Elfové

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Alnag: ááále.. tarask.. :P To je jen taková přerostlá ještěrka.. to už jsi zapomněl že jich mám celé stádo ve svém Bag of Holding? $D $D $D
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Quentin »

Nevim kam jinam to napsat.

Proc nemaji elfove radi trpasliky a obracene?
(vitam jak vase teorie, tak puvodni (od tolkiena a jinych autoru, ci fantasy settingu))
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Aljen »

Asi ide o klasicky typ highfantasy elfov a trpazlikov (kedze v Dark Sune, Orkworlde a inde je to uplne inak)

nemaju sa radi preto ze maju tak odlisne kultury, stavbu tela, veci co maju a nemaju radi ...
Osobne mam radsej highfantasy trpazlikov
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Elfové

Příspěvek od Lemmy »

Quentin:

Já ti odpovím celkem jasně: Protože Tolkien.

Aljen píše: Osobne mam radsej highfantasy trpazlikov
Taky.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Conlai »

Protože trpaslíci jsou úžasní. A elfové mají lepru...

Podle mě by se všechny rasy měli nenávidět a snažit se navzájem vyhladit. A když už spolu musí koexistovat, tak by v tom měla být slova jako ghetto, pogrom, nenávist a nedůvěra. Někdo tomu možná říká xenofobie, ale já tomu říkám boj o přežití. Vážně. Přečtěte si něco o etologii.

A taky je potom zajímavější, když se postavy z takových ras dají dohromady.

Tolkien podle mě byl ještě moc mírný. Příslušníci různých ras se sice u něj navájem vraždili a podráželi, ale bylo to vždy v individuálním měřítku (tj. já těď těm šmejdům nezaplatím a ospravedlním si to tím, že to jsou trpaslíci). Jinak mi přišlo, že spolu rasy celkem vycházely, přinejmenším tak, jako spolu politicky vycházejí různé země (viz spor o Horu v Hobbitovi)...
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Aljen »

Conlai píše:Podle mě by se všechny rasy měli nenávidět a snažit se navzájem vyhladit. A když už spolu musí koexistovat, tak by v tom měla být slova jako ghetto, pogrom, nenávist a nedůvěra. Někdo tomu možná říká xenofobie, ale já tomu říkám boj o přežití. Vážně. Přečtěte si něco o etologii.
Hudba pre moje usi
O-)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od jonka »

Protože Silmarliony. Už si přesně nevzpomínám jak to bylo, ale bylo to nějak tak, že někdy v druhém věku si pozvali elfové trpaslíky k sobě (obdivovali jejich práci s kameny) aby jim pomohli vykovat silmarily, vše šlo dobře dokud mezi elfy nepřišel Melkor a nezasil do jejich srdcí zášť. Elfové se pak s trpaslíky pohádali a došlo k nějaké roztržce a snad i vraždě. Trpaslíci byli vykázaní/utekli a celá akce skončila fiaskem, kdy každá ze stran byla uražena. Od té doby se nemají trpaslíci a elfové v lásce.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Ecthelion »

jonka: Ehm... no... ne - respektive ne úplně přesně. :wink:
Trpaslíci ani elfové Silmarily nevytvořili a ani by to nedokázali.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od jonka »

ok, tak silmarily možná ne, ale kvůli nějakým šutrům tam byli :wink:
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Conlai »

Myslím, že šlo o nějaký náhrdelník. A netahejte do toho Melkora. Byla to prostá chamtivost a to i ze strany elfů. :-)=

Protože Silmarillion ve mě vzduzoval dojem, že jej napsal nějaký elf. Všechna ta vzletná slova a ten popis elfů jako nadřazené rasy, polobohů, kteří jsou možná trošičku pyšní, ale jinak děsně awesome... Pche. Podle mě, pokud jsou elfové starší rasou než řekněme lidé, měli by mít ty samé chyby, jen v mnohem epičtějších a tragičtějších proporcích.

(ačkoli, jak nad tím přemýšlím, tohle všechno v Tolkienovi je (schválně: král lesních elfů v Hobitovi, Feanor a jeho synové, Thingol v Silmarillionu), jen se to moc nepromítlo do mnoha jeho následníků/copycats/fantasy-rpg-inkarnací)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Pieta »

Za každým elfem je hráč, který se těší, jak bude hrát vznešenou, vymírající rasu, elegantní stvoření z civilizovanějšího věku, plného vzpomínek na dobu předtím, než poprvé vyšlo slunce, shlížejícího na svět kolem sebe z výšin tisíciletí, ach, drámo drámo, ach.

Za každým trpaslíkem je hráč, který se těší, jak bude chlastat, žrát a vyhazovat věci do vzduchu, chamtivě se hádat o každej měďák a tvrdohlavě si stát i na sebeblbějším plánu, a občas někoho přeřízne sekerou.

Pak se potkají v jedné družince.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Pieta »

Conlai píše:Všechna ta vzletná slova a ten popis elfů jako nadřazené rasy, polobohů, kteří jsou možná trošičku pyšní, ale jinak děsně awesome... Pche. Podle mě, pokud jsou elfové starší rasou než řekněme lidé, měli by mít ty samé chyby, jen v mnohem epičtějších a tragičtějších proporcích.
Důvod, proč elfové v RPG málokdy působí byť jen trošku podobně těm Tolkienovým podle mě je, že se z nich autoři snaží dělat jednu rasu z mnoha a nechápou, že u pana profesora jsou elfové mnohem bližší andělům než lidem.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Jerson »

Důvodem je i to, že Středozem je skvělý prostor pro epické příběhy, ale dost mizerný prostor na hraní (ale ne že by se v něm hrát nedalo, jen to nejde tak snadno a všem)

Navíc - stalo se z toho klasické klišé, které mnoha lidem přišlo ve své době originální, tak ho používali.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elfové

Příspěvek od Ecthelion »

Jerson: Ehm... to sem nějak nepobral. Elfové se s trpaslíky nemají rádi, protože je Středozem špatné prostředí na hraní? :think: Ano, Středozem může být opravdu špatné prostředí na hraní, ale jak spolu tyto dva fakty souvisejí?

Navíc IMHO je to, že se trpaslíci a elfové nemají rádi, naopak výborné pro hraní - dobře ukočírované hádky jsou k nezapomenutí... ta postupná cesta k vzájemnému respektu je super (Fingalen by mohl vyprávět). :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Elfové

Příspěvek od ilgir »

Ecthelion:
Pieta píše:Důvod, proč elfové v RPG málokdy působí byť jen trošku podobně těm Tolkienovým podle mě je, že se z nich autoři snaží dělat jednu rasu z mnoha a nechápou, že u pana profesora jsou elfové mnohem bližší andělům než lidem.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů