Drowové

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
Odpovědět
Drizzt
Series Freak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt » 22. 10. 2003, 12:44

Ebon Hand píše:Prostě mi to přijde hrozně nevyvážený, hrozně silný. Ve 25 dospělý, v 70 megahrdina a co bude dalších 700-1000 let? Stane se bohem? Nebo zabije všechny bohy a bude jediným vládcem? :>;o)
ale on se nemusí stát v 70ti megahrdinou... to je prostě úděl pouze několika jedinců...
Obrázek

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 22. 10. 2003, 12:47

Ebon Hand píše:Prostě mi to přijde hrozně nevyvážený, hrozně silný. Ve 25 dospělý, v 70 megahrdina a co bude dalších 700-1000 let? Stane se bohem? Nebo zabije všechny bohy a bude jediným vládcem? :>;o)
A tak je to se všemi dlouhověkými rasami, které se podobají lidem. Zkušenost tu prostě selhává.
Ale klidně to může být tak, že zbytek života se bude "srovnávat" s tím ,co udělal. Možná bude mocný, ale stranou. Třeba. Nebo taky ne a někdo ho zabije. Nebo cokoliv jiného.

svist

Příspěvek od svist » 22. 10. 2003, 15:17

Promiňte pánové, ale já si myslím že 70 letý elf vypadá tak na 16 lidských, alespoň tak to chápu, rozhodně není možné ho poravnat se zkušeným člověkem. U vás je 50 letý elf/drow dospělý a plně vyspělý muž?
Nic proti tobě Drizzte, ale já si to představuju tak, že Drizzt je sice megahrdina, ale stále má pubertální myšlení (na poměry drowů) a trpí předčasnou ejakulací $lol$ )

Doufám, že jsem nikoho neurazil ani nepohoršil. Pokud ano omlouvám se.
Znate nejaky zvire, co vydrzi vic nez svist?

Drizzt
Series Freak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt » 22. 10. 2003, 15:55

svist píše:
Promiňte pánové, ale já si myslím že 70 letý elf vypadá tak na 16 lidských, alespoň tak to chápu, rozhodně není možné ho poravnat se zkušeným člověkem. U vás je 50 letý elf/drow dospělý a plně vyspělý muž?
Nic proti tobě Drizzte, ale já si to představuju tak, že Drizzt je sice megahrdina, ale stále má pubertální myšlení (na poměry drowů) a trpí předčasnou ejakulací $lol$ )

Doufám, že jsem nikoho neurazil ani nepohoršil. Pokud ano omlouvám se.
Však já netvrdím že je naprostý bůh... Já plně chápu, že je na elfí i drowí poměry v celku mladý, ale nikdo není dokonalý...
Obrázek

hRob

Příspěvek od hRob » 23. 10. 2003, 11:10

Tak mě napadlo viděli jste někde konkrétně napsané, jestli je ten věk dospělosti pro různé rasy udávaný jako biologický nebo kulturní? Prostě u nás jste "dospělý" v 18 letech, v USA 21 a někde třeba už ve 12...
Já jsem kdesi četl (tuším Complete book of elves), že elfové začínají dobrodruhovat až po stovce proto, že až tehdy plně ovládnou plně nuance fungování elfí společnosti a jsou proto až tehdy považovánio za dospělé a že většinu někdy mezi 100 a 170 rokem popadne touha vyrazit do světa. A že je to i rodiči tolerováno s tím, že se po nějakých těch sto letech vrátí zpět unaveni "lidským" světem. Ale jak už jsem řekl o drowech toho moc nevím...
A pokud se chcete bavit o tom, proč (jestli) jsou zlí, tak by asi bylo nejlepší si ujasnit, jak vlastně drowové vznikli (řerkne mi to někdo, prosím :cry: ). Podle toho co vím, to beru jako zkaženost na mystické rovině (skrze Lloth) a to, že je Drizzt jiný je obdivuhodný akt vůle a síly ducha. (myšlenka "genu zla" je pěkná ptákovina, bez urážky)
That is not dead which can eternal lie,
and with strange eons even death may die.

Drizzt
Series Freak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt » 23. 10. 2003, 11:25

hRob píše:Tak mě napadlo viděli jste někde konkrétně napsané, jestli je ten věk dospělosti pro různé rasy udávaný jako biologický nebo kulturní? Prostě u nás jste "dospělý" v 18 letech, v USA 21 a někde třeba už ve 12...
Já jsem kdesi četl (tuším Complete book of elves), že elfové začínají dobrodruhovat až po stovce proto, že až tehdy plně ovládnou plně nuance fungování elfí společnosti a jsou proto až tehdy považovánio za dospělé a že většinu někdy mezi 100 a 170 rokem popadne touha vyrazit do světa. A že je to i rodiči tolerováno s tím, že se po nějakých těch sto letech vrátí zpět unaveni "lidským" světem. Ale jak už jsem řekl o drowech toho moc nevím...
A pokud se chcete bavit o tom, proč (jestli) jsou zlí, tak by asi bylo nejlepší si ujasnit, jak vlastně drowové vznikli (řerkne mi to někdo, prosím :cry: ). Podle toho co vím, to beru jako zkaženost na mystické rovině (skrze Lloth) a to, že je Drizzt jiný je obdivuhodný akt vůle a síly ducha. (myšlenka "genu zla" je pěkná ptákovina, bez urážky)
Podívej, ten gen zla je přijat až časem, ne že by byli hned od začátku zlí. To jako ne, prostě časem se to v nich už tak zakořenilo...
Jinak ta hranice dopspělosti je brána kulturně, biologicky to nefím, to si vážně nejsem jist v kolika dospívají biologicky...
Obrázek

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 23. 10. 2003, 12:50

Drizzt píše:...
Jinak ta hranice dopspělosti je brána kulturně, biologicky to nefím, to si vážně nejsem jist v kolika dospívají biologicky...
Pokud nestárnou elfové pomaleji než sloni, tak fyzicky jsou dospělí okolo 20. roku života, +/- pár let. Je nesmysl, aby dospívali po nějaké stovce let, to by se museli vyvíjet opravdu strašně pomalu.

Drizzt_luke
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt_luke » 23. 10. 2003, 17:22

hRob píše:...
Nejsem si teď úplně jistý, ale mám dojem, že ta Drowská zkaženost má také nějakou spojitost s kletbou uvalenou na ně bohyní Lloth. Mám dojem, že jsem to někde četl - budu se po tom muset podívat. Určitě to ale není jediný důvod...

Drizzt_luke
Kontaktovat uživatele:

Drizzt - Věk

Příspěvek od Drizzt_luke » 23. 10. 2003, 18:42

Už vím odkud jsem věděl že má Drizzt 140 let! Je to v "Forgotten Realms Heroes Lorebook" pro druhou edici pravidel.
Opíšu to tu celé:

Drizzt Do'Urden

Drow male 16th-level ranger
ARMOR CLASS: -8
MOVE: 12
HIT POINTS: 92
THAC0: 5
NO. OF ATTACKS: 5
DAMAGE/ATTACK: 1d8+7 (x3), 1d8+5 (x2)
MAGIC RESISTANCE: 82%; +2 on saves vs. magic
ALIGNMENT: Chaotic good
STR 13
DEX 20
CON 15
INT 17
WIS 17
CHA 14

Spell-like Abilities: dancing lights, faerie fire, darkness, levitate, know alignment, and detect magic each once per day.
Priest spells (3/3/3): Drizzt is a follower of Mielikki. Spells that he prefers or that he most often finds it necessary to carry include:
1st: animal friendship, entangle, pass without trace;
2nd: charm person or mammal, speak with animals, warp wood; 3rd: hold animals, snare, spike growth.

Weapons of Proficiency: scimitars (two-handed fighting style from The Complete Fighterís Handbook); short sword; dagger; long sword; short bow, flight arrow; 3 open.

Ranger/Thief Abilities: MS 99, HS 99, DN 60, CW 99.

Nonweapon Proficiencies: direction sense; languages, modern (Undercommon); light-fighting (the reverse of blindfighting); rope use; running; survival (Underdark and northern wilderness); tracking; 6 open.

Equipment: A curious mix of adventuring gear; some drow and much dwarven equipment is commonly used by Drizzt.

Magical Items: mithral chain mail +4; a frostbrand +3 scimitar (named Twinkle); a defender +5 scimitar; and a figurine of wondrous power: onyx panther (named Guenhwyvar; see the end of this entry).

Combat/Tactics: Drizzt fights in the two-handed style common to drow warriors. While few could hope to duplicate his style, his current profession as a ranger (and his high Dexterity) allow him to continue to use this mode of fighting. Drizzt's ranger species enemy is goblins.

Allies/Companions: BRUENOR Battlehammer, WULFGAR, CATTI-BRIE, and REGIS.

Foes/Enemies: The drow of Menzoberranzan, particularly any surviving members of the Do'Urden family; the fiend Errtu.

Appearance: Somewhat larger than a typical dark elf, Drizzt stands 5'4" and weighs about 130 pounds. His handsome features are sharp and well proportioned; his white hair is long, flowing, and smooth. His eyes are violet in hue, even when he uses his infravision (which normally causes creaturesí eyes to glow red), and are the windows to his passionate soul. He normally wears a fur-collared forest green cloak and high black boots. It has been more than 70 years since he first ventured into the surface world, and at present he is in the neighborhood of 140 years old still a young adult by elven standards.

Tak co si myslíte? Má nebo nemá 140 let? (chci to vědět..)

Drizzt_luke
Kontaktovat uživatele:

Drizzt - Věk II.

Příspěvek od Drizzt_luke » 23. 10. 2003, 19:40

Další zajímavosti o Drizztově stáří:

1297 DR The Year of the Singing Skull - First recorded mention of Drizzt Do'Urden. Massacre on Watcher's Knoll

1356 DR (to mám odjinud) Drizzt se společně s Bruenorem vydává do Mithrillových Síní zabít draka Shimmerglooma

First recorded mention of Drizzt Do´Urden - první zaznamenaná zmínka o Drizztovi....tím je podle mě myšlena první

zmínka o jeho pobytu na Povrchu
To by znamenalo že už v roce 1356 DR by byl na povrchu 59 let...

Hledám dál...

Nevím zrovna z hlavy jaký je teď rok, ale mělo by to být něco mezi 1377-1380 (? nevím přesně ?). Takže to by

znamenaló..m.m.m...že by...(bych)...zrovna byl na povrchu něco okolo 80 let...(to je víc než jsem myslel)...tím pádem asi

těžko bude mít maximálně 70 let. Dost těžko....i kdyby byl rok 1297 Drizztovým rokem narození (a to asi ne - o

málokterém tvoru (všeobecné) se ví už v 1 roce svého života...a navíc drow...a navíc na povrchu :) ).

Tak teď nevím...kolik mu je? Čekám vaše názory :roll:

Drizzt
Series Freak
Kontaktovat uživatele:

Re: Drizzt - Věk II.

Příspěvek od Drizzt » 24. 10. 2003, 06:05

Drizzt_luke píše:Další zajímavosti o Drizztově stáří:

1297 DR The Year of the Singing Skull - First recorded mention of Drizzt Do'Urden. Massacre on Watcher's Knoll

1356 DR (to mám odjinud) Drizzt se společně s Bruenorem vydává do Mithrillových Síní zabít draka Shimmerglooma

First recorded mention of Drizzt Do´Urden - první zaznamenaná zmínka o Drizztovi....tím je podle mě myšlena první

zmínka o jeho pobytu na Povrchu
To by znamenalo že už v roce 1356 DR by byl na povrchu 59 let...

Hledám dál...

Nevím zrovna z hlavy jaký je teď rok, ale mělo by to být něco mezi 1377-1380 (? nevím přesně ?). Takže to by

znamenaló..m.m.m...že by...(bych)...zrovna byl na povrchu něco okolo 80 let...(to je víc než jsem myslel)...tím pádem asi

těžko bude mít maximálně 70 let. Dost těžko....i kdyby byl rok 1297 Drizztovým rokem narození (a to asi ne - o

málokterém tvoru (všeobecné) se ví už v 1 roce svého života...a navíc drow...a navíc na povrchu :) ).

Tak teď nevím...kolik mu je? Čekám vaše názory :roll:
Dobrá, v případě že máš pravdu uznám svou chybu a omluvím se, ale řekni mi prosím, proč i takoví drowofilové jako jsou američané a navíc na wizardském chatu, mi tvrdili, že je mu něco přes 70 let a našel jsem to i na několik stránkách?
Obrázek

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 24. 10. 2003, 08:56

Drizzt píše:Dobrá, v případě že máš pravdu uznám svou chybu a omluvím se, ale řekni mi prosím, proč i takoví drowofilové jako jsou američané a navíc na wizardském chatu, mi tvrdili, že je mu něco přes 70 let a našel jsem to i na několik stránkách?
Možná je to tím, že to někdo řekl a ostatní to přejali za svůj názor a teď ho hají za každou cenu. Děláme o všichni, tak proč by měli být Amíci jiní ? :-)

Drizzt
Series Freak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt » 24. 10. 2003, 09:30

Jerson píše:
Drizzt píše:Dobrá, v případě že máš pravdu uznám svou chybu a omluvím se, ale řekni mi prosím, proč i takoví drowofilové jako jsou američané a navíc na wizardském chatu, mi tvrdili, že je mu něco přes 70 let a našel jsem to i na několik stránkách?
Možná je to tím, že to někdo řekl a ostatní to přejali za svůj názor a teď ho hají za každou cenu. Děláme o všichni, tak proč by měli být Amíci jiní ? :-)
Mno jasně, ale proč hned na několika na sobě nezávislých stránkách?

Jestli jsem se mílil Luku, tak se opravdu moc omlouvám...
Obrázek

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 24. 10. 2003, 09:36

Drizzt píše:
Jerson píše: Možná je to tím, že to někdo řekl a ostatní to přejali za svůj názor a teď ho hají za každou cenu. Děláme o všichni, tak proč by měli být Amíci jiní ? :-)
Mno jasně, ale proč hned na několika na sobě nezávislých stránkách?
Nezávislých, nebo "nezávislých" ? Lidé často čerpají z jediného zdroje, aniž o tom ví, a výmysl se šíří rychleji než pravdivá informace (třeba to že blonďáci vymírají). Stačí když to jendou někdo někde napsal, třeba nějaký polooficiální zdroj, ostatní to přečetli, šíří to dál ... a je to.
To co udělal Drizzt_Luke je velmi chvályhodná činnost, podložil svou informaci zdrojem, a s tím můžeš jít zpátky za Amíkama a zkusit je přesvědčit, že se mýlí - i když raději o tom, "že oficiální informace říkají toto" :-)

Drizzt_luke
Kontaktovat uživatele:

Drizzt...

Příspěvek od Drizzt_luke » 25. 10. 2003, 07:09

Tak Vám děkuju, že jste uznali že Amíci nemusí mít pravdu $)
Už se těším na to, co ti řeknou až jim ukážeš mnou zjištěné důkazy. Klidně zkusím sehnat další...

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“