Elfové

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jerson píše:
Dalcor píše:Třeba lukem?
Myslíš to tlumočení? Ne, znám jeho syna (hraje v mojí bandě), tak bude rád, že to taky čtete :-)
Ne myslím ten společný znak elfů:

Myslím si, že na elfech je důležité, aby to nebyl "špatně zahraný středoevropan", ať už bude zahraný jakkoliv. A aby všichni nebyli úplně stejní a něčím "normálním" se podobali.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tak přeci - ještě jednou uslyším od někoho, že elfové, a zejména ti lesní, používají dlouhé (anglické) luky, tak asi půjdu a přetáhnu ho přes hlavu něčím ošklivým. I Legolas používá luk, nikoliv "dlouhý luk", jak před Lorienem, tak po něm.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

A oni nepoužívají???
Kde jsou moje iluze!!!!!
Vždyť ten jeho luk je tak dlouhý!!!!!!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Dalcor píše:A oni nepoužívají???
Kde jsou moje iluze!!!!!
Vždyť ten jeho luk je tak dlouhý!!!!!!
Právě že není. Pobíhat v lese s dlouhým lukem by asi nas...štvalo i elfa, protože je to prostě dlouhý luk, který se leckdes zachytne.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jersone VTIP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ty jseš hroznej suchar :wink:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Dalcor píše:Jersone VTIP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ty jseš hroznej suchar :wink:
Dalcore, když nevidím, smajlík, tak nepochopím, že je to vtip, ani když mě s ním vezmeš přes hlavu (nebo střelíš do oka).

(Přesněji pochopím, ale stejně odpovím ve vážném tónu - holt jsme jen program 8) )
drizzdt
Příspěvky: 18
Registrován: 9. 12. 2005, 13:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drizzdt »

Dalcor píše:Elfové...

TO je skoro stejné téma jako paladin.

Mě hrozně příjdou vtipné hlášky (promiň Q) typu že ho hraju věrohodně? Viděl jste někdo elfa?

Osobně taky hraju elfy rád.

Mimochodem Driiztt nebo jak se píšeš - co je tak zvláštního na elfích zbraních?
Aija Dalcor.
Tak Dalcore, kdy se už konečně podíváš na popisek, pak možná zjistíš, že se píšu DRIZZDT!!!. Copak jsou všichni tak bl.., že to nedokážou přečíst natož napsat?? Bez urážky, ale už mi to docela vadí...

K těm elfím zbraním:
Je to jednoduchý, mám rád elfy, mám rád jejich jazyk, líbí se mi jejich styl života a zbraně protože jsou povětšinou magické... Nevím, jkestli jste hráli Bladurs Gate2: SoA, tam je takovej malej Elfí dvorní luk +3. Celkem dobře nakreslenej a popsanej... :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

drizzdt píše:Copak jsou všichni tak bl.., že to nedokážou přečíst natož napsat?? Bez urážky, ale už mi to docela vadí...

K těm elfím zbraním:
Je to jednoduchý, mám rád elfy, mám rád jejich jazyk, líbí se mi jejich styl života a zbraně protože jsou povětšinou magické... Nevím, jkestli jste hráli Bladurs Gate2: SoA, tam je takovej malej Elfí dvorní luk +3. Celkem dobře nakreslenej a popsanej... :)
Lidé vnímají začátek a konec, co je mezi není tak zřetelné (A taky proto mě oslovují Jarson, Jesron, Jefferson, atd ...) Dalcor není blbý, jen prostě píše rychleji než čte.

Co bys dělal, kdyby magické zbraně nedávaly bonus k útoku? A kdyby elfové nebyli často velmi výhodnou rasou? Měl bys je také tak rád?
drizzdt
Příspěvky: 18
Registrován: 9. 12. 2005, 13:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drizzdt »

Jerson píše:
drizzdt píše:Copak jsou všichni tak bl.., že to nedokážou přečíst natož napsat?? Bez urážky, ale už mi to docela vadí...

K těm elfím zbraním:
Je to jednoduchý, mám rád elfy, mám rád jejich jazyk, líbí se mi jejich styl života a zbraně protože jsou povětšinou magické... Nevím, jkestli jste hráli Bladurs Gate2: SoA, tam je takovej malej Elfí dvorní luk +3. Celkem dobře nakreslenej a popsanej... :)
Lidé vnímají začátek a konec, co je mezi není tak zřetelné (A taky proto mě oslovují Jarson, Jesron, Jefferson, atd ...) Dalcor není blbý, jen prostě píše rychleji než čte.

Co bys dělal, kdyby magické zbraně nedávaly bonus k útoku? A kdyby elfové nebyli často velmi výhodnou rasou? Měl bys je také tak rád?
Já sem nenepsal,. že je blbej, ale napsal sem že je bl.. a to je sakra rozdíl..., za to se nikdo soudit nemůže jako za urážku na cti.. :D :D

A co se týče druhé otázky, tak na ni je moje odpověď celkem jednoznačná: JO... JSou mi prostě sympatický, a bez jejich zbraní se obejdu (od čeho jsopu trpaslíci??) jen mi ulehčují život paladina..
Elen síla lůmenn omentielvo...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Drizzdte - tady je tolik klonů Drizzta že se v tom lehce ztrácím, a mé problémy s "písmosledem" jsou poměrně známé.

Mimochodem tohle je jedna z nejvtipnějších hlášek proč mít něco rád, co jsem kdy viděl: K těm elfím zbraním:
Je to jednoduchý, mám rád elfy, mám rád jejich jazyk, líbí se mi jejich styl života a zbraně protože jsou povětšinou magické... Nevím, jkestli jste hráli Bladurs Gate2: SoA, tam je takovej malej Elfí dvorní luk +3. Celkem dobře nakreslenej a popsanej...


Je to takové ťunťovské (unťa = munchkin).

BG II jsem hrál, a elfové jsou tam jak kdyby z Tolkiena vypadli To mám raději knihy z FR jako je Evermeet: Island of Elves, nebo Dragonlance Puppet King, Lioness, Elven Nations Trilogy, kde jsou sice elfové kalsicky DnDýčkovatí - čili TTolkien-lieovití, ale zároveň jsou trošku jiní. TOtéž elfové v Birthrightu jsou celkem zajímavý, a to nemluvíme o Dark Sunu.

Ano ve FR jsou elfové asi nejvíce s přízněni z magií (the Wave) a proto mají trošku více amgických předměrtů, ale kvůly tomu nebudu mít rád rasu, ale hezky se stím bojuje,

Já raději než Elven Courd Bow (spíše Luk Elfího dvora) mám Foebane - Ïáblozmar, neb ho nosil kapitán Fflar při obraně Města písně!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Mám rád tarasky... hraju za taraska... proč? Protože dávají spoustu bezva plusů...
- anonymní ťuňťa
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

$D $D $D $D $D $D $D $D :clap:
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
drizzdt
Příspěvky: 18
Registrován: 9. 12. 2005, 13:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drizzdt »

Dalcor píše:Drizzdte - tady je tolik klonů Drizzta že se v tom lehce ztrácím, a mé problémy s "písmosledem" jsou poměrně známé.

Mimochodem tohle je jedna z nejvtipnějších hlášek proč mít něco rád, co jsem kdy viděl: K těm elfím zbraním:
Je to jednoduchý, mám rád elfy, mám rád jejich jazyk, líbí se mi jejich styl života a zbraně protože jsou povětšinou magické... Nevím, jkestli jste hráli Bladurs Gate2: SoA, tam je takovej malej Elfí dvorní luk +3. Celkem dobře nakreslenej a popsanej...


BG II jsem hrál, a elfové jsou tam jak kdyby z Tolkiena vypadli To mám raději knihy z FR jako je Evermeet: Island of Elves, nebo Dragonlance Puppet King, Lioness, Elven Nations Trilogy, kde jsou sice elfové kalsicky DnDýčkovatí - čili TTolkien-lieovití, ale zároveň jsou trošku jiní. TOtéž elfové v Birthrightu jsou celkem zajímavý, a to nemluvíme o Dark Sunu.

Ano ve FR jsou elfové asi nejvíce s přízněni z magií (the Wave) a proto mají trošku více amgických předměrtů, ale kvůly tomu nebudu mít rád rasu, ale hezky se stím bojuje,

Já raději než Elven Courd Bow (spíše Luk Elfího dvora) mám Foebane - Ïáblozmar, neb ho nosil kapitán Fflar při obraně Města písně!
Tak takhle daleko jsem se jestě v BG nedostal... Ten luki jsem nakonec střelil, protože byl jen +3 a neměl žádný lepší bonusy.. :)

To jestli v BG jsou elfové, jako z tolkiena je docela možný, je to takovej univerzál.. :)

A ještě neco... NEřekl jsem, že elfy mám rád jen kvůli jejich mag. předmětům...
Elen síla lůmenn omentielvo...
drizzdt
Příspěvky: 18
Registrován: 9. 12. 2005, 13:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drizzdt »

A ještě něco, všichni nehrají ve stejným světě, pro mně jako občasného DM je lepší udělat si vlastní svět...
Elen síla lůmenn omentielvo...
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tvoje jmeno mi neco pripomelo.

Obrázek
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů