Jak začít hrát od nuly

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
Odpovědět
Pepa

Re: Jak začít hrát od nuly

Příspěvek od Pepa » 19. 10. 2020, 15:04

Doporučil bych Příběhy Impéria :!:

(Ale jestli budou kostky s plusy a mínusy problémem, to netuším...)

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 19. 10. 2020, 15:14

Siriene, někteří z těch lidí napsali zjevně jen proto, aby něco vyhráli. Jiní o RPG mají zájem. Někteří si už se mnou píšou. Pro mě bude úspěch, když mi odepíše alespoň 10% oslovených, kterým budu moct poslat nějaké odkazy, a uvidím, kolik z nich si vůbec nějaké přečte, pochopí, začne hrát. Ale pořád to jsou lidé, kteří nějak dali najevo, že by hrát chtěli, což je zdaleka nejlepší soubor potenciálních hráčů, ke kterému jsem se dostal. Pokud nebudu mít výsledek u téhle skupiny, tak už to vzdám.

A nejde o to, že někteří vyřadují přímí link - ale o to, že když jim dám tři odkazy, z čehož dva půjdou na přímé linky, jeden na rozcestník, jeden bude vyžadovat registraci a jeden všechno z toho, tak co si asi tak vyberou?

Zejména když mě pak Sirien péruje, že nemám dávat odkaz na SRD verzi, ale na pdf, která je vizuálně přitažlivá. A po kliknutí na odkaz se mu ukáže stránka s nutností registrovat se, ale není tam žádný odkaz na registraci, a něco o nastavení souhlasu po kliknutí na ikonku ... prostě jak podle návodu na co nejsložitější přístup k vypnutí cookies.

Jinak ti lidé mi už píšou. Dokonce se mě jedna paní zeptala, zda mám nějaký vlastní systém, který bych chtěl otestovat.

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 19. 10. 2020, 15:24

Už jsem tam u pár lidí viděla formulace typu "chtěla bych být vypravěč, protože bych chtěla vymyslet ostatním příběh", tak jen doufám, že tam nepřijde nějaký chytrolín je poučovat, že připravit příběh je railroad a špatné.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Muzzug
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Muzzug » 19. 10. 2020, 15:27

Jerson píše:
19. 10. 2020, 15:14
A nejde o to, že někteří vyřadují přímí link - ale o to, že když jim dám tři odkazy, z čehož dva půjdou na přímé linky, jeden na rozcestník, jeden bude vyžadovat registraci a jeden všechno z toho, tak co si asi tak vyberou?
Asi dost záleží na tom, jak jim to podáš. Jestli jim dáš jenom odkazy a nic k tomu (to si nemyslím), nebo jim dáš odkaz a nějaké informace k tomu, co je to zač. Pak už třeba u DnD můžeš doplnit, že pro stažení je třeba registrace a zakliknutí souhlasu (a možná i proč to tak je). A bude už jen na nich, jestli je to naláká a půjdou do toho, nebo ne. A při nejhorším ti položí doplňující otázku jak to mají přesně udělat.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 19. 10. 2020, 15:30

Formulace jsou tam všelijaké, o ně vůbec nejde.

Muzzugu, co myslíš - momentálně tu mám osm odkazů, z toho jeden dvojitý, na různé RPG systémy, včetně názvu a základních informací. Pokud to už dopředu budu ještě rozvádět, bude z toho celá A4 textu - myslíš, že si to někdo ve zprávě přečte? Protože já o tom pochybuju.

Jen pro představu:
Nehráli, ale hrozne ma to láka 😁 každopádne zo mňa by bol vypravěč 😊

u takovou hru jsme nehrála, ale chtěla bych to zkusit s dcerou. Láká mě alchymistka.

Ještě jsme nehráli ale poslední dobou o tom doma dost mluvíme. Já bych určitě zkusila roli vypravěče. 🤗

Nehrál, ale zajímá mě od dob co jsem to poprvé viděl v Big Bang Theory. Hrál bych za postavu Pulčíka.

...
Přijdou vám tyhle reakce jako "vlažný zájem"?

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 19. 10. 2020, 15:38

Jerson píše:
19. 10. 2020, 15:30
Přijdou vám tyhle reakce jako "vlažný zájem"?
Přečti si pořádně obsah té FB skupiny. Toto není poprvé, co se tam mluví o RPG. Dračí hlídku tam propagujou už od září. Kdyby byl opravdový zájem, tak už by s tím ti lidi něco dělali.

York

Příspěvek od York » 19. 10. 2020, 15:38

Jerson: Musím máknout, já vim ;) Dělám, co můžu (bohužel teda teď moc nemůžu, ale tak aspoň něco...)

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 19. 10. 2020, 15:42

Jerson: A co Ti brání založit si účet na Mega (nebo pro mě za mě třeba Ulož.to), příslušné příručky tam nahrát a dávat lidem link na složku s tím, že co soubor to jiná hra a jejich popisy nabídnout rovnou v postu s linkem?

Jakože víš co - ve skutečnosti nic, co bys nedokázal vyřešit sám, kdybys chtěl, za cca stejný čas co Tě stojí napsat sem do diskuse, jak jsou řešení problémů nabízená ostatními nefunkční, protože problém.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Muzzug
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Muzzug » 19. 10. 2020, 15:42

Vlažný zájem to asi nebude, ale asi by mě pak zajímo to, co jim předáš za výstup. Jako nováček co má zájem bych rozhodně uvítal něco, co mi řekne proč mi doporučuješ zrovna tohle. A jestli to bude "jenom" A4 textu, který by mi pomohl vybrat si něco, na čem začnu, tak mi to přijde pořád lepší, než se pak prokousávat vším, co dostanu jako tipy a vybírat si z toho úplně sám.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 19. 10. 2020, 16:18

Sirien píše:
19. 10. 2020, 15:42
A co Ti brání založit si účet na Mega (nebo pro mě za mě třeba Ulož.to), příslušné příručky tam nahrát a dávat lidem link na složku s tím, že co soubor to jiná hra a jejich popisy nabídnout rovnou v postu s linkem?
Třeba to že jsem v práci, kdy na úložiště nic nahrávat nemůžu, nebo na mobilu, kde to jde extrémně komplikovaně.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 19. 10. 2020, 16:31

Jerson: a kromě toho, že bys opět neměl další problém na navržené řešení, co jiného Ti brání udělat to večer doma? Nic.
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 19. 10. 2020, 16:41

Večer už je pozdě, tady reálně hrozí, že by ti lidé šli do Dračí hlídky, když už jsou na ni v té skupině lámáni. A to je špatně, to je vychová k iluzionismu prý. Takže je potřeba neztratit ani minutu.

(sorry, dneska jsem obzvlášť kousavá. Asi mě naladila ta diskuse o Fate Core na nějakou speciální vlnu.)

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 19. 10. 2020, 16:50

Chápu. V tom případě ale nechápu, proč se zdržujeme diskusí, měli bysme je tam zbombardovat odkazy!

(super, teď mě Markus zaslouženě sjede za to, že tu aktivně šířim jízlivou atmosféru :D )

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 24. 10. 2020, 12:09

Zkusil jsem to obráceně - ve skupině deskovkářů jsem nabídl, že zájemcům pošlu odkazy na volně dostupná RPG. Během dopoledne mi napsalo 40 lidí, které beru jako "zájemce", dostali odkazy, a uvidím, jaký bude výsledek.

Lyncz

Příspěvek od Lyncz » 24. 10. 2020, 13:58

NAŠEL JSEM BÁJNÉ ZAČÁTEČNÍKY!

Nikdy nic takového nehráli a koupili si rovnou pravidla DrD2, tak je čtou a zajímá je, jestli by si s něma nezahrál někdo, kdo tomu trochu rozumí...
...mám jim pomoct, nebo je uzavřeme do laboratoře a budeme natáčet jejich barbarské hraní bez vlivu civilizovaného okolí a rad?
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“