Vytváření map

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět

Jaké mapy preferujete?

Anketa končí za 19. 11. 2007, 10:28

Ručně kreslené
24
86%
Kolorované na počítači
1
4%
Vytvořené na počítači
3
11%
 
Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytváření map

Příspěvek od OnGe »

Ja bych byl za vytvorit mapu a pridat k tomu navod, jak byla mapa vytvorena - at uz se to tyka techniky, nebo obsahu. Zkratka tak nejak ukazat, co a jak delame nez se dostaneme k tomu vysledku. Myslim si, ze (kdyz to tu zustane viset) by to mohlo byt zajimave a prinosne nejen pro zucastnene.

Linkovat cizi veci podle me nema moc smysl - od toho je google. Pojdme si proste vymenit nase zkusenosti a postupy.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
pipux
Příspěvky: 371
Registrován: 2. 3. 2010, 18:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytváření map

Příspěvek od pipux »

Markus píše:chtělo by to zamyslet se, jestli nebudeme chtít vymyslet nějaký program
To určitě. Také se můžeme zamyslet, co bychom, jako jednotlivci, od takového měsíce kartografie vůbec očekávali - pro mě to je třeba možnost okoukat techniky tvorby.
onge píše:Ja bych byl za vytvorit mapu a pridat k tomu navod, jak byla mapa vytvorena - at uz se to tyka techniky, nebo obsahu.
Návod? Vzít to popisnou formou se mi zamlouvá také.

Vidím to zhruba takhle:
- nechť si každý zúčastněný vybere libovolný nástroj tvorby a dá dohromady své veledílo
- nechť nás zúčastněný provede zdokumentovanou tvorbou své mapy (kladl bych tu důraz ukázku nějaké zajímavé techniky - protože z toho mohou příp. těžit i ostatní (vs. pohled na hotovou mapu a "hmmm, to je hezké")).
ivul

Re: Vytváření map

Příspěvek od ivul »

Objevil jsem na amazonu takovouhle knížku: http://www.amazon.com/How-Draw-Fantasy- ... atch_0&sr=
Nevím, jestli objednávat nebo ne. U nás nic takového uceleného není. Díky za rady!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytváření map

Příspěvek od Ecthelion »

Mapa Matagorda Bay v Texasu z roku 1689. Nakreslil ji Carlos de Sigüenza y Góngora na základě skic, které pořídil během průzkumné výpravy Alfonse de Leon podél pobřeží Mexického zálivu. Španělé zátoku pojmenovali "Lago de San Bernardo". F označuje místo francouzské osady a pevnosti Saint Louis, "Navio Quebrado" (tedy "rozbitá loď") označuje místo, kde francouzská loď La Belle najela na mělčinu...

Obrázek

...jsem jediný, komu to děsně připomíná herní mapy? $lol$
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MarkyParky a 5 hostů