Jak na začátečníky?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Ignatius Grey
Příspěvky: 124
Registrován: 20. 4. 2005, 10:04
Bydliště: SR-Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ignatius Grey »

Ja ked zacinam s novacikmi tak prve co urobim je, ze ho/ju pozvem na jeden session iba na pozeranie kde hraju skuseny hraci. Vacsinou sa vtedy aj sami hraci snazia ovela viac aby ukazali hru v tom najlepsom svetle.
Ked je potom zaujem o hru, co je skoro 100 percent pripadov(teda ani raz sa mi nestalo, ze by niekto povedal:"tak toto teda nie"), priblizne predstavim zakladne pravidla a dam pribeh, ktory nieje prilis narocny ale skor rozpravkovy.
Ale najviac uprednostnujem ked zacinaju vsetci hraci odznova lebo novacik sa dost tazko zaraduje do zohranej druziny...
Cleric
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15068
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na začátečníky?

Příspěvek od Pieta »

Asgarden píše:Chtěl bych se vás zeptat, zda máte nějaké osvědčené postupy, jak přistupovat k nováčkům "v oboru"?
Zabít, vzít si jejich věci.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na začátečníky?

Příspěvek od Nossie »

Tak tak pravidla to jde spíš mimo mě, mě záleží ve hraní hlavně na příběhu, postavách a prostředí a interakací mezi tím vším, to ostatní to jde tak trochu mimo mě.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na začátečníky?

Příspěvek od Quentin »

zak sabbath píše:With new players I think the main thing is they need to know there's no way to do it wrong. A lot of times the sort of scorn people have for games just masks insecurity about being seen putting out effort in front of people and then failing—like a fear of public-speaking or having something you wrote or drew critiqued in public.

The other thing is, the first time they play, new players need to see the game do those things that only RPGs can do. I have a pretty old school/tough love DM style, but I recognize that unless a first-time player gets to see the chain of events that begins when their sleep spell actually works or their sword actually hits, they won't understand how an RPG is different from just listening to people talk.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na začátečníky?

Příspěvek od Jerson »

téma o začátcích
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antharon, MarkyParky, Wolfus a 7 hostů