album Lapse in time od Approaching Nirvana. až som neveril, ako úžasne mi shuffle sadli songy do hry (možno poslúžia aj inde :))
pri scéne v stave beztiaže som mal motionless thoughts
keď som začal pristávať, skončila mi a pustila sa mi táto
a keď som konečne... ehm,ehm... riadeným nárazom pristál a obzeral som si trosky rozhádzané naokolo, hralo mi toto
Uživatelský avatar
Zob
Příspěvky: 170
Registrován: 16. 9. 2010, 20:25
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od Zob »

Hudba z tohoto filmu: http://www.csfd.cz/film/774-johanka-z-arku/
Složil Eric Serra

Jsou to takové chorály.

Armaturam Dei
http://youtu.be/Mvhwx-ISdGg
Tahle se hodí do průběhu bojové scény.

To Arms!
http://youtu.be/VF3fniCV-Mk
Tahle se hodí jako příprava před bitvou, doslov po bitvě.
Uživatelský avatar
pipux
Příspěvky: 371
Registrován: 2. 3. 2010, 18:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od pipux »

Jenom asi o dva roky pozadu, každopádně Mark Morgan vydal do volného oběhu Fallout Soundtracks Remastered (postapokalypsa).

Herní remixy se dají najít na ocremix.org, ale kvalita zpracování se různí.

Přál bych si tu vidět více epických space opera songů. Např. Mass Effect: The Long Walk.

...

Mohlo by se hodit ... kdyby si někdo přál vytáhnout zvukové stopy z youtube videí bez ztráty na kvalitě, stačí:
1. Download helper, videa ukládat v mp4 formátu
2. YAMB, editing -> extract streams -> Track 2 (AAC)
Cor

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od Cor »

Nemáte někdo nějaký dobrý tip na hudbu do pozadí pro normální (velko)město (kolem r. 2000)? Ne písničky, ne chorály, ne napínavou/akční hudbu - to mám - něco klidného do pozadí, ambient. Určené pro naší současnou kampaň oWoD Hunterů.

PS: NE-Vampire:The Blodlines soundtrack, to máme, ale shodli jsme se na tom že je to prostě moc "noční", "goth" a "upírské" a nám se to prostě nehodí pro "normální město přes den".
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od Conlai »

pipux píše:Jenom asi o dva roky pozadu, každopádně Mark Morgan vydal do volného oběhu Fallout Soundtracks Remastered (postapokalypsa).
Hezky! To musím mít. :)
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1088
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od Wolfus »

Cor: Skus soundtracky z hier Gray Matter alebo Alan Wake.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
masetex
Příspěvky: 221
Registrován: 12. 11. 2008, 21:31
Bydliště: Syrovice

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od masetex »

Cor: Co si takhle pustit sbírku hitů z té doby; co se hrálo v rádiu apod.
A long time ago in a galaxy far, far away....
Cor

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od Cor »

masetex píše:Cor: Co si takhle pustit sbírku hitů z té doby; co se hrálo v rádiu apod.
No těch máme mrtě - a pouštíme když sedíme v autě nebo v hospodě nebo jdeme do nějakého klubu...když je zase akce, tak se pouští nějaká napínavá hudba, když se prohledává strašidelnej dům, hraje creepy hudba apod. Ale chybí hudba pro situaci typu "jdeme si jen tak po městě" nebo "sedíme v úkrytu a kecáme" nebo tak něco...prostě "výplň". A pouštět do toho normální songy je blbý, protože mohou odvádět pozornost a probouzet nežádoucí emoce nebo evokovat situace/vzpomínky/asociace - musela by se vybírat přesná písnička pro každou příležitost - a to je příliš náročné.

Prostě co hledáme je nějaké instrumentální "theme", které evokuje prostředí (velko)města, je klidnější, neruší a lze ho nastavit do smyčky tak, že si toho nikdo ani nevšimne.

Spíš něco z PC hry, tam je zvuková kulisa přizpůsobená tomu, že hráč může někde lelkovat tak jak dlouho chce, takže hudba je udělaná tak aby se opakovala. Film má jasně dané scény a úseky, tam to nemusí fungovat.

(BTW: nějaký chytrák by mohl říct - "tak ať je ticho", ale ticho je zase "rušivé" jiným způsobem...holt jsme si odvykli hrát bez zvukové kulisy a když je ticho tak má člověk pocit že je "mimo hru" nebo že je pauza...)
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od Conlai »

Tady jsou nějaké ambienty, které jsem si kdysi nabookmarkoval s podobným záměrem. Mají různou atmofséru, chce to popřebírat. :wink:

Neon City
Terminal 2 Mexico City
Minority Report: Everybody Runs (okolo 1:33 ale track nabírá jiný směr, není celou dobu +- stejný)

Možná by se ti mohly líbit některé věci ze soundtracku Deus Ex: Human Revolution. Asi ne profláklý Icarus, ale třeba (a mimo jiné) Police ambient nebo Industrial ambient theme.

Dobré jsou i některé stopy ze 25th Anniversary verze soundtracku Blade Runnera, konkrétně No Expectation Boulevard nebo BR Downtown... ale to je hodně na hraně 80s cyberpunku a také to už jsou spíš klasické skladby, ne ambienty. :-?
Cor

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od Cor »

Mno, právě já při hledání narazil na hodně věcí co se hodí do urban-punku nebo rovnou spíš cyber-punku...ale nakonec jsem asi našel co jsem hledal.
Ideální se mi zatím jeví soundtrack z filmu Fight club. (vzorek, vzorek2)
Dál není špatnej soundtrack ze hry Gray Matter, jak doporučoval Wolfus.
Uživatelský avatar
apophis
Příspěvky: 308
Registrován: 5. 4. 2010, 00:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od apophis »

Vcelku zajímavě se mi jevil Soundtrack z hry Aliens vs. Predator (z té staré verze, ne z té nové). Jednotlivé "rasy" tam mají všelijaké epické hudební strašidelnosti.
Taktéž doporučuji.
Jeden ze dvou hlavounů zakladatelské organizátorské bestie RPG Aliance
DrDo (1× / 14 dní), Indies hry+deskovky (měsíčně), WoD (náhodně), Střepy Snů (náhodně), Shadowrun (1× / 14 dní)
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od Lorwyn »

Možná to tady už padlo, ale pro skřety a setkání s podobnou verbeží je dokonalé tohle.
Za frumi...http://www.youtube.com/watch?v=NcWsoF-6 ... re=mh_lolz


A na těchto stránkách si můžete přeložit názvy skladeb $D
http://www.tepelgurth.wz.cz/home.html
(dokumenty/slovník, neodkazuje to přímo)
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od Lorwyn »

Měli byste tip na podkresovou hudbu pro temné fantasy? Hodilo by se něco instrumentálního bez příliš jasných motivů, aby to hráči vnímali jen podvědomím. Nemusí to vůbec být hrané na středověké nástroje a mělo by to být lehce tísnivé.

Díky za rady.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od ilgir »

Massive Attack: Mezzanine.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Hudba pro hru

Příspěvek od morech11 »

ak je to epické temné fantasy, tak asi niečo od two steps from hell
ak je to nie epické temné fantasy, tak wardruna

ale ako sa mi čím ďalej tým viac ukazuje, hudba nemusí byť ideálny podkres. občas je lepšie prísť na to, čo sa v takom prostredí môže ozývať za zvuky a čím podporiť atmosféru

kolujú napríklad historky o hre z nejakej sleziny, kde hráči boli za vojny v ponorke a ako podmaz im GM pustil kvapkajúcu vodu a hitlerove prejavy (alebo tak nejak, to bolo dávno predtým, než som prišiel na fórum, takto sa to dostalo ku mne, možno to niekto upresní)
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pan Bača a 10 hostů