vase pokusy vyvorit svet...

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: vase pokusy vyvorit svet...

Příspěvek od morech11 »

Belden píše:Samozřejmě, bude mi ctí :)
Mohl bys mi ji pak zaslat?
určite ju niekam natlačím /Drakkar/ (ak bude dobrá) ale ak nezabudnem, môžem ti ju poslať pmkou keď tak :)

ale nerátaj s tým, že bude hneď :)

inak sa mi zdá, že je to DOSŤ veľký odklon od pôvodného Bacigalupiho ;) (preto to aj chcem použiť :) /s obmenami :)/)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: vase pokusy vyvorit svet...

Příspěvek od PetrH »

prijedes na slezinu? ze bych si jeden one shot strihnul...
Uživatelský avatar
Belden
Příspěvky: 214
Registrován: 28. 2. 2012, 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: vase pokusy vyvorit svet...

Příspěvek od Belden »

S největší pravděpodobností ne...
Z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku – zdravím vás!
George Orwell – 1984
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: vase pokusy vyvorit svet...

Příspěvek od jjelen »

Sice si nejsem jist, zda-li je dobrý nápad nekromantit, když si můžu založit celé téma kvůli jednomu č dvoum příspěvkům, ale...
Můj poslední settingový pokus, určený zase primárně spíš pro nezávazné blbnutí, případně další psací pokusy, "devět světů".
V téhle chvíli se jeví být "vesmírné fantasy"/sci-fantasy, trošku ve stylu Warhammeru 40k nebo Zelaznyho Pána světla (ale rozhodně víc fantasy než (pseudo)sci... dýchání ve vesmíru a tak, s fysikou na mě nechoďte :D). Hlavní inspirací mi pak byla mytologie, hlavně indoevropská a především ta severská/germánská.
Celé ("známé") universum tvoří gigantická planoucí "sféra ohně" okolo které krouží devět světů. Za nimi pak leží "sféra ledu", pás obepínající dokola celé universum. Zatímco na okraji můžete narazit na sporadické kusy ledu či bludné komty putující setmělý prostorem, jak se vzdalujete dál a dál, chlad se stupňuje, až do té míry, že i sám vzduch se mění v obrovský kus ledu. Tedy, prý, tak daleko se nikdo nedostal, protože čím dál v pásmu ledu se nacházíte, tím hůř se cestuje, že... (krom severské mytologie jsemještě vykradl Hörbigera... ale on taky vycházel z germánské kosmologie, tudíž...)
To, co hýbe všemi devíti světy,je jakási "trojstranná studená válka". Stojí v ní proti sobě dva božské rody, vycházející z vikinských ásů a vánů (a v menší míře taky indických dévů a asurů...). Třetí stranou konfliktu jsou pak Staří bohové, "primordiální bytosti", přírodní duchové/elementálové, vzpírající se řádu, který se snaží dva božské rody nastolit...
No a pak tu jsou "opravdoví záporáci", v podobě věcí přichazejících z jiných dimenzí, případně zrozenách v ohnivém jádru nebo na ledovém okraji.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů