Co byste si rádi zahráli?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od York »

Log: Určitě Fate, ten je na to prakticky dělanej.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od KDolecek »

Záleží jaká témata chceš v rámci superhrdinského žánru prozkoumat. Já chci určitě v dohledné době vyzkoušet Mask: The New Generation. PbtA systém. Hra pracuje s týmem mladých, up-and-coming superhrdinů, kteří se musí vypořádat s tím, že jsou ve městě, kde je spousta dalších, zavedenějších superhrdinů a hraje si to mechanicky s konceptem toho, že jako mladí lidé, kteří teprve hledají svou vlastní idenditu, jsou postavy ovlivnitelné svým okolím a lidé, kteří u nich mají autoritu (vzory, rodina...) u nich mohou například způsobovat krátkodobé změny v atributech. Na webu mají nějaké velmi základní materiály zdarma ke stažení.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od MarkyParky »

Pokud by ti nevadilo trochu story-gamingu, tak na superhrdiny je dobré Chuubo, zejména žánry Fairy Tale / Road of Trials, Epic Fantasy .... a Technogaming.

Pořádný komix potřebuje Technogaming.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od KDolecek »

Tenhle obrázek jsem si uložil do počítače nejméně před pěti lety a od té doby mám v hlavě myšlenku kostlivce jako součást klasické fantasy družiny. Neví co se mu stalo, neví proč má vlastní vůli a osobnost, ale žádné vzpomínky. To by mne zajímalo hrát.
Přílohy
Skeleton Hunter.jpg
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Quentin »

Log 1=0 píše: 1. 5. 2021, 20:54 Už dlouho bych si chtěl zahrát superhrdiny, ale jednak nemám partu, co by o to stála, jednak nevím o žádném systému, který by byl použitelný pro hraní tohohle žánru (ne, mutants and masterminds už podle deníku nejsou to pravé). Možná nějaký Fate?
https://cityofmist.co/
https://magpiegames.com/masks/

znám jen z doslechu, tak nemůžu moc komentovat.
osobně bych to asi hrál ve 2400 :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od KDolecek »

City of Mist mám teď rozečtené a superhrdinské to moc není. Je to taková míchanice FATE a PbtA a v konceptu je to o postavách, které na sebe berou charakteristiky mýtických postav, bohů, lidových povídaček, literárních děl atp., prostě jakéhokoliv příběhu, který si lidé vypráví. Určitě by si tedy šlo udělat postavu, který na sebe bere charakteristiky například Supermana, ale hra jako taková má feelem spíš k World of Darkness.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Lorwyn »

KDolecek píše: 1. 5. 2021, 23:56 Tenhle obrázek jsem si uložil do počítače nejméně před pěti lety a od té doby mám v hlavě myšlenku kostlivce jako součást klasické fantasy družiny. Neví co se mu stalo, neví proč má vlastní vůli a osobnost, ale žádné vzpomínky. To by mne zajímalo hrát.
To mi hned připomnělo tenhle obrázek, vždycky na mě působil jako jeden z nejlidštějších kostlivců, co jsem kde viděla...
cold_knight_scribble_by_thomaswievegg-d5nibfc.jpg
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Selhan »

Log: Krom Masks existují ještě Worlds in Peril, což je taky PbtA, ale trochu víc generic, jestli to chápu dobře - není to o teenech. Jinak ještě vím o With Great Power, což je v druhé edici hack Swords Without Master - With Great Power samotné neznám, superheroes jdou trochu mimo mně, ale SWM je zajímavá "koncepčně mrtvá Forge storygame bullshit experimentálka", postavená na snaze co nejlépe zachytit žánr. Nevím, jestli tě to osloví, ale dík za připomenutí, protože jsme si to chtěl vyzkoušet a už vím, s čím přijít dál do Sirotčince :D

KDolecek: Praise the sun! \o/
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Log 1=0 »

V prvé řadě mě opravdu těší, že si tu člověk povzdechne a pět lidí mu začne dávat rady. Díky moc.
Bohužel jsem si u žádného systému neřekl "wow, to je ono" ale projdu si je pořádně a třeba nějaký přeci jen půjde.
Záleží jaká témata chceš v rámci superhrdinského žánru prozkoumat.
Klasika, morálka a cena hrdinství.
EDIT: Hlavní problém s těmi systémy mám, je že půlka je tak nějak povrchní a klade důraz na mlátičky a hlubší témata žánru nechává ve vakuu, a druhá půka jsou příběhovky, kde by ta témata šla udělat krásně, ale problém je mít tam vůbec nějakou cool mlátící scénu, a jakkoliv vždycky řeknu, že to není to gró, tak k tomu zajímavý souboj patří.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Lorwyn »

Obrázek
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Sosacek »

DnD With The Blastwave?

Sign me up!
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Jerson »

Zaprvé musím říct, že vyhledávání na fóru je k ničemu, když mu tuhle diskusi nenajde, byť píšu její přesný název.

Za druhé - chtěl bych si zkusit zahrát setkání dvou druhů inteligentních tvorů, kteří budou mít společný komunikační systém, ale nikoliv jazyk. Třeba že budou komunikovat zvukem.
Představuju si to tak, že hráči na obou stranách by měli nějaké hlasové modulátory, které budou jednoznačným způsobem převádět běžnou mluvenou řeč na jiné zvuky, aby původní slova a intonace byly změněny. Všichni hráči z jedné strany (z jednoho druhu) by měly tyhle modulátory nastavené stejně, aby jako celek na druhou stranu působili konzistentně. Spolu by se mohli domlouvat normálně.

A každá strana by měla nějaké vlastní cíle, úkoly a metody, a také vlastní fyziologii, takže by různé vjemy vnímali jako příjemné nebo škodlivé. (Například - jedna strana potřebuje kyslík, pro druhou stranu je kyslík jedovatý. Druhá strana potřebuje sirovodík, který ale poškozuje vybavení první strany. Jedna strana doplňuje řeč barevnými signály, druhá to neumí, ale červenou mají spojenou s pářením a bílou se smrtí.)

Účelem by bylo zjistit, zda obě strany dokážou splnit své cíle, pokud nebudou v přímém protikladu k cílům druhé skupiny. Případně zda se alespoň zvládnou nepozabíjet navzájem.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Vallun »

Jerson - to je sice zajímavé, ale spíš než na RPG je tohle na nějaké ze simulací NASA, ta to sotatně dost podobně někdy v 70./80. letech minulého století prováděla...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Jerson »

A proč by to nemohlo být RPG?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste si rádi zahráli?

Příspěvek od Vallun »

Ono to je RPG ve své podstatě:)

Jen to vyžaduje výrazně větší technologické zázemí, než je obvyklé a běžně dostupné (alespoň jak si to dle Tvých slov představuju)... respektive, asi by stačily dva počítače s kamerou a mikrofonem, nějaké masky a hlavně program na změnu hlasu, kde lze nastavit nějaké extrémy...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 5 hostů