[DrD "povolání"] Kolik?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
Odpovědět
Lord
Kontaktovat uživatele:

[DrD "povolání"] Kolik?

Příspěvek od Lord » 10. 10. 2017, 07:58

Během hodiny fyzikální chemie mě napadla zásadní filosofická otázka. Kolik?

Ne nezajím mě kurz rublu ani kolik akcií Applu koupím za čtyřicet tisíc, ale...
... kolik je ve vašich světech magičů? (od arcimágů, přes bitevní čaroděje až po asistenty nekromancerů)
... kolik rytířů?
... kolik šlechticů?
... kolik hrdinů? (potulnejch zločinců a samozvanců co vymlacují duengony)

A doplňující:
Kolik říší? (přes svobodná města a knížectví až po království a další říše)
Kolik náboženství?
Kolik hradů?
Jaké typy lenního systému? Francouzský nebo anglický, který je například v ASOIAF (GoT)? Nebo jiný?
A co uplatňování práva?

Paul
Kontaktovat uživatele:

Re: [DrD "povolání"] Kolik?

Příspěvek od Paul » 11. 10. 2017, 19:02

Zdar.
Já to ve svých světech rozhazuji asi podle podobného mustru:
Co se magičů týče, jsem poněkud opatrnější. V zásadě jeden low-magič na 3-4 hexy (kde hex je nějakých 12 mil napříč), řečí pravidel zaříkávač na asi 2 úrovni, jinde běžné magické povolání na první úrovni. Mid-magič tak jeden na nějakých 5-10 low-magičů (podle místa). Arcimágy si může najímat jen král, proto tak jeden na království/prachatější říši.

Šlechtic se u mě rovná rytíři, tady tak jeden na hex až dva, někdy až na tři. To jsou nějací zemani, jednoduchý generátor questů na principu "tohle se mi usadilo na panství a já nemám jak to zabít". Vyšší šlechtici podobně jako u mid-magičů a něo jako Rožmberkové u mě nenajdeš, intrikánské hry nehraju, ale když si království tvořím, tak je tam hodím asi tři, moc nemusím bipolaritu světa. K tomu jeden šlechtic=jeden hrad/tvrz.

Hrdiny jako sociální třídu neakceptuju, jedna banda lapků na dva až čtyři hexy, jak kde, počet umělců stoupá, čím blíže jsi k centrům civillizace...

Náboženství... Hmm... V zásadě používám upravený sovanský pantheon, k tomu něco od Keltů a Germánů. Elfové uctívají stromy, trpaslíci Thora, Odina, Lokiho... Jedna rasa, jedno náboženství, jeden národ trochu upravené náboženství rasy.

Počet říší se u mě různí, záleží jaké téma pro svět mám.

A na typ lenního systému se mě neptej. Používám něco, co mi vyšlo ze čtení Husitské epopeje a
naivních představ o rytířích. :D

EDIT: po malém zamyšlení mi vyšlo, že magič je u mě i trochu kouzelná potvůrka.
Blog 1. 9.

Show must go on!

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“