Ženy a RPG (RPG F)

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Sparkle »

Co vím, tak ty holky na základce mých synů nepaří hry ani mezi sebou. Kdyby ty holky aspoň mezi sebou hrály třeba ty farmvilly v dívčích skupinkách nebo se mezi sebou bavily o jakýchkoli hrách, dřív nebo později by někdo z mých kluků tohle zachytil někde na půl ucha. Oni ale nezachytili fakt nic, z toho, co jsem se jich ptala.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Jerson »

Pokud DnD hraje 40% žen, tak už je to docela slušný výsledek - i když asi by stálo za to podívat se na člověkohodiny. My taky máme ve skupině teoreticky čtyři ženy, ale jen jedna hraje pravidelně. Druhá má malé dítě, třetí je v pubertě a čtvrtá chce hrát, až bude mít volněji ze školy a práce.
Nicméně osobně doufám, že v nastupující generaci se tyhle rozdíly a zátěže z minulosti už setřou natolik, že bude záviset už hlavně na osobních preferencích a nikoliv tlaku okolí, jaké hry kdo bude hrát. Sám v tom taky nějaké věci podnikám.
A taky určitě pomůže, když se obecně posune vnímaní mladých žen jako objektů vhodných k osahávání a sexu (když jsem si přečetl zkušenosti studentek na VŠ, tak se vůbec nedivím, že tolik z nich nechce chodit domů k neznámým klukům. To klidně může být ještě prvotnější důvod než ty, které jsem uváděl.)

Vitusi, ženy se zálibou v barvení znám taky, a je dost možné, že třeba o své manželce to ještě nevím, protože co se známe, tak jsem se k tomu ještě pořád nedostal. Takže nevím zda je počítat jako "hráčky", ale jako "modelářky" určitě, a jedno od druhého by nemuselo být daleko.

Jirone, to že holky které chtějí hrát vztahy s vámi nevydržely nebylo myšleno doslova, ale spíše jako ukázka principu. Když o své hře někomu takovému řekne, tak se spíše dozvíš "takové hry by mě nebavily" než "to zní dobře, ale nechci hrát boje". A ne nezbytně u holek.
Navíc taky mám na kontě několik holek, které na druhou hru nepřišly, takže si myslím, že ledacos dělám blbě.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Jiron »

Jerson píše: 14. 6. 2021, 14:25 Jirone, to že holky které chtějí hrát vztahy s vámi nevydržely nebylo myšleno doslova, ale spíše jako ukázka principu. Když o své hře někomu takovému řekne, tak se spíše dozvíš "takové hry by mě nebavily" než "to zní dobře, ale nechci hrát boje". A ne nezbytně u holek.
Navíc taky mám na kontě několik holek, které na druhou hru nepřišly, takže si myslím, že ledacos dělám blbě.
Ty hráčky nejen, že s námi vydrželi ale i si nás vzali takže jsme asi něco zvládli dobře. :-)

Jo a jinak mi teda moje žena taky jasně řekla, že na základce ani na střední prostě nebylo možný aby doma řekla: "Jdu si hrát hru ke klukům do pozdního večera, možná tam přespím". A upřímně, kdybych měl dceru a ona by mi řekla tohle, tak z ní taky hráčka RPG asi nebude.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Vitus »

Jiron píše: 14. 6. 2021, 14:57 Ty hráčky nejen, že s námi vydrželi ale i si nás vzali takže jsme asi něco zvládli dobře. :-)
Velký plus :clap:

Jinak jsem u toho příkladu mojí dcera na základce s holčičí komunitou, kde všechny vyzkoušely hrát "dračák", protože se to stalo akceptovanou mainstreamovou zábavou v této komunitě, zapomněl dodat, že ale nikdo z té holčičí komunity (alespoň, co je mne známo) nevyšel ven a neoslovil tu komunitu klučičí, takže ten "genderový blok" (či jak to nazvat) tam zapůsobil a ve výsledku se kluci z jejího okolí k hraní "dračáku" dostávali jinak, později a snad (s trochou nadsázky) více pokoutně :).
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Log 1=0 »

Jiron píše: 14. 6. 2021, 14:57 Jo a jinak mi teda moje žena taky jasně řekla, že na základce ani na střední prostě nebylo možný aby doma řekla: "Jdu si hrát hru ke klukům do pozdního večera, možná tam přespím". A upřímně, kdybych měl dceru a ona by mi řekla tohle, tak z ní taky hráčka RPG asi nebude.
Chápu tuhle instinktivní reakci, ale... Chjo, na rovinu, rodičovství a výchovu znám jen z té druhé strany, ale stejně.
Myslím, že až někdy do 21, nebo i později, jsem se ptal našich, jestli můžu jít tam nebo onam. Ne protože bych byl tak držený zkrátka (to už jsem byl na VŠ a technicky bydlel 200 km od nich), ale naopak protože jsem od nich nikdy neslyšel nějaké to "Nesmíš, nebudeš." a pdobně. Občas mi jednoduše rozmluvili blbý nápad, někdy mě podpořili v tom, co byl naopak dobrý nápad, a já si nebyl jistý, a občas mi poradili s nějakou technickou věcí, která mi pak byla užitečná a prospěšná. Tak proč bych se nezeptal, neřekl jim o tom. Protože když dospívajícímu rodič něco zakáže, tak to neznamená, že to neudělá, ale že to udělá jindy, tak aby o tom rodič nevěděl.
Vitus píše: 14. 6. 2021, 15:23 nevyšel ven a neoslovil tu komunitu klučičí, takže ten "genderový blok" (či jak to nazvat) tam zapůsobil
Nikdy jsem to moc nechápal, a nikdy jsem to tak neměl. Ale vím že jiní ano.
A tedy, je škoda, pokud to nějak efektivně zablokuje šíření nějakého hobby u děcek jednoho pohlaví. Ale moc nevím, co s tím dělat, minimálně pokud nejsem jedno z těch dětí.
Snad jen zkusit poslat info jiným kanálem, aby se to taky rozšířilo. Dvě více-méně oddělené komunity se už dají celkem snést. Až je začnou víc zajímat drogy a rock'n'roll každý společný zájem jako když najdou. Nebo se to začne šířit opožděně. Já vím, jsem optimista. Ale proč být pesimistou, když s tím nenaděláme.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy a RPG (RPG F)

Příspěvek od Markus »

Vznikla tu diskuze o Magicu, kterou bude lepší vést v diskuzi o Magicu: viewtopic.php?p=678748#p678748
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů