Ženy a RPG (RPG F)

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Vallun »

Sparkle - téma ani pravidla nejsou to hlavní, mne spíš přijde problém v otázce "těžiště" - toho, o čem by hra měla být především.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Pepa »

Sparkle píše:Tak já předpokládám, že jestli ty holky někdy mají být schopné hrát to co my, je potřeba je k tomu dovést skrz nějaký mezistupeň.
S tímhle jako právě už nevím, jestli souhlasím. Proč někoho překonvertovávat a lámat přes koleno, když o to třeba nestojí? Ať si třeba hrají ty v té své podobě neustále. A také bych to nenazýval slepou uličkou.
Sadako píše:Tam se zvířata nekupují? Protože pochybuju, že by si zas házel na schopnost jít nakoupit, to by bylo příliš WTF.
Kdyby to byla alespoň schopnost. (Protože pak bych v tom viděl i schované to, že tu pravděpodobnost jde zvětšovat). Tam byla nerostoucí pravděpodobnost 40% na každé úrovni. (Jak moc to je super, to ti Vallun jistě rád vysvětlí.)

OnGe: Ještě k tomu hledání spoluhráčů. Myslím si, že v dnešní době internetu a facebooku není problém v informovanosti (když chcete, tak se můžete dozvědět v podstatě o čemkoli), ale opravdu v nízké "hustotě" hráčů, kteří jsou opravdu koncentrováni více v Praze, v Brně, ale pak už to je horší.
OnGe píše:Já bych ale typoval...
Ty brďo, OnGe! Snad tipoval, ne? :)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Pieta »

Pieta píše:Před pár lety tu proběhla dost epická debata o tom, že naprosto zásadní pro ten pravý požitek z hraní DrD hraničáře je šance, že ti úroveň za úrovní bude na d100 padat, že jsi opět nesehnala psa. Přesně jak to je v pravidlech.
Sadako píše:Protože bez toho, že si budeš připadat jako loser, co se ani nezmohl na psa, je ten zážitek nekompletní?
Guru Vallun ví víc. Nikdo ostatní to tehdy myslím nepochopil. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

A už mi i bylo sděleno, že si nemůžeš vybrat, co to bude za psa.
Inu, jak já říkám, pravidla jsou od toho, aby se houserulovala.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Sparkle »

OnGe píše: Já bych ale typoval, že pokud by chtěli high fantasy ságu... tak jí hrajou po chatu tak jako cokoliv jinýho.
Ony ještě v tuhle chvíli nechtějí fantasy ságu, protože ji nezkusily ( nebo zkusily s dementy ze školy, který jim to akorát znechutili). Ale věřím, že když by se tam s nima někdo zkamarádil, získal si jejich důvěru hraním jejich témat, a pak jim ukázal awesome hraní v žánru fantasy, kde budou jejich oblíbený prvky, tak by se to některým z nich mohlo začít líbit. Ono je docela dost hráčů, kteří chtějí hlavně emočně silný příběh a cool postavy, setting vem čert.

Samozřejmě je potřeba, aby se přizpůsobila i ta druhá strana. Přeučovat nějakou CSRPG slečnu, aby s náma šla hrát dračák, protože nemáme dost hráčů, ale zároveň nejsme ochotní v něčem změnit náš přístup ke hře, s tím bych měla morální problém.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od OnGe »

Pepa píše:Ty brďo, OnGe! Snad tipoval, ne? :)
Včera jsem si nemoh vzpomenout, jak se píše vítěz a teď mě budeš pérovat s typováním?
Pepa píše:OnGe: Ještě k tomu hledání spoluhráčů. Myslím si, že v dnešní době internetu a facebooku není problém v informovanosti (když chcete, tak se můžete dozvědět v podstatě o čemkoli), ale opravdu v nízké "hustotě" hráčů, kteří jsou opravdu koncentrováni více v Praze, v Brně, ale pak už to je horší.
Můžeš se dozvědět o čemkoliv chceš. Musíš ale vědět o čem se chceš dozvědět a to něco nesmí kolidovat s něčím jiným, co se jmenuje stejně, ale hledá častěji (třeba ruční protitankový granát). Ovšem je to dobrá otázka. Zkus si, v dnešní době internetu a facebooku, nějak zjistit, že hraju nějaký RPG (jako výchozí bod můžeš použít web co mám na profilu - tam najdeš všechny osobní informace, co o mě ještě nevíš a podle kterých mě můžeš po internetech stopovat). Při svém hledání, samozřejmě, vynech RPGfórum. V druhém kole zkus zjistit co hraju, potažmo co bych hrát chtěl (to už klidně můžeš vzít i s fórem). Ve třetím kole můžeš zkusit najít kohokoliv, kdo hraje to co já (ty lidi existujou - minimálně ty, co s nima hraju). Ve čtvrtém kole to můžeš zkusit s nějakými dalšími lidmi z rpgfóra, co nejsou tak exponovaní jako já.

Já si ovšem myslím, že lidi (pokud nepočítáme Jakuba88) o sobě na každém rohu neprohlašují, že jsou rpgčkaři, nedej bože co hrajou/chtěli by hrát. Tím pádem najdeš houby. Ani u mě určitě nenajdeš všechno, co jsem hrál a je o tom zmínka v nějaké internetové kadibudce. Nemluvím o věcech, které na žádné kadibudce nejsou.
Sparkle píše:Ony ještě v tuhle chvíli nechtějí fantasy ságu, protože ji nezkusily ( nebo zkusily s dementy ze školy, který jim to akorát znechutili). Ale věřím, že když by se tam s nima někdo zkamarádil, získal si jejich důvěru hraním jejich témat, a pak jim ukázal awesome hraní v žánru fantasy, kde budou jejich oblíbený prvky, tak by se to některým z nich mohlo začít líbit.
Nebo to nezkusily proto, že je na tom vůbec nic neláká.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Sparkle »

Jo, tolik lidí říkalo že fantasy fuj, dneska žerou Hru o trůny. Jasně, je lepší svést neúspěch na žánr, než na to, že jsme jim to podali blbě.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od York »

Sparkle píše:Jo, tolik lidí říkalo že fantasy fuj, dneska žerou Hru o trůny. Jasně, je lepší svést neúspěch na žánr, než na to, že jsme jim to podali blbě.
No, blbě. Pod fantasy spadá kde co od hororu, přes detektivku, grimdark, hrdinskou fantasy, epickou fantasy, space operu, atd. Existuje spousta velmi dobré fantasy, která se žánrově dost liší od GoT, ale samozřejmě ne každý druh vyhovuje všem. ASOIAF ve skutečnosti není řemeslně až tak super, viz třeba příslušná debata tady na fóru. Takže to není ani tak o tom, udělat to "dobře", jako spíš trefit se někomu do vkusu.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Vallun »

jako spíš trefit se někomu do vkusu.
a do správného okamžiku...a taky do situace, kdy se nebudou bát, že budou považovány za divné:) Tohle nepodceňovat...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Být divný už není cool?
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od OnGe »

Sparkle píše:Jo, tolik lidí říkalo že fantasy fuj, dneska žerou Hru o trůny. Jasně, je lepší svést neúspěch na žánr, než na to, že jsme jim to podali blbě.
Hra o trůny je, mimochodem, taky něco, co se na těch facebookách nějak neobjevuje.

Jinak jsem osobně dost přesvědčený, že lidi vědí, co chtějí a nechtějí a podávat jim něco "dobře", aby to chtěli se dá akorát pokud to tam už je. Jasně, dá se i lhát, ale dlouhodobě to moc nefunguje. Jestli si myslíš, že víš, co to ono je, můžeš na to vsadit s Taurilem. Já se neodvažuju ani hádat.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Sparkle »

Tak ono se dá z těch jejich her zhruba vydedukovat, co chtěj.

A nejsou to zas tak ustřelený požadavky. To ty naše jsou ustřelenější.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Lorwyn »

Jerson pokud vím někde říkal, že fantasy ty holky hrajou taky, ale ne výlučně. Hádání se o to, proč nehrajou fantasy mi zavání spamem. Navíc mě Jersonovy úvahy o souboru rad, jak vést příběh (ne pravidlech, se s tim smiřte) zajímají a přes ty kupy vysvětlování, že jsou k ničemu na ně nevidím. Kdyby mě před pár lety na střední nabídl někdo něco takového namísto drdo 1.6, asi bych skákala nadšením.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od York »

Lorwyn píše:Kdyby mě před pár lety na střední nabídl někdo něco takového namísto drdo 1.6, asi bych skákala nadšením.
Četla jsi už tohle?

Jak jsem už několikrát psal, je to zatím pokus v hodně ranné fázi, ale snad by se od toho dalo odpíchnout. Když nic jiného, tak to dneska mám už celkem dobře prakticky vyzkoušené.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Sosacek »

Takze to neni cely o tom, ze se Jerson chce obklopovat nactiletejma zenckejma, i kdyz je mu 38 nebo kolik? :-)= 8)

...

To je ale furt ten samy quest - milion lidi hledat rpg, co
1) bude jednodussi (nez mainstream),
2) bude pribehovejsi (...),
3) nebude fantasy, protoze fantasy ma kolem sebe socialni stigma.

To je takovej svatej gral. Ten kdyz udelame, tak budeme mit idealne RPG. Ten kdyz udelame, tak oslovime vsechny ty lidi, co ted nehraji, a budeme jim moc prodavat hromady bullshitu a celkove budeme husti.

Ale nikdo to nedokazal, nikdo nedokazal ani udelat takove RPG, protoze ono jak je jednoduche a univerzalni, tak je vlastne zase uplne prazdne, a ja mam pocit, ze potrebuje uplne jine urovne abstrakce nez mailstreamova rpg. Fate? Mrdka. Fate accelerated? Vetsi mrdka. Omega? Dakara? Ani nemluvim.

S jednou vyjimkou.

Whitewolfum se neco povedlo v pozdnich devadesatkach a prvnich letech 21. stoleti (kde se teda svezli na celokulturnim(*) trendu mysticismu a new age co se objevil tou dobou) a natahli do rpg celou subkulturu, ktera nemela s rpg nic spolecneho. A jejich RPG ani nahodou nic krom "neni to fantasy" z toho nesplnovaly - na dnesni dobu jsou superslozite pribehove nejsou vubec a technicky vlastne nejsou dobre udelane a tak.

Ale od te doby je par veci jinak
- uz nemame ten mysticismus a new age (a je tezke rict co mame - kulturni trendy jsou casto videt az zpetne, jako ryba nevi, ze zije ve vode nebo nejaky jiny Zenovy bullshit)
- nikdo nevi, jak to sakra udelali, a jestli je to reprodukovatelne - pokusy zalozene na mailstreamu (star wars, harry potter, twilight) selhaly, a ti whitewolfove na to vlastne takhle ani moc nestli
- s facebookem a internetem prestaly subkultury existovat, a spolecnost ma v tomhle smeru dost jiny tvar, a s ni i tok informaci.

Takze nikdo nevi. Hm.

Kazdopadne, Pieta uz to tu napsal asi 128x (**) a zatim to bylo prehlizeno - pokud chcete oslovovat lidi co jsou mimo stavajici rpg komunitu (***), tak studujte jak to udelali tihle typci.

(*): v zapadni civilizaci - ale ono to tehdy vypadalo ze jina neni, zatimco ted uz si to prodstirat nemuzeme, takze to sedelo
(**): holt programator
(***): pokud neco takoveho existuje - obcas mam pocit, ze pro novou, vic distribuovanou spolecnost nemame dobre terminy, ale nejsem sociolog
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Semrush [Bot] a 8 hostů