Elfové

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Elfové...

TO je skoro stejné téma jako paladin.

Mě hrozně příjdou vtipné hlášky (promiň Q) typu že ho hraju věrohodně? Viděl jste někdo elfa?

Osobně taky hraju elfy rád.

Mimochodem Driiztt nebo jak se píšeš - co je tak zvláštního na elfích zbraních?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Však já jsem to psal, že je to problém zahrát věrohodně. Pokud to dobře chápu, máš Dalcore na mysli, že je těžké posoudit, co je věrohodé, když nikdo nikdy elfa neviděl. Ale nadruhou stranu lze určitě kriticky posoudit, co elf rozhodně není. Pokud někdo chce hrát elfa (dost samozřejmě záleží z čeho vychází,už jsme psal, že elfové jsou v mnoha dílech, hrách, atd.. pojímáni dost různě a občas mi i příjde dost žalostně), měl by vzít v potas určité, obecně známé fakty. Teď budu mluvit o hraní elfa v DnD, kde jsou elfové určitým způsobem popsáni (i když na můj vkus dost obecně). Když ho potom někdo hraje, aby z toho nebyl prostej člověk s vlastnostmi elfů a špičatýma ušima. Každej možná tu elfskost cítí trochu jinak. Ale při tom hraní by něco elfského z té postavy vyzařovat mělo, ať je to cokoliv (nejen luk, šípy, opovržení k trpaslíků, ale něco víc). Aby ostatní přitom hraní nabývali dojmu, jo tohle je elf (ať už půjde o vznešené chováni, lásku k umění a krásným věcem, poezie, moudrost, úcta k životu, znalost kultury elfů, historie,... každý si vybere a zahraje posvém). Prostě nemám rád, když si někdo vezme elfa kvůli bonusu k obratnosti a kvůli tomu že Legolas ve filmu dával ,,hustý hetšoty'' a pak tu postavu prostě nezahraje.
Každej samozřejmě nemusí hrát nějaký prototyp elfa (kterej by byl, jak říkáš, těžko definovatelnej), ale mělo by být poznat, že je to elf. Nebo případně, jde-li o nějaký opačný extrám (záporňák, nebo tak něco) mít promyšlený, proč tomu tak je.
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

No, většina lidí má zafixovaný elfy kteří se každým coulem chovají jako britští gentlemani křížení s Vulkancem, v životě by z hub-- úst nevypustili sprosté slovo, jsou plavní, štíhlí a éteričtí až mám strach že se rozplynou, vždycky dbají na čistotu a hygienu, jsou vzdělaní, moudří a svým naprosto nesnesitelným egem serou každého slušného trpaslíka.

Tohle není tak těžký zahrát.. tvařte se povzneseně, roleplayovat nemusíte protože nedostatek RP se bude vykládat jako citová a emoční vyrovnanost vaší postavy, a občas byste měli urazit některého ze spoluhráčů (což bude zase vykládáno jako břitký a intelektuální elfí humor).

Já radši elfy-svině, jak je popsal Stackpole v Pevnosti Drakonis..
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Já radši elfy-indiány ala Zaklínač... $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já raději elfy Faeria, Emhrys a Feirir!

a Qalinesti a Sylvanesti a Kagonesti
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
elder
Příspěvky: 226
Registrován: 8. 6. 2005, 08:48
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od elder »

Alnag píše:Já radši elfy-indiány ala Zaklínač... $;)
Ešte lepších elfov-indiánov má Šlechta v sérii z Krvavého pohraničí.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Elfové indiáni jsou podle mě celkem divní, i když pokud se podíváme na osoby, které se i v reálném světě prezentují jako elfové, tak obvykle vypadají podobně, dlouhé neupravené vlasy, nepříliš sličné tváře :), a černý stíny pod očima. $D Vycházím teda ze seriálové podoby, myslím že v knihách byli popsáni kapánek jinak.

Pokud už nějaké elfy, tak ty Tolkienovy, ti alespoň znají míru a ví kdy včas odejít. Ti Dndčkovští jsou podle mě podivní, jak vyzáží tak kulturou a drowové, ještě premrštění. (Tento radikální názor berte s rezervou, odvíjí se od nepříliš podrobné znalosti těchto ras.)
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Já teda dávám přednost klasice, tedy Sindar. V DLkách byli elfove taky fajn, hlavně Qualinesti. Sapkowského indiány moc nemusím (ale to je samozřejmě věc názoru, nijak je nezatracuju).
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Mimochodem když tak nad tím přemejšlím, elfové v Dragonlance jsou také pěkné svině - otrokáři, rasisti, a to ti "vysocí" - High Elves jako jsou Sylvanesti a Qualinesti.

Zatímco indiánští elfové Diví Kagonesti jsou nautrálové až na kost - mimochodem elfí kulturu bych v DL popsal jako "jak si američan představuje kelty" tací jsou Kagonesti doteď, kultury Qualinesti a Syvanesti vybudovali vyspělejší kulturu právě z této. Kagonesti (a oni byly kdysi všichn elfové jedno) jsou východními i západními elfy považovány za podrasu a za barbary - jak lidské!

Mimochodem královský rod Qualinesti /ze kterého pochází třeba jedna z hlavních postav Dragonlance Laurana Lauralanthalasa Kanan z domu Solostoranova/ pochází ze stromu!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

elder píše:
Alnag píše:Já radši elfy-indiány ala Zaklínač... $;)
Ešte lepších elfov-indiánov má Šlechta v sérii z Krvavého pohraničí.
Souhlas. Ti jsou taky správně ulítlí... $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Alnag píše:
elder píše: Ešte lepších elfov-indiánov má Šlechta v sérii z Krvavého pohraničí.
Souhlas. Ti jsou taky správně ulítlí... $;)
Já to autorovi přetlumočím :-)

Myslím si, že na elfech je důležité, aby to nebyl "špatně zahraný středoevropan", ať už bude zahraný jakkoliv. A aby všichni nebyli úplně stejní a něčím "normálním" se podobali.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Třeba lukem?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ »

Taky by nemuseli být špatní elfové z Kedrigerna, ale je potřeba v pravidlech ošetřit jejich počítání ;-)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Dalcor píše:Třeba lukem?
Myslíš to tlumočení? Ne, znám jeho syna (hraje v mojí bandě), tak bude rád, že to taky čtete :-)
Uživatelský avatar
elder
Příspěvky: 226
Registrován: 8. 6. 2005, 08:48
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od elder »

Jerson píše:
Dalcor píše:Třeba lukem?
Myslíš to tlumočení? Ne, znám jeho syna (hraje v mojí bandě), tak bude rád, že to taky čtete :-)
Dalcor asi skôr reagoval na tvoje "A aby všichni nebyli úplně stejní a něčím "normálním" se podobali".

Ak budeš tlmočiť, môžeš aj to, že Šlechta je elderov druhý "most favourite" fantasy autor $D.
Akurát včera som si ho vychutnával v posledných Drakobijcoch. Mňamky. Chudáčik Skjúvink $cry$.
:D
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot], Steve a 10 hostů