Zajímavé projekty z Kickstarteru

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od KDolecek »

Vlákno pro sdílení ještě běžících projektů na Kickstarteru (případně jiné crowdfundingové platformě), které nás zaujaly a stojí podle nás za pozornost dalších lidí.
Naposledy upravil(a) KDolecek dne 27. 4. 2021, 12:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od KDolecek »

Coyote & Crow
O čem to má být: Fantasy/Sci-fi prostředí v blízké alternativní budoucnosti kde Amerika nebyla nikdy kolonizována. Země prošla klimatickou katastrofou dřív než první objevitelské lodě opustily Evropu a civilizace původních obyvatel tak prošly vlastním vývojem, ovlivněným pozůstatky oné katastrofy. Svět, kde se mísí spiritualita a věda, technologie budoucnosti a legendy minulosti.
Systém: Vlastní, postavený na d12 a dice pools.
Co mne zaujalo: Tématika Původních obyvatel Ameriky. Tvůrčí tým je většinově tvořen lidmi z těchto kultur a hra by na nějaké úrovni měla pracovat s tím, zda ji hraje Native nebo non-Native (alespoň v podobě podpůrných, vysvětlujících textů). Mísení technologie a spirituality/mytologie (ve stylu komiksu East of West). Už doprovodná hudba k traileru mi zdařile evokuje právě tuto dualitu.

Obrázek




Stonetop
O čem to má být: Low-fantasy hra z Doby železné, která se soustředí na hrdiny izolované vesnice. Stonetop se identifikuje jako hearth fantasy - zaměření na domov, vesnici a její okolí, risk pro přátele a sousedy, ne zlato a slávu.
Systém: PbtA - původně vyvíjeno jako setting pro Dungeon World.
Co mne zaujalo: Jasné omezení rozsahu hry a to jak tématem (vesnice a její okolí), tak herní délkou (ne moc přes 12 sezení zřejmě).

Obrázek
Naposledy upravil(a) KDolecek dne 7. 3. 2021, 00:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od alladjex »

Díky za info. Budu moc rád, pokud tohle téma bude pokračovat ... pro mě by to bylo hodně užitečné.
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Bifi »

Díky za info! Aj tvoje zdôvodnenie mi príde dôležité, dík.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Selhan »

Musim priznat, ze Coyote and Crow je sice zajimave tema, ale zpracovanim mi to teda prijde dost slabe. Ilustrace mi pripominaji nejake levne cinske mmorpg, ma to 9 hlavnich a sest derivovanych atributu, zvlast skill na art, music a performance, dicepool kde se pohybuje jak target number, tak pocet kostek... mozna to bude super setting, ale osobne bych to urcite hral v necem jinem.

Stonetop se mi oproti tomu zamlouva velice: pripravena kampan v PbtA, zajimavem prostredi a plna obrazku, to bych bral i tistene - ale, uffff, 100 dolarů?!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Pepa »

Stonetop se mi také hodně líbí :D
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od skaven »

Muzika z upoutávky na Coyote & Crow je Electric Pw Wow Drum od The Haluci Nation kdyby to někoho bralo...
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 747
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Nordoslav »

Mě teď fascinuje strašně tohle: https://www.kickstarter.com/projects/ca ... ory-newest

Z technologického hlediska velcie zajímavé, ale taky neuvěřitelně nepraktické. Plus bych byl jako GM s tímhel nástrojem strašně nadšený že si všichni moji hráči hrajou s telefonem :)
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Selhan »

Tak musím se opravit: Podíval jsem se u Coyote and Crow i na video, a křivdil jsem jim, evidentně mají ilustrátorů víc a některé malby se mi líbí hodně. A díky skavene, že nemusím hledat tu hudbu :)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Joe »

Toto tu ešte nikto nepostol? Toto nie je tá správna posh RPG komunita!!!!

https://www.kickstarter.com/projects/pi ... ronic-dice
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Jerson »

Mám nulovou důvěru k možnostem vyvážit kostku s vnitřní elektronickou konstrukcí, ale hračka je to efektní, to jo :-)
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 16:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Bifi »

Chessex ma zle kocky BTW. Hlavne tie klasicke - tie sa robili tak, ze sa po namoceni do farby (ktora mala vyplnat drazky na cisla) sa nachali tocit vo velkom valci s drobnym strkom, kym sa zvysna farba neosupe. Zaroven sa tym nepravidelne obrusia (preto mali klasicke kocky oble hrany). Skor ma prekvapuje to porovnanie s Game Science.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Jerson »

Aegnor píše: 10. 3. 2021, 10:37 No dle grafu, který tam mají (jako jo, chybí k tomu datová sada, ze které ten graf vychází) jsou ty jejich kostky vyváženější než kostky od Chessexu (neboli jedné z největších firem vyrábějících kostky).
Kdybych dělal Kickstarter na kostky, tak si taky vyberu kostku, která skvěle háže, udělám z ní krásný graf a ten hodím na stránky. :-)
Na druhou stranu když vezmu, jak si hráči cíleně vybírají kostky, které hážou "lépe", tak je to celkem jedno, nejde o hru v kasínu.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarter

Příspěvek od Quentin »

Už jste někdo kostky osobně testoval? :)
https://thecriticaldice.com/blogs/news/ ... -your-dice
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů