Gamebooky

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Gamebooky

Příspěvek od PetrH »

vypadá to velice hezky, asi jim něco pošlu:)
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: Gamebooky

Příspěvek od Stir »

Mytago hleda testery na novy gamebook temny rytir. Vice na jejich fb
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od skaven »

Nenechte si ujít Rytíře temného slunce! Zahájili jsme předprodej, mrkněte na 100 odkazovou ukázku a trailer, je to opravdu povedená záležitost!
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Gamebooky

Příspěvek od PardGalen »

Nedávno se objevily gamebooky udělané jako komiks. Mám teď rozečtenou knihu Unesená a zatím je to dobré. Rozhodně se mi ten nápad líbí.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od Jerson »

Tak jsem si po mnoha letech koupil gamebook. Navíc kovbojský, jmenuje se Zapadákov a musím říct, že mě docela překvapil. Jednak je to komix, takže víc obrázků a méně popisů, hráč v něm buduje vlastní město, některými cestami lze jít i opakovaně, hledá skryté nápovědy v obrázcích, včetně občasných dalších možností. Boj, tedy střelba funguje pomocí pouštění tužky z 15 cm přímo na obrázek protivníka, který je občas větší a občas dost malý, přičemž počet výstřelů je dán. Zatím jsem to hrál jen zkušebně, ale vypadá dost dobře.
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Gamebooky

Příspěvek od Angri »

to Jerson

https://www.rexhry.cz/hra/komiks-v-nemz ... rodruzstvi

Komixbook ze stejné řady jako je Zapadákov je i Rytíři.
Jedná se o komixový gamebook. Tz žádné odstavce textu, čistě pouze obrázky s bublinami.
Rozhodování kam jit dále je řešeno tak , že na obrázu jsou zobrazena čísla a na základě nich se hráč může rozhodnout na jaký další obráze přeskakuje.
Některá čísla jsou hrozně malá např. na provazu který vysí ze stropu - pokud toto malé íslo hráč objeví tak se po provaze může vyšplhat např. na půdu. Některá čísla jsou vzhůru nohama nebo jinak graficky skryta, myslím že tam je i optický klam. Takže i objevováním je živ dobrodruh.
Je určen buď pro rodiče s dětmi , kde rodič předčítá a popisuje co je na obrázku a dítě si vybírá jako use dá cestou dále. Nebo pro děti cca na prvním stupni ZŠ které již umí číst.
Děj tohoto konkrétního komixbooku je zasazen do království xy a hráč je nýmand , vesničan který se chce stát rytířem ,dostane úkol najít X náramků chrabrosti , ty jsou podobně poschovávány po obrázcích jako čísla nebo si je musí zasloužit (dojít na konec bludiště , někomu pomoci , nebo někoho porazit).
Hra má i další aspekty , peníze , inventář, luštění hádanek , počítání času ...
Hráč může procházet královstvím jak chce ale po určité době hra končí. Tudíž se dá hrát vícekrát po sobě.
Z vlastní zkušenosti:
Věková hranice - Hrál jsem s 5-ti letým synem, a úplně v pohodě.
Opakovatelnost, aniž by se opakoval obsah - odhadem cca 4 x určitě (na začátku se totiž hrá rozhoduje jakým směrem se z království vydá sever,jih , východ , západ a ač se některé z těchto cest časem mohou potkat není to takový problém)
Tématem je určitě vhodnější pro kluky u holek by nemuselo téma obstát.
Pro rodiče s malými dětmi mohu jen doporučit
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od Jerson »

Rytíře teď hraju se synem a celkem se mu to líbí, ale sám jsem dokázal rozluštit tak polovinu hádanek. Některé jsem nedal vůbec (třeba čtyři čísla na střelci), jiné jsou buď špatně napsané, nebo je nechápu (nasazování kola a otočný zámek). Pár skrytých čísel jsme našli, některá nemůžu najít ani za boha, i když vím, že tam musí být. A narazil jsem i má pár chyb.

Jinak syn nemá rád moc dlouhé cesty lesem či horami, a dračí bludiště bylo hodně náročné, i když jsme to nakonec dali.

Celkově se mi to líbí, přijde mi to jako zajímavější pojetí Lone Wolfa, hlavně pro děti.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Gamebooky

Příspěvek od Pepa »

Rytíři mají už i druhý díl. (A je možné si do něj převést postavu z "jedničky" :))
Uživatelský avatar
Merlkir
Příspěvky: 995
Registrován: 14. 4. 2009, 11:47
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od Merlkir »

Nevím jestli sem patří i mobilní gamebooky, ale nedávno vyšel jeden moc pěkný, od českého tvůrce:
https://egamebook.com/knights/
--------------------------------------------------
moje portfolio: https://www.janpospisilart.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od ShadoWWW »

Já se těším na zítřejší vydání 15. dílu LW, Křížová výprava.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Gamebooky

Příspěvek od Pepa »

Křížová výprava je poslední gamebook Lone Wolfa, který kdy v češtině vyšel. :arrow? Od této chvíle je začnu (znovu) sbírat. Snad se moje sbírka po 30 letech zkompletuje... :wink: :) :-)=
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamebooky

Příspěvek od ShadoWWW »

No hlavně v těch nových vydáních je občas bonusový obsah. Třeba hned první díl má úplně nový začátek, který začíná dřív než ten původní. Některé díly mají celé bonusové oddíly. Takže i kdyby sis pořídil i ty původní díly znovu, tak dostaneš přidanou hodnotu. Navíc teď Mytago začalo publikovat edici v tvrdých deskách, což je nádhera.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Gamebooky

Příspěvek od Pepa »

Já vím. Rozšířený Útok ze tmy jsem hrál a moc se mi nelíbil. Není nad starou klasiku...

Ale třeba se "hecnu" a koupím si i všech těch prvních patnáct dílů :D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů