Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
lukasbunny

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od lukasbunny »

Well, tady vypravěč Bunny. Abych vysvětlil svoje motivy ... když si tím něco vydělám, ospravedlnim doma, že tomu věnuji tolik času :) a v nabídce mám několik dalších věcí. Vize do budoucna je taková, že si tím budu částečně vydělávat a částečně budu chodit do práce. A spíš než na už zavedené hráče cilim na lidi, kteří o tom slyšeli, ale sami to ještě nehráli, případně na lidi, kteří to chtějí zkusit s tou rozšířenou vizuální stránkou. Z vlastní zkušenosti vím, že ten wow efekt, kdy hráči vidí modely a figurky a tak, je skutečný. Samostatný přístup ke hře a ke konceptu dobrodružství je ale docela specifický. Je to dáno omezenou lokalitou a možnosti reagovat na vrtochy hráčů. Takže je to spíš zajímavý zážitek vcelku, než nějaké ortodoxní hraní RPG :)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od OnGe »

Každé hobby může nakonec vyrůst do takové míry, kdy svého nadšence zničí... a nebo se nadšenec včas obrátí a oseká svou radost do přijatelných mezí, nebo najde způsob, aby se ten koníček začal taky trochu pást sám. Poslední varianta mi přijde nejlepší, protože není destruktivní a naopak dává něčemu vzniknout.

Jen více neortodoxnosti.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Godric
Příspěvky: 51
Registrován: 21. 5. 2008, 15:03
Bydliště: Brno

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Godric »

Z dnešních Hacker news (pokud tu ještě nebylo):
Hi all! We're Nate, Devon, and Jared, the founders of StartPlaying.Games. StartPlaying.Games is a platform that helps players find tabletop role-playing games (TTRPGs) and professional Game Masters.

I (Devon) have been a professional Game Master for over five years, running games for players all across the country. I even started hiring other professional GMs because I had more groups than I could run! The biggest issue I've been seeing with people getting into the hobby or trying new game systems is finding someone to run the game for them. A lot of solutions involve digging through discord servers and forums, which aren't very friendly to new players and require a lot of time and effort. I knew there had to be a better solution to this, and started creating some Pro GM groups to network with others.

A few days after the pandemic hit San Francisco in March 2020, I got a call from Nate, who wanted to pick my brain about being a professional Game Master. He was working on a similar idea, but with a tech-focused twist: an Airbnb-type marketplace to find Game masters and other virtual game masters. That first night, we spent hours on the phone chatting about what the platform could be, and for hours each evening for the next several weeks as we began to build StartPlaying.Games.

Over the next few months, we spoke with over a hundred Game Masters and Players while building out StartPlaying.Games. We launched our platform 3 months ago, and since then we have had over 2000 bookings and around 300 GMs join our platform. And with 40 million+ D&D fans around the world, we know there is a market for our platform.

We offer users the ability to join solo, book for yourself, and a group, as well as hand-picked options for custom and corporate requests. We make money by taking a percentage of game bookings.

On StartPlaying.Games, Game Masters get more time to focus on planning and running games instead of building a website and business platform. We’re now chatting with game publishers to help them find players for their game systems, and working with convention organizers to help them run virtual conventions. We are also chatting with charities on how to get more involved in helping them run game-driven fundraisers.

We would love to hear your ideas and any feedback you have!
https://startplaying.games/
Stranger Kirael

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Stranger Kirael »

Ahoj,

proletěl jsem si vaši debatu a rád bych k tomu něco napsal z pohledu člověka, co je aktuálně dost aktivní ve fantasy komunitě, co se YT a FB týče.

Živit se jako DM dle mého názoru až tak nereálné není, pokud člověk neplánuje vydělávat 40 tisíc měsíčně. Naše republika je plná lidí, co díky rodině a povinnostem nemají čas připravovat si příběhy a dlouze plánovat a možnost zajet na chatu s kámošema, dát si pivo a zaplatit každý 500kč někomu, kdo přijede, bude mít všechno připravené, příběh bude mít hlavu a patu a přiveze všechno co je třeba, si asi své kupce najde.
Pokud to ten vypravěč zkombinuje i s nějakou YT tvorbou, hraní přes discord a roll20 s dalšími lidmi, ideálně i pravidelně, vrhne se zároveň i na tutorialy, založí si PATRONa a celkově tomu bude věnovat všechen svůj čas a energii (a samozřejmě bude dobrý dobrý v tom, co dělá), tak věřím že šanci má.

Strangeří patron je aktuálně v 3tím měsíci a jsme na 7150kč. K tomu si představte něco za reklamu z YT (což my nemáme, protože mě osobně reklamy vytáčejí), každý týden 1-2 hry přes discord (1000-2000kč) a každý měsíc 1-2 hry osobně (2000-4000kč). Pomalým krokem se člověk na nějakou dvacku asi dostane, když zabere...

