Ženy a RPG (RPG F)

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
Odpovědět
Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 29. 8. 2006, 16:46

Popravdě gotici jsou téma samo o sobě. Já holky takhle nalíčený moc nemusím, všeobecně nemám rád borky, které se nějak výrazně líčí, myslím že jim to ubírá na kráse :) .
Ale nic proti nim nemám, jen se jich tak trochu straním, když je uvidím.

Co se týče lidí se kterými jsem hrál, tak je můžu klidně spočítat, pokud jsem na někoho nezapomněl, tak je asi 28 Šumperk z toho tři holky (není to moc, ale téměř všechny ty lidi velice dobře znám), a asi 14 Brno z toho dvě holky (to už jsou způlky strangeři). ČIli poměr muži/ženy 37/5 , nic moc :D.
Iron Within
Iron Without

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 29. 8. 2006, 18:19

Invictus píše:Ale nic proti nim nemám, jen se jich tak trochu straním, když je uvidím.
Voni sou celkem v pohodě... až teda na pár vyjímek...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Igraine
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine » 6. 9. 2006, 13:51

Tereza píše:Abych byla upřímná, tahle diskuze mě spíš od hraní odrazuje než naopak... Je sice hezké, že je o nás holky zájem, ale na druhou stranu z toho mám takovej pocit, že když se přidám ke skupině hráčů, budou mi celou hru čumět do výstřihu a přemýšlet nad tim, jak mě sbalí. Nechci dopadnout tak, že si na mě nadrženej storyteller vymyslí nějakou delikátní situaci, a nadržení hráči kolem budou napjatě čekat, jak zareaguju. No a nebo třeba v tom horším případě se dokonce přidám mezi ty "hnusné a blbé".
Snadná pomoc. Vyměň minisukni s tílkem za rolák a kalhoty :)
Teď vážně, Teri. Už jsi někdy s někým vlastně hrála? Zkus to. Podle mne se u GMa setkáš spíš s protekcí než nastraženou delikátní situací a kdyby tě do ní náhodou dostal nějaký hráč tak tě v tom GM nenechá, zvlášť když začínáš. Při hře se tě nejspíš nebude nikdo snažit "sbalit" a kdyby ano - je to hra, reaguješ za postavu. A když se tě po hře někdo zeptá "Nezajdem někam?" neni to spíš sympatický než nepohodlný? :wink:

Otázka je proč chceš hrát RPG? Baví tě to, nebo chceš balit kluky? Protože sotva vejdeš do dveří, tak tohle si na tobě přečtou a budou se podle toho k tobě chovat.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)

andtom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom » 6. 9. 2006, 13:59

TEREZA: Moudrá slova od Sathel, těch se drž, pod to se podepisuji.
Pod hraním RPG rozumím roleplaying.
Násilí je posledním východiskem bezmocných. (Isaac Asimov: Nadace)

R.I.P.

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 6. 9. 2006, 14:01

Jo jo. Sám som hral svoju prvú hru (ako PH) s dvoma hráčkami (teda, pravda je, že to bola moja frajerka a jej sestra, takže to zas tak odťažité nebolo...), ale dôležitý je ten záujem pre RPG. Pretože, ak chceš s vlkmi žiť, musíš s nimi vyť... A potom nezáleží, či si žena alebo muž. A hráčka hru chlapov môže minimálne ozvláštniť, v najlepšom prípade to bude úplne iný experience :wink:

J.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 6. 9. 2006, 14:41

Podle mne se u GMa setkáš spíš s protekcí
Pche... protekce skrytá za jakési gentlemanství, jako vždycky... :-)= :-)=

$D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Batsup
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Batsup » 6. 9. 2006, 16:56

No proste gothic holky wod pritahuje to je jasny ne? O tom v podstate totiz gothic je. Ja napriklad znam nekolik holek ktery by si wod nejspis zahrali. Ale v tyhle diskuzi jak sem koukal slo hlavne o to jak dostat vic holek ke hrani( protoze vetsina rika ze jich u rpg je proste min nez kluku) a to ste neuplne rozresili... Me by to docela zajimalo jestli se dostanete k necemu co by mohlo uplne obycejnou holku k rpg lakat. uvidime Ja k tomu bohuzel nemuzu moc rict protoze ze bych mel nejak moc zkusenosti s rpg to ne natoz rpg s holkama. Skoda :(
Všichni žijeme v houbě.

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 6. 9. 2006, 17:28

Batsup píše:No proste gothic holky wod pritahuje to je jasny ne? O tom v podstate totiz gothic je.
Hele, co kdybysme jenom tak ze srandy vymysleli něco, co přitáhne frikulíny :-)= !
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Batsup
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Batsup » 6. 9. 2006, 17:33

Fritzs píše:
Batsup píše:No proste gothic holky wod pritahuje to je jasny ne? O tom v podstate totiz gothic je.
Hele, co kdybysme jenom tak ze srandy vymysleli něco, co přitáhne frikulíny :-)= !
treba rpg kde by hraci(ky) byly nejaka popikova skupina a snazili by se stat slavnejma? ne dekuju asi bych se z toho *chybi smajlik kterej blije tak si ho holt predstavte*
ale to je OT
Všichni žijeme v houbě.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 6. 9. 2006, 19:33

treba rpg kde by hraci(ky) byly nejaka popikova skupina a snazili by se stat slavnejma?
To zní jako dobré téma pro narativistickou hru... $D

Co sem to... jo.
Obyčejnou holku může k RPG přilákat dost věcí, když se správně podaj. Čas společně strávený s přáteli (je ho obvykle docela hodně :lol: ), sociální interakce ve hře obsažené... nebo třeba popis nějakého odehraného a uzavřeného příběhu s tematem, které ji zaujme (samozřejmě s popisem zaměřeným na aspekty které ji budou zajímat).

Když se pak k RPG dostane, a zaujmou ji, tak do nim IMO sama vloží, co v nich bude chtít mít. Dělá to každý hráč...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Goran
Don Quijote
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 6. 9. 2006, 22:44

Jerson píše:
Dovel by někdo z vás spočítat, s kolika lidmi celkem hrál a kolik z nich bylo holek?
Eee... Když to tak nasčítám... No, radši se rozepíšu. První tažení bylo bez holek; těch pár holek z historického šermu se k našemu tažení nedostalo. Různá dobrodružství v kruhu mých příbuzných - tam byli taky jenom chlapi. Poprvé jsem potkal hráčku při víkendovce na Severu (pozn. Sever= ekologická organizace, pro kterou jsem tehdy dobrovolničil). Úplně jiný poměr je při mých hrách v Plzni - GURPSí parta je vyrovnaná (kromě mé maličkosti dva kluci a dvě holky) a v té dračákové jsme čtyři (včetně mě - PJ), z toho jedna holka. Na campu od Mensy jsem se zúčastnil dvou one-shotů; v prvním byl stejný poměr pohlaví jako u plzeňského dračákového tažení a ten druhý jsme hráli čtyři kluci. Zbývá ještě hraní s Vukogvazdskou družinou - tam se nám ale nepoštěstilo mít v hráčském kolektivu dívku.
Sečteno a podtrženo, hrál jsem s 27 lidmi, z toho bylo 5 holek.

Jednu hráčku jsem pro RPG získal, a to pro poslední dračákové tažení. Párkrát jsem se s ní bavil na téma fantasy a RPG - ani jeden z těchto pojmů jí moc neříkal, ale když jsem jí nabídl možnost si hru vyzkoušet naživo, neodmítla. Myslím, že téma hry (v popředí jsou vztahy postav mezi sebou a s CP) ji zaujalo dost na to, aby alespoň pokračovala v našem tažení, ale nedělám si moc iluzí o tom, že by se z ní stala nějaká skalní hráčka.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.

Igraine
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine » 7. 9. 2006, 19:49

Měla jsem tu čest hrát asi s 22 hráči a 4 hráčkami. Nejdelší tažení jsem odehrála se svou sestřenicí, přičemž GM byl její přítel :wink:
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 7. 9. 2006, 19:55

myslím že 56 lidí z toho 8 žen/holek, doufám že jsem na nikoho nezapomněl, ale asi jo.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 7. 9. 2006, 19:56

Hm... to by byly složitý počty (takže budu brát jen dlouhodobější herní skupiny a nikoliv různé one-shoty, cony apod.).

- první skupina (DrD): tři hráči
- druhá skupina (DrD): čtyři hráči a sestra jednoho z nich
- třetí skupina (DrD): pět hráčů
- čtvrtá skupina (DnD): byla dost kolísavá, ale vystřídalo se tam asi sedm hráčů a tři hráčky
- pátá skupina (SR): dva hráči
- šestá skupina (DnD): šest hráčů jedna hráčka

takže, když to sečtu 27 ku 5 ti. Ach jo.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Tereza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza » 8. 9. 2006, 20:51

andtom píše:TEREZA: Moudrá slova od Sathel, těch se drž, pod to se podepisuji.
Netvrdim, že se k tomu takhle osobně stavim... ale kdybych neměla pár svých skromných zkušeností, odnesla bych si takový pocit z téhle diskuze :D
Dobrovolně přiznávám, že jsem maniak.

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“