Nacisti a okultismus

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Mimochodem, dnes je ve 22.15 Hitler a to kopí.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Argonantus: na jakém programu?
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

(Zase mi trvalo, než jsem našel tu správnou sekci)

Tak jsem včera kouknul na to kopí ... kupodivu nejrozumněji mluvil asi kaplan (jeho jméno mi vypadlo). Na druhou stranu člověk, který prohlásí "podívejte se na fotografie, jasně uvidíte že je to jiný artefakt, protože pravé kopí leží v Pentagonu a proto jsou Amíci tak výbojní" ... fakt nevím. Není to tak strašné jako Německé základny na Měsíci a Marsu, ale styl je dost podobný.

Celkově jsem alespoň pár informací zjistil, třeba to, že Hitler měl kopí v držení až do konce (nevím proč jsem si myslel, že o něj přišel v roce 1943), a stejně mu to nepomohlo, prohrál na celé čáře.

Jinak jsem velmi zvědav, co budou říkat příští týden o Filadelfském experimnetu - slyšel jsem toho o něm dost a přitom málo, téma se objevilo i v počítačových hrách, ale co je pravda, to nevím.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jerson:

Styl pořadu je úděsný (viděl jsem to poprvé) - akvarijní rybyčky, které se soustředí jen 10 sekund, vyžadují bombastická od sebe odtržená Prohlášení.

Informace jsou sestřih z Mc Llelana (nebo deseti jiných) záhadologických knížek; pro mně zase bylo nové, že kopí měl chvíli Karel IV. na Karlštejně (což je logické a dalo se to předpokládat).

Hitler měl kopí údajně furt u sebe do roku 1942, kdy ho nechal v tom Norimberce - a tehdy to s ním začalo jít s kopce. Papírově ho sice měl, ale neměl ho u sebe.

To pravé kopí v Pentagonu je taky myšlenka nová, ale dojemně pitomá, neb i závěrečná zpráva o výzkumu (která je hlavní téma Mc Llelanovy knížky) jasně vyvrací, že by říšské kopí bylo padělek. Že to není Longinovo kopí je asi jasné od počátku; 7. století je itak slušný výsledek.

A mám dojem, že kopí bylo v Praze na výstavě před několika lety, spolu scísařskou korunou aněkolika dalšími dost úžasnými artefakty. Nikdo po něm ani nevzdechl.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Mno, já nevím, ale rok 1940 a odolávající Británie mi říkají, že ani to kopí nebylo všemocné.
Nicméně je to dost zajímavý artefakt, a kdybych před lety věděl že je v Praze, tak jsem se jel podívat. (I když vlastně ne, v té době jsem měl zájem o fantasy)
Uživatelský avatar
hugo
Příspěvky: 387
Registrován: 6. 2. 2007, 16:31
Bydliště: Čistší část Smogové kotliny

Příspěvek od hugo »

Prozatim sem nevidel, musim se kouknout na zaznam ale.

Dtto kopi v Pentagonu. Mno ta myslenka byla asi odvozena od toho ze obecne mocni posuci maji tendenci shranovat ruzne mocne a "mocne" objekty pro vlastni potrebu a pokud budes dostatecne mocnym posukem budes chtit takovou vec uznout pro sebe: kdyz to funguje proc to nezrekvirovat aby to nedejboze nepouzil nekdo proti nam, pokud si nejsem jisty jestli to funguje proc to nezrekvirovat co kdyby to nahodou fungovalo a nekdo to nedejboze pouzil proti nam, to je stihomam. To jestli to tak bylo neo nebylo je vec jina zrovna tak jako to jetsli to kopi osudu je Tim kopim osudu, kterym pichl Longinus Krista.

Dtto Filadelfsky experiment. Kecu spousta, pravdu ti nikdo nerekne ale podle meho nazoru bude pravde asi nejbliz ta hypoteza, ze vedecky tym pod zastitou Einsteina a Tesly vytvorili pri pokusu o odruseni radaroveho pole (ala operace Window ale pro lode) nejvetsi a dosud neprekonanou (zaplat Pan Buh) mikrovlnou troubu na svete. Efekty a vysledky takoveho zarizeni netreba dale popisovat.

Dtto Nedobyti Britanie, v podstate ,alespon dle meho nazoru, k nedokonceni obsazeni Britanie lze dohledat zacatek konce snu o Tisicilete Risi, ikdyz tehdy to nebylo jeste tak videt.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Mno, počkám si, než tu Filadelfii začnu někde hledat.

V názoru na Británii se shodneme, prostě se na Ostrovy nedostal a tím začal prohrávat.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Já bych se s tím neshodl, ale nechce se mi tu moc plevelit; spíš bych to dal na historii, protože v tom žádný okultno nejni.

A nedaří se mi najít tu výstavu. Praha tisíciletá? Tak nějak to bylo...

EDIT:
http://quo-sb.cz/evropa1000/vystava.html

Už jsem to našel, ale byla to makačka. Rok 2002. jedna z nejúžasnějších výstav, co tu kdy byly.
Nicméně to kopí byla jen kopie (položka 26), originál nám radši nepůjčili.
Uživatelský avatar
hugo
Příspěvky: 387
Registrován: 6. 2. 2007, 16:31
Bydliště: Čistší část Smogové kotliny

Příspěvek od hugo »

Argonantus píše:Já bych se s tím neshodl, ale nechce se mi tu moc plevelit; spíš bych to dal na historii, protože v tom žádný okultno nejni.
???

Moment nechapat kontext. Ano uznavam ze pokus o dobyti Britanie Nemeckem za druhe svetove nema s okultismem nic spolecneho. Uvedl jsem ho pouze jako reakci na to ze je znacne relativni brat kdy jak na co trei reich dojel. Tim tvrzenim, ze zacatek konce beru od neuskutecneni dobyti Britanie jsem narazel na fakt, ze tim nemci otevreli boj na dalsi fronte a ponechali si za zady neporazeneho nepritele, ktery jim mohl cinit problemy a take problemy cinil. Samozrejme ze to neni takhle jednoduche a le je to ten jeden z kaminku zacinajicich lavinu (Cim nerikam, ze neco predtim nemci nepodelali a ze timhle to vsechno zacalo). Nicmene ano jsem s timto OT.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Dneska jsem si přečetl jak je Tom Cruise přirovnáván ke Goblessovi - tedy je to Blesková zpráva, takže by to mohl být kec, ale to že je scientolog mu nikdo neodpáře.

A jak to souvisí - tihle maníci prý věří, že lidé v sobě mají mimozemšťany, teedy jejich duše, kteří putují z těla do těla (?) (Pominu podezřelou shodu s mojí představou.)

Tak mě napadlo, jak vlastně bylo s nacisty a případnými mimozemšťany? Vím jen, že v Mein Kampf se führerovi kosmonauti vydávají i dobývat vesmír, stejně jako jsem tu a tam narazil na růzmé zmínky o mimozemském původu toho či onoho, ale to jsou jen zlomky.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

neuskutecneni dobyti Britanie jsem narazel na fakt, ze tim nemci otevreli boj na dalsi fronte a ponechali si za zady neporazeneho nepritele
To spíš. A je to malinko něco jiného.

Jerson:

Mimozemšťani sem asi patří; a je možné, že Němci, kteří byli poměrně scifi velmoc, o tom uvažovali. Čapkovi se to vpletlo do Války s Mloky
("jsou na Martu lidé?" "To nikdo neví, Andy.")
takže předpokládám, že se o to dobový bulvár do jisté míry zajímal.

Jo, a ten Orson Welles je taky z té doby; takže to asi viselo ve vzduchu, jako svého času cyberpounk a Matrix.
Uživatelský avatar
hugo
Příspěvky: 387
Registrován: 6. 2. 2007, 16:31
Bydliště: Čistší část Smogové kotliny

Příspěvek od hugo »

{OT}
Hu a proc tehdy, napady se recykluji vezmi si Valku svetu od Wellse precti si neco o martanskzch valecnzch strojich na trech nohach (muzes se mrknout na komixove zpracovani Liga vyjimecnych druhy svazek (mysleno sberetelske nebo cs vydani)) a pak se podivej na "vozidlo" DarkWlaker v UT3, treba te napadne souvislost.
{/OT}
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

To kopí jsem viděl a nic moc. Nový a zajímavý pro mě byl akorát původ háknkrojcu.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Jo, to nebylo špatné zdůvodnění, i když hákových křížů bylo v poválečném Německu habaděj, takže se Hitler mohl inspirovat leckdes.


Dneska mi kamarádka poslala jeden odkaz:

http://www.ironsky.net/
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Já míval doma knížku jménem Umělé družice, napsal to nějaký ruskolitevský žid, nebo co (Ario Šternfeld), bylo to asi tak z roku 1958, a byly tam docela zajímavé odkazy na plány orbitální stanice podle von Brauna a nějakého Ehrlicha. S obrázky. A už uvažovali i o umělé gravitaci a podobných vychytávkách. Možná to někde ještě najdu.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů