Soubojový software pro DrD!!!

Diskuzní fórum věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Dikobraz

Soubojový software pro DrD!!!

Příspěvek od Dikobraz » 10. 7. 2017, 18:16

Ahoj, řeším takový problém a nemůžu najít řešení. Chci určitý software a nevím, zda něco takového neexistuje.

Z čeho vycházím?
Na internetu existuje celá řada software pro PJ/DM. Většinou jsou to editory map, generátory postav, jmen, atd. Existují vychytané software řešení pro hru online. Já chci hrát metodou tužka papír, počítač mám jako pomocníka, správce hudby, generátor lootu atd. To, co zásadně postrádám je asistent soubojového systému.
V tuto chvíli si musím pamatovat / psát celou řadu charakteristik nestvůr. Když bojuje 5 postav se 7 nestvůrami, trvá to dlouho, funguju jako kalkulačka. Chtěl bych to více automatizovat.
Hráči chtějí házet kostkami a počítat útočná čísla atd. Alespoň v naší družině nechtějí používat PC, ale klasické osobní deníky a kostky. Na mě jako na PJ hráči hlásí především na koho útočí, jaké je útočné číslo, jaké kouzlo používají, jakou vlastnost má nestvůra testovat. Výstupem tedy je hráčovo slovní sdělení čísla.

Co chci
Chci software, který za mě bude spravovat nestvůry. Podobně jako Heroes studio je bude umět vygenerovat (včetně vlastností jako síla, obratnost atd). Před každým dobrodružstvím si tedy budu moci sestavit katalog potvor, se kterými se mohou hráči utkat. V momentu souboje můžu do programu uvést jakým útočným číslem hráč na kterou potvoru útočí a software dopočítá zbytek, zapamatuje si, kolik potvoře zbývá životů atd.
V případě útoku kliknu na kolonku útok a program mi řekne, jaké útočné číslo mám hráči sdělit. Případně by mohl program znát kouzla a já bych jen kliknul na kouzlo, které by potvora mohla seslat a přečetl hráči, co se mu stalo / na co si má hodit. Software si pamatuje magenergii.

Proč je to dobré?
Věřím ve staré dobré řešení metody tužka a papír, které dělá PnP RPG od začátku tím, čím jsou. Počítač by v tomto případě sloužil ne jako nástroj na přípravu dobrodružství (těch je dostatek), ale jako pomocník při počítání a pamatování. PJ by se pak mohl více soustředit na samotný příběh, vyprávění, nemusel by v hlavě držet spoustu čísel, šetřil papír i nervy.
Souboje by byly ze strany PJ rychlejší (pouze vybírá útoky a softwaru říká, na jakou nestvůru za kolik kdo útočí…)

Mé otázky:
- vnímáte to také jako dobrý nápad nebo zbytečnost?
- neexistuje to už? (Heroes studio to neumí)
- pokud to neexistuje, chcete to někdo naprogramovat?
Naposledy upravil(a) Dikobraz dne 23. 7. 2017, 13:46, celkem upraveno 1 x.

Dikobraz

Re: Hledám soubojový software DrD

Příspěvek od Dikobraz » 23. 7. 2017, 13:12

Nakonec jsme to vytvořili sami, kopíruji zde vytvořený prográmek (sheet) s vysvětlením:

Občas dělám PJ v DrD a nebaví mě řešit souboje. Když bojuje pár postav s pár nestvůrami, musíte si to všechno psát, pamatovat, házet kostkama, počítat a tak. Jasně, není to složitá matematika, spíš to otravuje.

Proto vznikl tento google sheet, který souboje usnadňuje. Pro někoho, kdo si občas zahraje by to mohla být užitečná pomůcka. Nejedná se o žádný generátor nestvůr nebo možnost jak hrát online. Je to jen asistent pro PJ, který se nechce uházet kostkama.

Co to umí:
- vepíšete nestvůry a jejich základní staty
- generuje to útoky, které říkáte hráčům
- vyhodnocuje to útoky od hráčů na nestvůry (hráč nahlásí útok a útočnost zbraně, program spočítá obranu a zaznamená úbytek životů).

Co to neumí:
- všechno ostatní, stejně musíte mít někde seznam nestvůr s dašími legracemi (magenergie, věci, expy atd.)

Co s dokumentem:
- musíte mít google drive, v excelu to nemám
- nemá smysl to stahovat, nebude to fungovat
- udělejte si vlastní kopii a povolte pouštění skritpů
- profit

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“