Gamebooky

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Lemmy »

OnGe píše:Tak jo, když mi neřekneš, za kolik jsi ochoten na něčem hodinu makat, tak hodinu tvého času ocením sám. 100 Kč. Za 100 Kč budeš hodinu makat na vydání gamebooku (jo, mohl sis říct víc, ale nechtěl jsi - takže budeš mít míň jak pokladní v Tescu)
To ale není moc true story, protože:
Pokladní v Tesku bude mít tak o pětinu méně (a to nepočítám neplacený přesčasy) :)

Stranou gamebooků a digitalizace:
Podle mě má knižní gamebook svoje místo. Pokud už někdo hraje gamebook, je to právě proto, že nemá (nechce) spoluhráče a chce si zahrát nějaký "rolleplay" a nechce to provozovat u nějaké obrazovky (ať už formou nějaké online hraní, rolleplayie přes fóra nebo elektronického gamebooku na tabletu/čtečce).

Platí to tak i u těch knih obecně:
Když vezmu můj případ - u monitoru jsem klasickou pracovní dobu, elektronické knihy jsou pro mě proto out of question (těch 8,5 hodiny je víc, než příliš), ale dokážu si představit, že bych se dobře pobavil u hraní gamebooku (pokud bych měl čas a chuť). Dost lidí to má podobně. Pro nemálo lidí je kniha svým způsobem fetiš. Pro někoho dost obvyklý typ dárku.
Kniha a poptávka po ní (= kde je poptávka, tam je... ale vždyť to znáte) tu naopak bude a bude tu hodně dlouho (a přežije i ty současná elektronická média). To, zda do toho má smysl investovat, než do jiného média pro nakladatele, autora je už věc jiná.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od Vallun »

Blokování reklamy, to je zajímavější téma, než celý gamebook...

Já chápu poskytovatele obsahu, ale mohou si za to z drtivé většiny sami příliš agresivními verzemi reklamy. Nemám problém s tím, když se zobrazí na kraji stránky, ale aby mi skákala přes celou obrazovku, lovila kliknutí zpožďováním načítání stránky a pod, to je prostě unfair chování a mělo by být trestáno. A taky není košer, když video o délce 8 vteřin mohu shlédnout až po 15 vteřinách reklamy...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od OnGe »

Mno, máš jednu možnost, jak se k tomu postavit - nechodit tam.

Stran toho, jak si "za to můžou sami" - mám na několika webech (kam někdo přijde dohromady leda náhodou), decentně umístěné reklamy (ještě s odfiltrovaným hazardem a podobnými tématy). Nevnucují se, zabírají malou plochu, je jich málo. Prostě takový ten druh reklam, který ti nedělá problém.

Svého času jsem dělal takový test, že jsem detekoval, jestli ty reklamy nejsou blokované. Nevím už přesně jak, celkem jednoduše, ve výsledcích byly pravděpodobně i nějaké falešné pozitivní i negativní. Vyšlo mi, že kolem 15 % lidí reklamy blokuje. Protože když už reklamy blokuješ, tak všechny, ne jenom na webech, kde tě to sere.

Co jsem udělal špatně? Čím jsem se proti těm lidem provinil? (řečnické otázky)

Mě tím v posledních 5 letech vznikla ztráta asi 3 koruny, ale být třeba takový zpravodajský portál, co tím živí redakci, tak těch 15 % už musí docela bolet. Představ si, že bys za 15 % práce nedostal zaplaceno. A pak potřebují agresivnější reklamu, která vyrejžuje víc peněz, případně zkouší řešení jako paywall (které bývá hořkým zlamáním), aby se udrželi nad vodou.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od Vallun »

Představ si, že bys za 15 % práce nedostal zaplaceno.
Nedostávám zaplaceno za mnohem větší část své práce,a u advokátů je to ještě mnohem horší...
rotože když už reklamy blokuješ, tak všechny, ne jenom na webech, kde tě to sere.
Tak je nastavený adblock a pod. Nevím, proč byhc to měl já extra řešit. Když vymizí otravující agresivní reklamy, tak se fakt nebudu obtěžovat řešením adbloků...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od Invictus »

Je to krutě offtopic, ale pokud mě stránka slušně požádá, abych u nich v adblocku udělal výjimku, protože díky reklamě fungují, tak to udělám. Prostě netiketa.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Gamebooky

Příspěvek od ilgir »

Invictus: Neboj, on to Faskal sestříhá.

Rostoucí popularita AdBlocku (a jiných) je jen reakcí trhu na stav internetového prostředí, které velká část uživatelů vyhodnocuje jako nepříjemně přehlcené reklamou. Pokud to povede ke kultivaci internetového prostředí, tak tím lépe.
Weby mají spoustu možností, jak reagovat. Můžou kultivovat svou reklamu a požádat uživatele o výjimku, nebo se rovnou dohodnout s AdBlockem. Můžou blokovat uživatele s AdBlockem, můžou zavést placený obsah... Jestli se nechtějí přizpůsobit, tak ať vimřou - svět (Internet) bude zase o něco lepší.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Lemmy píše:Když vezmu můj případ - u monitoru jsem klasickou pracovní dobu, elektronické knihy jsou pro mě proto out of question (těch 8,5 hodiny je víc, než příliš).
Nechápu souvislost.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Lemmy »

Eleshar_Vermillion píše:
Lemmy píše:Když vezmu můj případ - u monitoru jsem klasickou pracovní dobu, elektronické knihy jsou pro mě proto out of question (těch 8,5 hodiny je víc, než příliš).
Nechápu souvislost.
Souvislost je taková, že být u monitoru/jiné obrazovky je pro mě pak to poslední, co bych ve volném čase chtěl dělat, ale klasická, tištěná kniha naopak pak znamená fajn formu odreagování. Myslím, že nebudu jediný případ kancelářské krysy (nebo kohokoliv jinýho, kdo maká fulltime za kompem), co to má takhle...

Byla to reakce na vyjádření "Obecně jsem skeptický ohledně dalšího vydávání papírových knih obecně."
Ta poptávka u takových případů jako já vždycky bude (s tím, že nové knihy v knihkupectvích kupuji jako dárky, ale sám se půjčím spíš z knihovny nebo když už fakt něco chci, koupím přes internetový bazar).
Ale jak jsem uvedl... pro nakladatele to může být jiná věc (beru to z pohledu zákazníka).

Kapíruješ, šéfe? :)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od OnGe »

Vallun píše:Tak je nastavený adblock a pod. Nevím, proč byhc to měl já extra řešit. Když vymizí otravující agresivní reklamy, tak se fakt nebudu obtěžovat řešením adbloků...:)
Tak mi, prosím tě, vysvětli, jak mám zajistit, aby zmizela otravující reklama i ze zbytku internetu :)

EDIT:
Invictus píše:Je to krutě offtopic, ale pokud mě stránka slušně požádá, abych u nich v adblocku udělal výjimku, protože díky reklamě fungují, tak to udělám. Prostě netiketa.
Myslíš, že existuje nějaký jiný důvod, proč tam ty reklamy jsou? Že si někdo řek, že by bylo super kdyby to bylo barevnější, nebo tak něco?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od York »

Eleshar_Vermillion píše:Nevím tedy jestli na digitalisaci půjdou zrovna gamebooky, protože tenhle formát je hooodně zastaralý, a pokud někdo chce číst a hrát, tak mnohem zajímavější jsou stará textová RPG, nicméně zrovna pro tenhle žánr by to mohlo být dost přínosné. Člověk není omezen rozsahem a celý gamebook lze organisovat hypertextem - teoreticky by v tom mohlo být snadné zvládnout lépe i správu vybavení a herních statistik, možná i řešení soubojů, kdo ví.
To by samozřejmě v pohodě šlo, včetně toho souboje a výbavy. Ideálně jako mobilní/webovou aplikaci.

Každopádně ale ne komerčně.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Lemmy píše:Souvislost je taková, že být u monitoru/jiné obrazovky je pro mě pak to poslední, co bych ve volném čase chtěl dělat...
Čtečky jsou snad dneska od monitorů dost daleko, ne? Nesvítí, formát velikostí dost podobný knize...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od OnGe »

Vidím, že ten odkaz nikdo neviděl, tak ho dám znovu:
http://www.inklestudios.com/sorcery/
York píše:Každopádně ale ne komerčně.
Alenotovíšžejo...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Gamebooky

Příspěvek od York »

OnGe: Chceš říct, že se jmenuješ Steve "OnGe" Jackson? V tom případně samozřejmě beru svou poznámku zpět.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od OnGe »

Eee, co?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Gamebooky

Příspěvek od York »

OnGe píše:Eee, co?
Odkzuješ tady "Steve Jackson's Sorcery"...

Já jsem se vyjadřoval k variantě, že si teď sedneš k compu a sepíšeš a naprogramuješ "OnGe's fantastic adventures", zaplatíš profesionální sazbu a grafiku, vydáš to v elektronické formě a do několika let se ti vrátí komplet celá investice, včetně standardní sazby za programátorskou práci.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů