Ženy a RPG (RPG F)

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
chasseur

Příspěvek od chasseur »

Tak, nakoukla jsem sem poprvý (do téhle konkrétní drbárny) :) a musím tedy souhlasit s Raven. Budovatelské hry? Proč ne. Ale i na zabíjení (ve hře, samozřejmě - v životě o tom jen přemýšlím) je cosi kouzelného - třeba mě fascinuje lov. To je fenomén, který mě opravdu zajímá. Pot zvířat, krev, obnažené maso - vždycky mě například coby malého haranta bavilo pozorovat, jak soused zabíjí a stahuje králíka... Proto si třeba chci zahrát ty vlkodlaky. :wink:
A celá spousta dalších "divných" her. A že málo holek hraje - já jsem si před x lety, kdy jsem jezdila na cony, říkala, že spolu s Františkou Vrbenskou a Jiřinou Vorlovou jsem snad jediná žena, která na podobné ztřeštěnosti jezdí. A dnes? Byla jsem se podívat na loňském Pragoconu a nestačila jsem zírat! Takže mi netvrďte, že si do party neumíte sehnat holku, kterou by RPG bavily. Opravdu existují. 8)
I když s těmi tanky fakt nevím... :lol:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jerson »

chasseur píše:I když s těmi tanky fakt nevím... :lol:
Některé dívky okouzlují automatické zbraně jako tebe lov. První rok jsem slyšel "A můžeme mít samopal? ... Dá se tu koupit zamopal? ... Ten voják má samopal, že jo? ... Kulomet?! Jasně, beru!" hlavně od dívky, zatímco dva kluci hráli stylem "Mě stačí pistole, do se schovat pod kabát" a "Pistole? No, mám tuhle malou, ale moc s ní neumím."

A když došlo na tanky ... no, ještě na ně pořádně nedošlo. 8)

Ještě dodám - druhé přitažlivé téma jsou (nevím proč) upíři. Okolo upírů se točí asi nejvíc holek, co jsem kdy viděl, víc než okolo fantasy, která je podle mě druhá v pořadí.

Vesmírná sci-fi je naopak dle mých pozorování doménou hlavně kluků, ale zase jsem viděl jen velmi málo sci-fi RPGček.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

Tribeni myslenek, snilkovstvi, rozhodovani, to jsou veci uzitecnejsi pro kluky nez pro holky.
Jistě, ano- pokud to aplikujeme na dobu dávno minulou nemohu samozřejmě jinak, než souhlasit.
Ale pokud to hodláte pasovat na dobu dnešní, tak si dovolím velmi, velmi a hlasitě odporovat...
R

+Tuk Eneku, nejsem pes :wink:
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10

Příspěvek od sirien »

Hodná Raven, přiběhla do tématu, na Slezině dostaneš piškot.

Ano, musím se Jersona zastat. Vidět Sethi, která kdysi tak dlouho hrála takovou velmi... ženskou postavu, jak najednou hraje jinou psotavu, zabijačku, a jak se jí začnou vždycky lesknout oči, když začneme někde bojovat, spolu s jejími průpovídkami typu: "Chci zabjet." + nějaké naturálnější ("Rozsekám mu střeva"+popis toho jak vypadají a jsou cítit rozsekaná střeva) velmi otřáslo mou vírou v to, že je u dívek nějak hodně odlišný herní zájem...

Co se týče upírů... upíři jsou poměrně tradiční erotické téma. Krk je jedna z poměrně vděčných dívčích erotogenních zón... a kampak upíři koušou? :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

Já budu mít piškot!
$D

+Povšimněte si, že už i Tu Enek pomáhá bořit mýty o ženách...
Zajímavé.
(ale růžovou nosíme stejně, že?)

Co se narážky na upíry týče...
Jistě, je v tom erotika, ovšem nemyslíte, že jen ze strany oběť?
Vy, když si půjdete do ledničky pro (doplňte libovolný prvek množiny jídla), tak pro vás otevření dveří lednice taky nebude předtavovat cosi erotického.
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Raven: No existuje sexuální vampirismus (naříznutí zápěstím a cucání), což je asi užijou oba...

Jo a když už sem u těch upírů, onehdá sem v Drakkaru zaslech útržek rozhovoru "ale ti normální lidi nejsou jako my, jim nepřinde normální pít krev"a měl sem co dělat abych nevyprskl smíchy...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Svartnatt
Příspěvky: 13
Registrován: 14. 2. 2007, 16:36
Bydliště: Tišnov/Brno

Příspěvek od Svartnatt »

Ahoj, tak já zkusím trochu naředit ten testosteron :)

Jsem osoba dosud RPG nedotčená (bohužel), ale chtěla bych s tím něco dělat. Myslím, že jsem celkem normální holka, přestože jsem odmala chtěla být spíš viking, pirát, rytíř atp.. a doteď mě mrzí, že to nevyšlo $D

WoD... no asi vypadám jako gotička, ale nepovažuju se za ni. Ale asi je to teďka in.. Image neřeším, chodím v tom, v čem se cítím dobře.. Nicméně WoD bych ráda zkusila, kvůli té atmosféře.

K (ne)přítomnosti žen na tomto foru... no taky jsem nějakou dobu váhala, jestli sem psát, protože působíte jako uzavřená komunita a navíc jsem nováček ze všech nejnováčkovatější, který neví jak, kde a s kým začít.. Tak to zkouším tady 8)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21028
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!

Příspěvek od Markus »

Počítám do tří. Pak se sem nahrne banda místních a bude se tě snažit ujmout. :wink:
Ale vítám tě u nás na Fóru a blahopřeji k tomu, žes sebrala dost odvahy a začala psát.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Příspěvek od Pieta »

Ve skutečnosti to tu uzavřená společnost je, mně trvalo asi tři dny usilovného psaní, než mi někdo na něco poprvý odpověděl. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno

Příspěvek od Bajo »

2 Svartnatt: Máme tu takovou sekci o WoD:
(Diskuzní koutek)
->Hry, systémy, světy->World of Darkness
link

Tak šup tam a ptej se na cokoliv co tě napadne. Jakýkoliv další člověk zajímající se o WoD je tam vítán. 8) A kromě toho, lidí kteří se o WoD chtějí bavít není nikdy dost. Pořád mi příjde, že si tam povídá málo lidí. :(

Jo a vítej na fóru.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19

Příspěvek od Almad »

Markus píše:Počítám do tří. Pak se sem nahrne banda místních a bude se tě snažit ujmout. :wink:
Proč mě napadlo to samý :-D

(Jinak vítej ,))
Uživatelský avatar
Svartnatt
Příspěvky: 13
Registrován: 14. 2. 2007, 16:36
Bydliště: Tišnov/Brno

Příspěvek od Svartnatt »

Dík :) klidně se mě ujměte, já se rozhodně zlobit nebudu :D tak pohotový a pohodový reakce jsem ani nečekala
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

Všichni jsou holt natěšený na každej novej přírůstek :-)=

Tak hodně štěstí do začátku... :>;o)
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jerson »

Svartnatt píše:K (ne)přítomnosti žen na tomto foru... no taky jsem nějakou dobu váhala, jestli sem psát, protože působíte jako uzavřená komunita a navíc jsem nováček ze všech nejnováčkovatější, který neví jak, kde a s kým začít.. Tak to zkouším tady 8)
Ahoj slečno.

Kromě toho, že se na tebe sesypouv všichni v kyberprostoru, tak se pokusí tě nalákat také na osobní setkání (protože snad všichni hrajeme klasicky a ne po netu). Takže se naskýtá otázka, odkud jdi, tedy ve kterém městě se zdržješ a kdy - to myslím zcela jasně určí, v čí sféře vlivu se nacházíš a kdo bude mít největší šanci dostat tě na hru. 8)
Uživatelský avatar
Svartnatt
Příspěvky: 13
Registrován: 14. 2. 2007, 16:36
Bydliště: Tišnov/Brno

Příspěvek od Svartnatt »

Nachazím se většinou v Brně (když předstírám studium) nebo někde poblíž (když předstírám přípravu na zkoušky) :)

Zpět na „O hraní obecně“