Hraní podle modulů

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Hraní podle modulů

Příspěvek od Markus »

Obrázek

Tohle je téma věnované hraní fantasy RPG podle modulů/dobrodružství/jeskyní. V modulech se otevírá fascinující svět nápadů jiných autorů. Dobře psané moduly ve vás vzbuzují touhu si je zahrát, inspirují vás k dalšímu rozvíjení jejich myšlenek, využívání jejich prvků v dalších hrách. Dobré moduly vám dají zážitek, který pak navíc můžete sdílet s ostatními lidmi, kteří je hráli - "A jak jste tuhle příšeru vyřešili vy?" A především: moduly vám dají něco, co můžete s trochou přípravy vzít a hrát a máte garantovanou zábavu, aniž byste museli doma dlouhé hodiny všechno vymýšlet sami. Proto se dělají, proto se tisknou, proto dnes existuje kvetoucí scéna webových modulů s tisíci a tisíci PDF ke koupení a stažení.

Pojďme si o nich povídat. Uvítám vše od vašich obecných zkušeností s dobrodružstvími (Prokletí Karaku? muhehe), přes zážitky, recenze, doporučení a varování. Nebo snad sháníte nějaký modul s konkrétními parametry a chcete doporučit? Nebo máte nějaký obecný názor na hraní s moduly, o které se chcete podělit? Sem s tím.

Odkazy:
:arrow? Všechna dobrodružství v databázi.
:arrow? Diskuze s doporučeními konkrétních skvělých modulů
:arrow? Separátní diskuze k dobrodružstvím pro 5e (je jich hodně, zaslouží si zvláštní diskuzi)
:arrow? Recenze dobrodružství na Markusově blogu
:arrow? A něco podobného ve zvukové podobě jako podcast Dinosaurium obskurních světů
:arrow? Markusův dloooooooooouhý seznam doporučených modulů pro D&D a podobné hry - anglické moduly, výběr na základě recenzí, většinu osobně neznám
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od Jerson »

A opravdu má cenu hodnotit dobrodružství z nějakého řetězce rychlého občerstvení? Předpokládal bych, že bude ještě horší kvality než jídlo, které v něm servírují.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4594
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od ShadoWWW »

Ono Jak nepsat dobrodružství bohužel ještě nic neříká o tom, Jak psát dobrodružství. Souhlasím taky s Jersonem, že to by asi zamrzlo peklo, aby fast food udělal RPG dobrodružství, které by bylo víc než jen bizarní sebepropagací.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9352
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od Quentin »

Koukněte na to. Je to úplně ultra-hardcore railroad. O tom se vám ani nesnilo.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4594
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od ShadoWWW »

Spíš bych koukl na něco přínosnějšího.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od Jerson »

Já se na to koukl, a fakt to na mě působí stejným dojmem, jako když člověk dostane nějaký reklamní časopis z lékárny, a v něm je "deskovka", která je jen modifikovaným Člověče a je nutné dostat figurky z nemocnice domů, přičemž to můžeš vzít zkratkou přes lék, na který daná hra dělá reklamu. V USA takové sračky (bez pardonu) nejspíše stylizují do DnD, protože tam Člověče nemají, ale pořád je naprosto jasné, že je to sračka. A ani nemůžu vyčítat Wendy, že si něco takového objednala jako reklamní produkt. Leda jí můžu klást za vinu, že pokud se někdo se svým prvním RPG setká zrovna díky jejímu podniku, udělá si o celém typu této zábavy mizerný úsudek, nicméně lidé, kteří mají j dispozici herní průmysl USA a přesto zkusí hrát reklamní sračku z fastfoodového řetězce si nic jiného nezaslouží. Můžou jíst náhražku jídla a hrát u toho náhražku RPG.

Horší je, že zrovna takovou hru jsem hrál jako vážné míněné RPG, i když ty neviditelné zdi byly o něco skrytější, protože místa, kde PJ neměl nic připraveného, byla prostě prázdná.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 690
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od Vaarsuvis »

Co jsem četl, tak za nejhorší "klasický" DnD modul je považován N2- The Forest Oracle. Tahle recenze to krásně vystihuje.

