Konšpiračné teórie

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Konšpiračné teórie

Příspěvek od crowen »

Používate v hre rôzne konšpiračné teórie ako zdroje (dez)informácií pre postavy? V akom type settingu (fantasy/modern/scify/cyberpunk) najčastejšie využívate konšpiračné teórie?
farar_metod
Příspěvky: 14
Registrován: 8. 4. 2005, 23:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od farar_metod »

vzdy a vsade
su prilis atraktivne vynechat ich
..and then Da orks we were given names, such as Jehovah or Judas.
Da Orks wrote poetry and discovered art.Such was da golden eera of da orkz.they used a lot of beautiful words such as beautiful.

Da holy byeble of da orkz
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Čo takého používaš najčastejšie? Môžeš uviesť príklad?
farar_metod
Příspěvky: 14
Registrován: 8. 4. 2005, 23:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od farar_metod »

moje najoblubenejsie su -klerik v mestskom chrame je iluzia -a od toho sa odvijaju rozne proti vladne alebo provladne velke kampane zalozene na diverzii lstivosti
samozrejme nepouzivam to v kazdej kampani to by bolo moc kliche
ale inak vladou utajovane projekty , unosy, vrazdy vysoko postavenych obcanov stopy vedu do tronnej siene.....
a potom mesta uplne posadnute demonmy ked kazdy je zly ale neda sa rozlisit od dobreho , doplegangeri
..and then Da orks we were given names, such as Jehovah or Judas.
Da Orks wrote poetry and discovered art.Such was da golden eera of da orkz.they used a lot of beautiful words such as beautiful.

Da holy byeble of da orkz
Cziky
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 4. 2005, 11:19
Bydliště: Praha, Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cziky »

Já se teď jako PJ chystám na delší tažení, které by mohlo být onou diverzí.
Jde o to, že podle starých proroctví se má narodit inkarnace Temné, čemuž se snaží církev zabránit. Zároveň už před lety našli kněží inkrnaci Světlé, kterou momentálně vychovávají v jednom z klášterů. (to jsou informace, které má hráč už od začátku)

Jenže, na nejužším velení Církve sedí šílený maniak, který provedl pár věcí, následkem čehož se zaměnila Temná za Světlou. (takže, v klášteře je to nejďábelštější stvoření, které má zničit celý vesmír, vychováváno k dokonalému boji, zatímco kněží pobíhající po světě se snaží zabít Spasitelku, která má Temnou zastavit) To zahrnuje zabití jistého kněze, který je spřízněn s jedním z hráčů.

Je to jen prvotní návrh, ze kterého snad toho spousty vytěžím...

Doufám, že jsem to vysvětlil alespoň trochu srozumitelně :)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Vždy a všade. Najčastejšia a najobľúbenejšia téma sú kulty a tajné organizácie, pripravujúce príchod niečoho Temného alebo čo chcú ovládnuť svet (prípadne niečo menšie). Dvojité a trojité identity, plány v plánoch iných plánov, rodinné vzťahy, láska a žiarlivosť, nenávisť a spasenie, viera a fanatizmus, zvrátenosť, viacero stupňov motivácie (individuálna, úzkoskupinová, širokoskupinová), všetko pomiešať a voilá.

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Cziky
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 4. 2005, 11:19
Bydliště: Praha, Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cziky »

Zbývá ještě dodat, že ty temné bytosti a jejich uctívači se snaží zničit svět, i když nikdo neví, proč je jejich snem plout na doutnající ruině (která dříve bývala světem) vesmírem.
Algeroth
Příspěvky: 14
Registrován: 4. 5. 2005, 19:47

Příspěvek od Algeroth »

Mě vždycky zaráží množství šílenců kteří se nespokojí ani s doutnajícími troskami...Jinak intriky využívám snad ve všech kampaních( s vyjímkou posledního Shadowrunu) oni jsou tak....zábavné. Nehledě na množství indicií které hráčum podstrčíte, se do toho vždy neuvěřitelně zamotají...
Cziky
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 4. 2005, 11:19
Bydliště: Praha, Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cziky »

Čím více indicií, tím více se hráči zamotávají... a pak hráči vymýšlí velmi zábavné (pro PJ) teorie.
morgoth

Příspěvek od morgoth »

No je to sranda dat nejake dezinformacie na LARPe :)
Neviem preco sa tu vsetci bavite len o papierakoch, ked je sranda pozerat sa na hracov, ako obtazuju ine NPC s niecim co neexistuje a pod :)
Cziky
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 4. 2005, 11:19
Bydliště: Praha, Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cziky »

Tak třeba já mluvím jen o papierakoch, protože jsem se nikdy LARPU nezúčastnil - což je určitá nevýhoda pro to, abych se o tom bavil ;)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Toto téma bylo převedeno z bývalého fóra na adrese forum.rpg.sk.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Konspirační teorie? S Vukogvazdem jsme se zamotali do jedné situace, kde mnozí spoludružiníci mohou spřádat konspirační teorie...
Jako GM ve většině tažení nechávám probíhat nějakou konspiraci na pozadí, ale zatím nikdy se postavy nepustily do rozkrývání (což si vysvětluji hlavně tím, že mi zatím žádné tažení nevydrželo déle než půl roku). A jako hráč... 8) [top secret] :-)=

Na Erinelu v rámci kroniky připravuju jednu velkou konspiraci. Teda, ne konspiraci, jen mnozí z mocných Velké Maronie tuší, že se začíná naplňovat proroctví dávného sjednotitele a osvoboditele říše, jenže málokdo z kněží rozumí smyslu a většinou negramotná šlechta na základě těchto interpretací páchá nepředloženosti :wink: . Prostí lidé samozřejmě nic netuší, jen jsou zmateni a bojí se... :>;o)
Tohle jsme zatím nehráli, ale jestli seženu bandu ochotných hráčů, tak možná někdy budeme 8) .
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Áno, kospirační teorie jsou dobré. Pokud je to trochu možné, snažím se je používat. Hráče vždy potěší, když zjistí, že anděl je vlastně démon, princezna je členkou kultu a jediný zahradník je (byl) překvapivě nevinný.
Jen mám od doby, co jsem si přečetl Focaultovo kyvadlo, trochu problém brát je vážně (konspirační teorie). Tahle kniha každopádně obsahuje několik cenných pravidel pro zacházení s konspiracemi.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Kdysi jsem použil konspirační teorii, a nejvtipnější je, že jí vymysleli hráči. Vůbec se hráčům vyplatí naslouchat, ušetří to dost vlastní práce...

...sme takhle hráli v celku high magic high fantasy světě (tergaronu, asi už ho nejspíš nesepíšu... $cry$ ) jednu takovou kampaň založenou na takový trochu světový válce o moc (původem mezi bohy... ale to je jedno) a já měl vytvořenejch pár hezkejch prostředků k psychické šikaně hráčů... nejoblíběnější byl, že zatímco oni konzultovali další postup a probírali možnosti, tak já si sed nějak napůl natočenej stranou a znuděně jsem si bez zájmu soustředěně upravoval nehty skleněnym manikůrnim pilníkem. Dělalo to výbornej dojem, protože nikdy nevěděli, jestli se topěj v nevědomosti, nebo jestli uvažujou správnym směrem, takže neměli žádné pokoutně získané metainformace z mého výrazu, poznámek a tak. Ale mělo to i větší plus - ačkoliv to nevěděli, nebo na to velmi snadno zapomínali (byl jsem při tom taková tichá myška sedící stranou...) tak jsem je velmi pečlivě poslouchal.
Konspirační teorie, na který dokázali jen tak přijít za jednu poradu během hry (zvlášť Filip, ten měl extra talent)... to bych já jako GM nevymyslel ani za měsíc usilovný snahy! A jaký to byly pěkný teorie, jejich rozmach šel přes šlechtu, církve, bohy, mágské Bratrstvo (které opravdu tak nějak po svém konspirovali) přes zcela nevinné cechy a organizace, které v ničem nejely až po supertajné mystické kulty a spolky, které nejenže nikdy neexcistovali, ale ve hře ani nic nenaznačovalo, že by existovat mohly! (pár jich touhle cestou vzniklo, třeba na město kontrolované rodinou upírů jsem přišel z jedné z jejich diskusí...)

Nakonec mě tak předzásobily materiálem (ze 2/3 nepoužitelným, protože by nepasoval do toho světa, ze 1/6 takovým, který se mi nelíbil, ale ta zbylá 1/6 to plně vynahrazovala) že jsem ho pak už jen zpracovával, nic nového jsem moc vymýšlet nemusel.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů