Paladin

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Drizzt_luke
Příspěvky: 114
Registrován: 18. 10. 2003, 21:15
Bydliště: Frýdek-Místek, případně Zapomenuté říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt_luke »

A teď jsem si uvědomil že vlastně to zabití ze zadu má i celkem dost svých "ale"...například zabít Baziliška zezadu není ani pro paladina nic špatného :) (viz. onen FR komiks..a zepředu to jde celkem obtížně..."jednodušší" je skočit na hřbet a pěkně bodnou mečem - pokud je - do hlavy) ..takže při neútočení ze zadu se jedná tedy spíš o tvory neznamenající v současné době smrtelné ohrožení nebo slabší tvorové..aspoň dle mého názoru
Uživatelský avatar
Steelerth
Příspěvky: 70
Registrován: 27. 5. 2004, 23:58
Bydliště: blava

Příspěvek od Steelerth »

Drizzt_luke píše:A teď jsem si uvědomil že vlastně to zabití ze zadu má i celkem dost svých "ale"...například zabít Baziliška zezadu není ani pro paladina nic špatného :) (viz. onen FR komiks..a zepředu to jde celkem obtížně..."jednodušší" je skočit na hřbet a pěkně bodnou mečem - pokud je - do hlavy) ..takže při neútočení ze zadu se jedná tedy spíš o tvory neznamenající v současné době smrtelné ohrožení nebo slabší tvorové..aspoň dle mého názoru
Osobne komiksy nenam moc v laske ale taky cisto fantasy a este o paladinovi by som si celkom rad precital...nevies ci sa to da niekde stiahnut v elektronickej forme(tych 20 spominanych)????
You can take my heartbeat,
but you can NEVER break my soul !!!
Uživatelský avatar
Drizzt_luke
Příspěvky: 114
Registrován: 18. 10. 2003, 21:15
Bydliště: Frýdek-Místek, případně Zapomenuté říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt_luke »

Steelerth píše:
Drizzt_luke píše:A teď jsem si uvědomil že vlastně to zabití ze zadu má i celkem dost svých "ale"...například zabít Baziliška zezadu není ani pro paladina nic špatného :) (viz. onen FR komiks..a zepředu to jde celkem obtížně..."jednodušší" je skočit na hřbet a pěkně bodnou mečem - pokud je - do hlavy) ..takže při neútočení ze zadu se jedná tedy spíš o tvory neznamenající v současné době smrtelné ohrožení nebo slabší tvorové..aspoň dle mého názoru
Osobne komiksy nenam moc v laske ale taky cisto fantasy a este o paladinovi by som si celkom rad precital...nevies ci sa to da niekde stiahnut v elektronickej forme(tych 20 spominanych)????
Ano! Však já to právě mám v elektronické podobě. Sehnat se to dá přes program DC++ a to hned na několika hubech. Pokud bys to nenašel, tak mi řekni a já ti to nasdílím.
Jinak pokud vím, tak normálně (na webu) se to sehnat nedá - je to asi nascanované nějakým uživatelem DC++ a pak si to od něj stáhli další a další...
Uživatelský avatar
Ravenon
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 2. 2002, 00:00
Bydliště: někde mezi Nine Hells, Underdarkem, Pandemonií a Prahou

Příspěvek od Ravenon »

Teda kluci brzděte, já můžu na net jenom každý den! 8)

Nevím proč by měl paladin přistupovat na střelecký souboj a hájit se tím, že jsou šance stejné a tak je to čestné a férové. Když bude mít drow potřené zbraně jedem, tak to si ho hned poběží koupit i paladin či co? To paladin je ten jež má ukázat čestné podmínky boje a když jsem zmiňoval nastražení léčky, myslel jsem tí samozřejmě léčku za účelem docílení možnosti čestného boje muže proti muži, tedy meče na meče. Mě prostě příjde že si z paladina děláte jen alibistickýho filutu. :P
Čas mnohdy neplyne úplně jinak.
Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 150
Registrován: 27. 6. 2003, 11:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Horacio »

Pánové, nemůžu si pomoct, ale pozoruju jasnou tendenci hledat skulinky, jak by paladin mohl používat nečestné způsoby boje tak, aby ho to nic nestálo. :s_ouch: Že se nestydíte…..takhle přemýšlí paladin?
Souhlasím s myšlenoku (elf v lese), že to, že soupeř bojuje nečestně neznamená, že paladin může také a že se to vyrovná…
Prostě pokud chcete střílet z luku a bojovat nečestně, tak hrajte cokoliv kromě paladina :eyecrazy:
Skvěle to IMHO popsal Steelerth :clap: : paladin v krajním případě (hrozba smrti nevinných) střílet může, ovšem musí si být vědom, že ho to neomlouvá a trestu se nevyhne (a taky se mu nevyhne)….Takhle podle mě uvažuje paladin – zásady jsou to, co ho odlišuje od umouněného knechta…. $P

Trochu mě taky překvapilo, že se nikdo nepozastavil nad tím, že paladin vůbec má u sebe luk a jak to, že s ním umí zacházet… :>:o/
:>:o/
Uživatelský avatar
hRob
Příspěvky: 16
Registrován: 24. 8. 2002, 22:17
Bydliště: říčany u Prahy, hřbitov :-)

Příspěvek od hRob »

S tím jedem to je dobrý příklad, protože bojovat čestně znamená, že budete většinu času v nevýhodě. Občas až mívám dojem, jako by lidi začali hrát paladina proto, jakej je nabušenec a pak teprve zjistili, že má nějaké omezení chování a najednou nevěděli co s tím. :eyecrazy: Což samozřejmě nemyslím na nikoho z přítomných. :roll:
paladin v krajním případě (hrozba smrti nevinných) střílet může, ovšem musí si být vědom, že ho to neomlouvá a trestu se nevyhne (a taky se mu nevyhne)
To je pro mě právě jedno z kouzel paladina, že musí neustále zvažovat a hodnotit své činy a že jeho život je plný morálních dilemat.
That is not dead which can eternal lie,
and with strange eons even death may die.
Uživatelský avatar
Ravenon
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 2. 2002, 00:00
Bydliště: někde mezi Nine Hells, Underdarkem, Pandemonií a Prahou

Příspěvek od Ravenon »

Horacio píše:Trochu mě taky překvapilo, že se nikdo nepozastavil nad tím, že paladin vůbec má u sebe luk a jak to, že s ním umí zacházet… :>:o/
:>:o/
No AD&D znám jenom z Baldura i tam se mohl paladin cvičit s lukem stejně jako s mečem.

v 3e se mi taky nelíbí že dostává automaticky kompletní znalost vžech zbraní i válečných střelných. No ale jak už tu padlo tak ve 3e se kodex a vůbec celkové hraní paladina nijak neřeší. Dokonce mám takovej pocit že tam někde píšou cosi ve smyslu, že paladin je ideální povolání na začátek hraní, protože je snadné být ten klaďas. Takže by si spíš zasloužil označení "Ten hodnej borec" než paladin. :-)
Čas mnohdy neplyne úplně jinak.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Pánové, zase řešíte pseudo-paladina tak, jak si ho každý z vás (z nás, protože já se taky jen domnívám) podle obecných pravidel (či spíše doporučení) vykládá. Idol paladina vznikl v průběhu dějin, s odkazem na dějiny a proto je ono "osmero", které tady opět zaniklo, IMHO minimálně námět k hlubokému zamyšlení. :think:

Dále - paladin tak jak ho chápu já, NEHÁJÍ ZÁSADNÌ A POUZE DOBRO. Paladinství IMHO spočívá v tom, že trvale a poctivě dodržuje pravidla, která jsou mu dána. Jestliže je mezi nimi pravidlo "Thou shallth ye for goode and truth devote, brave and honourable fyght shallth thou gyve for thou ye nay's better areth.".. tak ano, pak opravdu bude za dobro i pravdu bojovati, vždy statečný a čestný boj vésti, neb on svého soupeře lepším jest..
Vzhledem k tomu, že tento "kodex" je věc věčně fiktivní až mytologická (každý o něm mluví, ale nikdo ho nikdy neviděl), je na DM a na jeho dohodě s hráčem, jaký kodex stanoví a jaká budou pravidla a ideály za které má paladin bojovat..

Roger? -over.. :wink:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ravenon píše:Teda kluci brzděte, já můžu na net jenom každý den! 8)

Nevím proč by měl paladin přistupovat na střelecký souboj a hájit se tím, že jsou šance stejné a tak je to čestné a férové. Když bude mít drow potřené zbraně jedem, tak to si ho hned poběží koupit i paladin či co? To paladin je ten jež má ukázat čestné podmínky boje a když jsem zmiňoval nastražení léčky, myslel jsem tí samozřejmě léčku za účelem docílení možnosti čestného boje muže proti muži, tedy meče na meče. Mě prostě příjde že si z paladina děláte jen alibistickýho filutu. :P
Ach jo. Jak to vysvětlit. Ty jsi to pochopil úplně obráceně. A Asi jsi nečetl všechno. mi se bavím o tom zda paladin užije luk a jakej na to mám názor. A jestliže tedy na něj někdo luk použije pak si myslím že paladin, který luky používá ho použije nazpět. Je to záležitost zbraní a zbroje - Když budu bojovat (ne v bitvě) ale v osobním souboji 1 na 1 budu se snažit zabránit tomu abych měl výhodu ve výzbroji či výstroji - například pancíř. Výhoda v boji je nečestná. Nikomu to ovšem nenakazuju-tk drov má meč (sice s jedem) já mám meč dem se řezat.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Horacio píše:Pánové, nemůžu si pomoct, ale pozoruju jasnou tendenci hledat skulinky, jak by paladin mohl používat nečestné způsoby boje tak, aby ho to nic nestálo. :s_ouch: Že se nestydíte…..takhle přemýšlí paladin?
Souhlasím s myšlenoku (elf v lese), že to, že soupeř bojuje nečestně neznamená, že paladin může také a že se to vyrovná…
Prostě pokud chcete střílet z luku a bojovat nečestně, tak hrajte cokoliv kromě paladina :eyecrazy:

Trochu mě taky překvapilo, že se nikdo nepozastavil nad tím, že paladin vůbec má u sebe luk a jak to, že s ním umí zacházet… :>:o/
:>:o/
1. pokud hraješ podle pravidel a je ti nějakej kodex ukradenej (což jak zdůrazňuju není můj případ) pak je luk povolená zbraň.
2. jak se díváš na vrhací zbraně?
3. závisí také na tom jak ty či tvoji nadřízení vnímají čest, tj zda použití střelné zbraně ve víše zmíněných případech je čestná nebo ne. Každý má pohled a definici cti jinou (co třeba elfí paladin?) Užití zbraní není nikde přísně specifikováno. Jde o to co je z tvého pohledu čestné. Já třeba luk nepoužívám vůbec, jen jsem se zmiňoval kdy by mohlo k užití luku dojít.
4. Proč by luk neměl mít? Ke střeodvěké zábavě (a fantasy jhe vybudovaná na historických reáliích) patřil zcela jistě i lov, ne a sám si jídlo musí taky opatřit, ne? Takže bude v plné jízdě na koni honit po lese jelena?

Docela úzkoprsý náhled
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

hRob píše:S tím jedem to je dobrý příklad, protože bojovat čestně znamená, že budete většinu času v nevýhodě. Občas až mívám dojem, jako by lidi začali hrát paladina proto, jakej je nabušenec a pak teprve zjistili, že má nějaké omezení chování a najednou nevěděli co s tím. :eyecrazy: Což samozřejmě nemyslím na nikoho z přítomných. :roll:
paladin v krajním případě (hrozba smrti nevinných) střílet může, ovšem musí si být vědom, že ho to neomlouvá a trestu se nevyhne (a taky se mu nevyhne)
To je pro mě právě jedno z kouzel paladina, že musí neustále zvažovat a hodnotit své činy a že jeho život je plný morálních dilemat.
DÌKUJI, PŘESNÉ
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sylvaen píše:Pánové, zase řešíte pseudo-paladina tak, jak si ho každý z vás (z nás, protože já se taky jen domnívám) podle obecných pravidel (či spíše doporučení) vykládá. Idol paladina vznikl v průběhu dějin, s odkazem na dějiny a proto je ono "osmero", které tady opět zaniklo, IMHO minimálně námět k hlubokému zamyšlení. :think:

Dále - paladin tak jak ho chápu já, NEHÁJÍ ZÁSADNÌ A POUZE DOBRO. Paladinství IMHO spočívá v tom, že trvale a poctivě dodržuje pravidla, která jsou mu dána. Jestliže je mezi nimi pravidlo "Thou shallth ye for goode and truth devote, brave and honourable fyght shallth thou gyve for thou ye nay's better areth.".. tak ano, pak opravdu bude za dobro i pravdu bojovati, vždy statečný a čestný boj vésti, neb on svého soupeře lepším jest..
Vzhledem k tomu, že tento "kodex" je věc věčně fiktivní až mytologická (každý o něm mluví, ale nikdo ho nikdy neviděl), je na DM a na jeho dohodě s hráčem, jaký kodex stanoví a jaká budou pravidla a ideály za které má paladin bojovat..

Roger? -over.. :wink:
Moc hezké
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Dalcor píše:Moc hezké
Eh.. nepochopil jsem.. bez smajlíku nebo upřesnění se to dá vykládat na 1000 způsobů.. :think:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sylvaen píše:
Dalcor píše:Moc hezké
Eh.. nepochopil jsem.. bez smajlíku nebo upřesnění se to dá vykládat na 1000 způsobů.. :think:
Dobře napsané podepisuji se pood to
:lol:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Ach.. díky. :wink:
Právě jsem se vrátil z oběda, trochu pomaleji mi to myslí.. :roll: :doh:
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MaMaHaJ, Quentin a 12 hostů