Otázka ale je, jestli není lepší jít do práce na 8h/5dní v týdnu a věnovat se tomu ve volném čase v klidu a pro zábavu :D
Black Adder
Příspěvky: 148
Registrován: 3. 2. 2018, 16:35

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Black Adder »

Když si vezmu kolik by to bylo práce tak 20k je málo a já bych za to nepřežil.
Takže jsi si odpověděl na konci sám ;-)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od ShadoWWW »

Dnes to může být spíš zajímavá brigáda pro studenty. Trh na vyloženě profi ala Critical Role tu ještě není, ale možná to jednou přijde. Trh pro několik mainstreamových RPGček najednou tu taky nikdy nebyl, a teď tu je. Myslím, že jsme na začátku trendu a pár let to ještě zabere, než si tím streameři vydělají třeba čtyřicítku, ale jednou podle mě přijde chvíle, kdy nějací RPG streameři prorazí dál.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Jerson »

Pokud by někdo chtěl být profesionálním GMmem, tak už má možnost, trh tu je.

https://startplaying.games/
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Profesionální vypravěč

Příspěvek od Antharon »

Myslim si, ze kopec profesionalnejsich rozpravacov sa najde na karlovom servri: https://discord.gg/8CSwQyrQ

Přesunuto z inzerátu na profesionálního vypravěče zde: viewtopic.php?p=636871#p636871 - a upřímně? Prosím trochu víc vstřícnosti a slušnosti. Nemusí se vám líbit, že někdo GMuje za peníze, ale nemusíme ho rovnou poslat do háje s tím, že to určitě dělá blbě a my to umíme líp. - Selhan
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Jarilo »

Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Selhan »

Ugh, tak to se mi teda teprv nezamlouvá.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Jerson »

Co přesně se ti na tom nelíbí?
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1716
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Corny »

Já se popravdě taky nemůžu vyhnout tomu, aby z toho měl hroznou pachuť v ústech. Na jednu stranu si samozřejmě může každý dělat s těmi penězmi co chce a pokud je nabídka a poptávka, tak ať si třeba lidi platí profesionální Gamemastery (dokud jsou obě strany spokojené a nedělají nic nezákonného, tak ať si dělají cokoliv, za peníze nebo ne). Nemůžu se ale zbavit dojmu, že tyhle iniciativy a koncept jako takový hrozně bastardizuje základní stavební kameny hraní RPG jako kolektivního vyprávění a úplně tu dynamiku rozbíjí Plus zrovna tohle v mých očích docela silně podporuje dle mého nežádoucí dojem, že GMasterování je něco, za co by se mělo platit (případně že ti, co to dělají zadarmo, vlastně tratí, nebo si za to zaslouží nějaký přehnaný obdiv a vděk - což mě jako Gamemastera popravdě docela uráží).

Na mě to působí, jako kdyby mi někdo platil za to, že si s ním jdu sednout do hospody a povídat si, nebo že si s ním jdu zahrát tenis. Ale samozřejmě nikoho nebudu odsuzovat, pokud si prostě gamemastera platí (je to jejich věc, spíš mi jsou proti srsti ti gamemasteři, kteří si za to občas říkají o docela nesmyslnou odměnu), když jinou alternativu nemají (nebo jim tahle varianta z nějakého důvodu víc vyhovuje). Jen já bych na to asi neměl žaludek.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Selhan »

Víc gig economy a investičních startupů v erpégéčkách fakt nechci. A ještě to cílení na nováčky...
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan tito uživatelé (celkem 2):
Bifi, Corny
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od Sosacek »

Kdyby ziskali VC prachy tak jim poblahopreju k uspesnemu scamu / wealth redistribuci spravnym smerem, ale pisou ze je to angel investment a to je mi tech lidi lito.
But nobody came.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Placený DM, služba lidu nebo hrozba pro hobby?

Příspěvek od crowen »

Mne sa to naopak paci. GMov je akutny nedostatok, a je to vela casu a pripravy, co tomu venuju v porovnani s hracmi. Tak ked to niekto chce robit za peniaze, tak preco nie. A ak to bude robit dobre, tak sa ludia budu k nemu vracat. Urcite by som si radsej zahral s platenym GMom dobre, ak s mizernym zadarmo. Na conoch, kde som bol (nie cz/sk) sa normalne kupovali za par eur listky na hry, jednak aby sa vyfiltrovali ludia a potom sa aj ukazali, ked sa na nejaku hru prihlasili, druhak to umoznilo mat vela roznych hier, co bolo velkym lakadlom.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 4 hosti