Vaše příprava na hru

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Mít rozpracované náboženství musím, v mém světě totiž hrál jeden hráč, který měl postavu schopného kněze, který má navíc "Obecnou Dovednost" Teologie na nejvyšším stupni .)
It's Alive!
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Gran píše:Mít rozpracované náboženství musím, v mém světě totiž hrál jeden hráč, který měl postavu schopného kněze, který má navíc "Obecnou Dovednost" Teologie na nejvyšším stupni .)
to mám i já (i když nutno dodat že můj kněz je ateista :wink: )
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň

Příspěvek od Goran »

Diskuse začíná odbíhat směrem k náboženství ve hře - k tomu se již diskutovalo zde.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Shagrat
Příspěvky: 76
Registrován: 12. 1. 2005, 21:14
Bydliště: Lugbúrz

Příspěvek od Shagrat »

Goran píše:Diskuse začíná odbíhat směrem k náboženství ve hře - k tomu se již diskutovalo zde.
Ano, máš pravdu.

Čemu jinému krom náboženství ve svém settingu věnujete více času a více promýšlíte než obvykle?
Já má například dobře zpracovaný fyzický background (fungování říší, zaměření hospodářství, mocenské složky...). je to skoro jako učebnice zeměpisu.
Boldly going where no-one has gone before.
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

Shagrat píše:Já má například dobře zpracovaný fyzický background (fungování říší, zaměření hospodářství, mocenské složky...). je to skoro jako učebnice zeměpisu.
To muselo trvat pěkně dlouho.
Aby něco takového fungovalo, musí být vše vymyšleno do detailu (vím o čem mluvím, protože na jednom herním světě pracuji už asi tři roky).
Člověk musí brát v potaz: Náboženství, rozdělení obyvatelstva do stavů a podle ras, mezinárodní vztahy, politická uskupení v jednotlivých zemích, projevování magie ve světě...

Těžko říct, jestli to za tu námahu stojí.
Jsou ale lidé, které to baví a já se k nim hrdě hlásím :>;o)
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Uživatelský avatar
Shagrat
Příspěvky: 76
Registrován: 12. 1. 2005, 21:14
Bydliště: Lugbúrz

Příspěvek od Shagrat »

Jerry Queen píše:To muselo trvat pěkně dlouho.
No, je toho 10 stránek čistýho textu ve Wordu. Na požádání pošlu.
Boldly going where no-one has gone before.
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

No, pak už nedělám nic .))
It's Alive!
LZJ
Příspěvky: 629
Registrován: 25. 8. 2004, 14:34
Bydliště: Doksy

Příspěvek od LZJ »

Shagrat píše:Bylo by zajímavý si zahrát fantasy/pseudostředověké RPG s klasickými dnešními náboženstvími (hlavně křesťanství a islám). Zajímavý by byl ten konflikt Boha/Alláha a magie.
Přesně tohle chystám.
Zatím jsem ve stavu přípravy světa jako "první záložní DM" a na hraní dojde, až aktuální DM nebude moct pokračovat.
Přípravu plánuju takovou obrysovou - hrubý nástin světa, ras, náboženství, států a obchodu. S tím, že případně propracuju to, co hráči pro jejich postavy budou potřebovat.
Rozmyšlenou mám lidskou společnost, která vychází ze středověkého feudálního systému. Náboženství je několik, ale jsou si velmi podobná - podobně jako katolíci a evangelíci v Evropě. Nejsou tak striktní jako křesťanství nebo islám (tak zase hráče trápit nechci), ale provozování magie (jakékoli), je jedno z hlavních tabu. Jsem zvědavý, jak si s tím hráči DnD postav poradí, většina totiž nějakými magickými prostředky určitě bude disponovat.
Ale třeba společnost jiných ras jsem moc nerozmýšlel s tím, že se domluvím s hráči, kteří by postavu jiné rasy chtěli. Zatím takový není.

Ale tohle je první vedení hry, které takhle plánuju. V dobách DrD jsem měl připraveno několik málo dobrodružství, z nichž opravdu za něco stálo jen to první, kde jsem kreslil "původní" mapu rozbořeného města. Na další pokračování už moc nedošlo.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Příspěvek od Pieta »

Shagrat píše:Bylo by zajímavý si zahrát fantasy/pseudostředověké RPG s klasickými dnešními náboženstvími (hlavně křesťanství a islám). Zajímavý by byl ten konflikt Boha/Alláha a magie.
To je mi povědomý. Nefunguje takhle GURPS Yrth?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Shagrat
Příspěvky: 76
Registrován: 12. 1. 2005, 21:14
Bydliště: Lugbúrz

Příspěvek od Shagrat »

Pieta píše:
Shagrat píše:Bylo by zajímavý si zahrát fantasy/pseudostředověké RPG s klasickými dnešními náboženstvími (hlavně křesťanství a islám). Zajímavý by byl ten konflikt Boha/Alláha a magie.
To je mi povědomý. Nefunguje takhle GURPS Yrth?
Jo to ti neřeknu, já hraju jen D&D a GURPSy moc neznám.
Boldly going where no-one has gone before.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň

Příspěvek od Goran »

Pieta píše: To je mi povědomý. Nefunguje takhle GURPS Yrth?
Jojo, funguje. Yrth je Earth zkomolené jednoduchou magickou iluzí, aspoň jsem po letmém pročtení měl takový dojem.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice

Re: Vaše příprava na hru

Příspěvek od Jerson »

téma o začátcích

Zpět na „O hraní obecně“