Markusi, jdeš do toho? :)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4594
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od ShadoWWW »

Proč by měl Markus nebo kdokoli jiný ztrácet čas se starým nefunkčním modulem? To je nějaká forma sebemrskačství?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od Markus »

Vaarsuvis to asi myslel jako vtip, ale stejně odpovím: Recenzuju jenom věci dostupné v češtině ;) A z toho se snažím brát spíš ty novější, protože předpokládám (doufám), že budou kvalitnější.

Konečně mám čas se k tomu vrátit a přemýšlím, po čem sáhnout. Pokud se nepletu, tak v tuhle chvíli žádnou konkrétní objednávku nemám. Jersonovi jsem zamítl Berteklem, protože to je od Tiruse, kterého už jsem recenzoval a nechci působit, jako že se zaměřil zrovna na něj. Shadowovi jsem tuším zamítl nějaká dobrodružství pro 5e, protože byla moc dlouhá :) (nejdřív se potřebuju rozepsat na krátkých věcech).

Mám vyhlídnutou Familiárovu věž z Taurilu, ale nechci to psát tak krátce po poslední recenzi věci od Sparkle.

Asi teď sáhnu po něčem kratším z d20.

Mimochodem, totálně haluzoidní myšlenka. Nemáte někdo Prokletí Karaku, jediný český megadungeon? :) Docela rád bych se na to s odtupem podíval a posoudil, jestli je to vážně tak příšerné, jak se traduje, nebo jestli jsme to prostě tenkrát jenom blbě pochopili (nebo blbě hráli).
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4594
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od ShadoWWW »

Měl jsem ho, ale při nějakém stěhování jsem o něj přišel. Viděl jsem ho ale v MZKčku, kde si ho můžeš vypůjčit. Napadlo mě ještě: co třeba jeskyně ze starých Dechů draka? Je to sice starší, ale stále dostupné, je jich hafo a jsou i krátké.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od Markus »

Jeskyně z Dechu draka budou IMHO strašné peklo, klidně mě vyveďte z omylu :D

Plus ta „dostupnost“ je u nich ošidná - pokud nejsou volně na netu, tak jako by neexistovaly. Prokletí Karaku mě zajímá čistě ze zvrhlé zvědavosti. Díky za tip na MZK, to by šlo.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4594
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od ShadoWWW »

Nějaký Dechy draka najdeš tady. Bylo by zajímavé to porovnat třeba s dobrodružstvími, co vycházely tenkrát v Dragonu nebo Dungeonu (ty jdou paradoxně najít na netu v PDF až do počátku v 60. letech).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od Kelton »

Já Karak kdyžtak mám. Knihovnu asi budeš mít víc po ruce, ale pokud bys nesehnal nic bližšího, tak se ozvi. Můžu to přivézt na slezinu nebo tak něco
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od Markus »

Cvičně jsem otevřel nejnovější dech draka (2008) dostupný na tom odkazu a to dobrodružství v něm vypadá takhle.
dobrodruzstvi.png
Do toho skutečně nemá smysl se pouštět, nepřineslo by to nic ani mně, ani čtenářům, ani autorovi 12 let starého dobrodružství. A asi předem každý ví, co bych napsal.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4594
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od ShadoWWW »

To jsi zrovna šáhl dost vedle. Ročníky 2007 a 2008 jsou už "mimo". Od roku 2007 totiž DD jako samostatný časopis zanikl a stal se několikastránkovou přílohou časopisu Pevnost. Stal se z něj sh*t a paradoxně pak stejně o pár let později zanikl. Ta kvalita těch předchozích ročníků je vyšší (včetně nejrůznější mytologie, herní teorie, reportáží z Gameconů a jiných conů atp).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Hraní podle modulů

Příspěvek od Bifi »

Omylom som prečítal "Postavy zabijí Krista"...
By som chcel vidieť tvoju recenziu na taký modul :)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů