Co jste hráli za poslední měsíc?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od Ecthelion »

Co jste hráli za poslední měsíc?

Obrázek
Autorem obrázku je Jakub Różalski.

My hrajeme přes net klasicky naši kampaň ze Středozemě (musím ještě dát dohromady poslední zápis, poslední dobou jsou nějaké zpožděné). Víc zatím nestíháme, jsme rádi, že stíháme alespoň to... ale třeba bude líp.

Jak jste na tom vy? Co jste hráli a jak se vám to líbilo?
Není třeba se stydět, pokud to tenhle měsíc nevyšlo, nakoukněte, jak to vypadá u ostatních a třeba se inspirujte pro vlastní hraní.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od Skenderax »

:-) rovnako so zápiskami poriadne zaostávam a neviem si na ne nájsť poriadne čas, ale zahral som prvé pirátske dobrodružstvo z prostredia fantasy 16-17. storočí. Hrdinovia začali ako velitelia "španielskej" lode, ktorú si objednal jeden guvernér, aby mu našla dcéru, ktorú uniesol miestny pirát. Pripravili si naň pascu, v ktorej naložili obchodnú loď kamením a prehlásili, že verie zlato do starého sveta. Pirát ich samozrejme prepadol a hrdinovia ho hravo premohli. Ale potom na palubu vybehla guvernérova dcéra, zamilovaná po uši, a ako harpia sa na nich vrhla. Slečna z vyššej spoločnosti školená v mravoch, vyšívaní a v neposlednom rade, veľmi skúsená s mečom a pištolami :-D. Hrdinom sa s vypätím všetkých nervov podarilo skrotit svoj temperament a vrátiť ju guvernérovi viac menej živú.

To sa ale panáčkovi nepáčilo a tak nechal posádku zavrieť a rýchlosúdom ich obvinol s pirátstva. Prekrútené dôkazy uhrali hrdinovia na otroctvo a tak sa ubránili okamžitej poprave. Nasledoval útek a návrat do mesta, kde sa im podarilo ukradnúť pirátsku loď, ktorú sami pred zopár dňami priviezli. Mali šťastie, lebo slečna guvernérová dcéra sa ešte na loď nedostala, a nestihla odviesť to skutočne cenné v nej. A to hrdinovia našli, keď hľadali mapy miestnych morí. To skutočne cenné bol prastarý námorny denník, písaný neznámim jazykom. Predchádzajúci kapitán a muži (i ženy), ktoré ho mali predtým a bol im násilne odňatý, ho z veľkej časti preložili. A tak bolo jasné, že je to cestopil bohatej pani, ktorá s ľoudou pokladov cestovala za svojim nadchádzajúcim. Svoju cestu predčasne ukončila stroskotaním :-).

A začala naháňačka. Hrdinovia s novou loďou a nedostatočnou posádkou, boli prenasledovaný guvernérovou dcérou a frigatou tatínka. Poučená svojim exmilencom a plná hnevu so straty mapy, vyštartovala na hrdinov ako raketa. Šťastie však hrdinov neopustilo a tak len o chlp jej dvakrát utiekli (bolo minutých veľa bodov osudu - resp. niečo podobné, lebo som to nehral pod pravidlami FATE). Nasledovalo nájdenie stroskotanej lode, porazenie jeho nemŕtvych a prekliatych strážcov, taktický ústup do pirátskeho mesta, jednanie a zjednávanie, najatie si posádky, rýchlooprava lodi a nakoniec finálna bitka s frigatov jeho kráľovskej výsosti vedenej mladou odholanou slečnou :-D.

Záver: Hral som podľa pravidiel Pirates & Dragons RPG, D100-kový systém, a bol som veľmi spokojný. Súboje humanov i lodí prebiehali akčne a hladko. A hráči boli perfektný a kreatívny.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od Vallun »

Za duben mám dvě sezení kampaně Kavek a překvapivě i dvě sezení Dubrovnické kampaně - z ní je zápis k dispozici:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od Fritzs »

Pár sezení D&D 5E.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
gunware
Příspěvky: 164
Registrován: 25. 8. 2011, 17:39

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od gunware »

Poslední měsíc? Numenera, Splittermond a Shadowrun.
Ale tři v pohodě a chci hrát dál.
Jsem poslední výkřik evoluce. Když mě stvořila, tak zoufale zařvala: "Proboha, co jsem to udělala?!"
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16477
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od MarkyParky »

DrDII: Bohémie - dvojkampaň z alternativní (fantasy) minulosti Křivoklátska - jako GM
DrDII: Debiru - jako postava - generická fantasy a elf, co se mohl stát bardem, ale nekromancie se ukázala býti zajímavější
DrDII: Tauril - testování Saarenu - jako GM
Příběhy Impéria: Časostrážci - jako GM i hráč - víkendová minikampaň o partičce agentů ve službách společnosti strážící integritu času
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od Jerson »

Hraju jen bezpravidlově na FB. Momentálně celkem tři aktivní hry, plus další která už aktivní není.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od Sosacek »

“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od York »

Kampaň v Praze roku 2100. Taková vcelku realistická a umírněná vize budoucnosti (žádná velká dystopie), ale začínají se dít podivné věci...

(Hraní za poslední měsíc bohužel v zápisech není.)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od Pepa »

MarkyParky píše:Příběhy Impéria: Časostrážci - jako GM i hráč - víkendová minikampaň o partičce agentů ve službách společnosti strážící integritu času
To zní zajímavě. Je někde k nalezení nějaký zápis?
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1169
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od Sarsaparillos »

Vedl jsem jedno sezení ve Fate s kamarády RPG hrami doposud nepolíbenými. Fate mi přišel jako dobrý systém pro začátečníky, relativně snadný na vysvětlení pravidel (nečekal jsem, že to bude někdo číst) a přitom dostatečně variabilní, abychom si v tom mohli zahrát cokoliv. Výsledek nedopadl úplně podle očekávání. Kamarádi nejsou úplně vyprávěcí typy a systém aspektů a fatepointů se nám moc neosvědčil. Nějaká ponaučení jsem si z toho vzal a uvidíme, co dále.

Po roční přestávce jsme se vrátili s jinými kamarády k hraní DrD II. Rozhodli jsme se pro restart v novém prostředí s novými postavami a zvolili jsme všemi (jsme tři...) oblíbený svět Zaklínače. Využíváme jeho reálie a některé zákonitosti s tím, že hráčské postavy se živí jako začínající lovci nestvůr. Jeden hráč si pro ten účel vytvořil postavu čarodějnického učně, který zatím ještě nedodělal školu a druhý světově známého barda a svůdníka. Takže během prvního sezení pod mým vedením na žádný lov nestvůr vůbec nedošlo a jsem zvědavý, kterým směrem se to ve výsledku bude ubírat. Budeme se co sezení střídat v roli PH, tak příště třeba i poteče nějaká krev.

A ještě jsem se stihl poprvé podívat na hraní D&D 5E. Během pár hodin jsem si mohl prohlédnout hru i pravidla v akci, hodně si o tom popovídat, a také si ve třech lidech střihnout jeden improvizovaný souboj. Ten se ukázal být výživnější, než některé připravené zápletky (potlesk Maugirovi) a zjistil jsem, že mne i docela baví řešit úplně jiné mechaniky, než na jaké jsem zvyklý. Odešel jsem s pocitem, že se jedná o docela zajímavou hru, která má své kouzlo a třeba se k tomu ještě nějak dostanu.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16477
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od MarkyParky »

Pepa píše: To zní zajímavě. Je někde k nalezení nějaký zápis?
Ještě ne. Pravděpodobně časem bude, formu ještě uvidíme.

Dám ho pak dyžtak do zápisové sekce.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Co jste hráli za poslední měsíc?

Příspěvek od Sparkle »

Za poslední měsíc bronchitida, tím pádem skoro žádné hraní. Ale za normálních okolností:

DrdII s Markym - testování Saarenu - jako hráč
Fate 4e + Freeport - dlouhodobá fantasy kampaň - jako GM
Fate 4e + Freeport - kratší fantasy kampaň, testování Thurenu - jako GM
Odria s Killmanem - fantasy kampaň - jako hráč
13th Age s Almim - kampaň Eyes of the Stone Thief - jako hráč
+ random hraní s dětma doma, spíš jako hráč, děti GMujou :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů