Zabíjení jako běžná věc

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od OnGe »

Jersone, tvá síla dedukce mě fascinuje ještě víc, než tvá neochvějná víra ve směrodatnost vlastní zkušenosti.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od Vallun »

Jerson - nechci být tak útočný jako OnGe (to si zasloužíš jinde), ale on kvalitní láskyplný vztah složku neustálého dobývání obsahuje, protože tím ukazuje muž ženě, že mu za to stojí. Tenhle požadavek není tedy nepochopitlený...tragičtější je, že už se zapomíná, že ta dotyčná si taky musí neustále to dobývání zasluhovat...A to neudělá tím, že bude měnit náladu (což už ale nepatří do RPG). A mimochodem, ta dáma musí taky umět dát na jevo, že dobývat jí smí jen jeden určitý rytíř...

Takže ano, chtjěí od RPG to, co jim nepřináší reálný svět, ale nejde o to,že by chyba byla na jejich straně, ale spíš je na straně "doby a mravů", protože se tohle nenosí, je tolik rozvodů a vztahových neštěstí...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od Jerson »

Já jsem o žádné chybě těch hráček nemluvil, a co je potřeba pro reálný vztah nechci řešit.

OnGe, můžeš si udělat vlastní závěry, když se s lidmi na FB pobavíš o důvodech, proč hrajou RPG na netu a proč hrajou zrovna taková témata, a udělat si vlastní korekci mezi tématem hry a spokojenosti ve vztahu. Jsem si vědom toho, že muž vzorek obsahuje jen okolo dvaceti hráček, přičemž o části z nich ani nemám žádné podrobnější informace. Taky jsem to už předtím napsal.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od OnGe »

Já nepoukazoval na kvalitu dat, spíš na jejich interpretaci (stylem "sice o tom nemám indicie, ale nejspíš to tak bude, aby to dávalo smysl"). Takhle pracuješ s dojmy a místo aby sis budoval představu podle skutečnosti si buduješ skutečnost kolem představy a sice dojdeš k výsledkům, co ti hezky dávají smysl, ale s realitou se protínají čistě náhodně.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od Jerson »

A kterou interpretaci dat máš namysli?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od OnGe »

Přesně tu předcházející mému příspěvku.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Pracující logaritmus píše: 13. 7. 2018, 11:53Protože je to skvělá evoluční strategie.
Err. Tohle je taková... mno... můžeš to nějak rozvést?
Jerson píše: 13. 7. 2018, 12:32 Přesně. Taky mi přišlo, že hodně takových hráček se chce nechat dobývat pořád dokola. Můj osobní názor je, že jsou ve skutečnosti tak ošklivé, že se o ně žádný kluk nezajímá, a nebo jsou celkem hezké, ale trochu uťápnuté, takže se o ně žádný kluk nezajímá, a chtějí to prožít alespoň v RPG. A protože psaní nevytvoří tak intenzivní a dlouhodobé pocity jako skutečné dobývání, tak potřebují tohle téma hrát pořád dál.
Bych neřekla, že by tady nutně úřadoval vzhled nebo faktická vztahová neúspěšnost. Mně známé hráčky tohle praktikující jsou často velice pohledné, navíc s dlouhodobými vztahy anebo bez problémů je navazovat. Možná jim něco chybí, ale mně tenhle model tak cizí, že mi dělá strašný problém dobrat se toho, proč to někdo chce - a s tímhle typem lidí se nedá moc komunikovat na otevřené platformě, buď mě pošlou do háje a rozbrečí se, nebo pošlou do háje a vyfrenzují.

Spíš se nemůžu zbavit dojmu, že se občas jedná o nějaké rape fantasies, využívané ve smyslu přehození zodpovědnosti. Když neřeknu ani ano ani ne, tak jsem přece pořád ta čistá a nevinná a za všechno může on, včetně toho, že jsem si to užila.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od eerieBaatezu »

Mimochodem proč se to řeší v tomhle tématu? Má to nějakou návaznost nebo jak?
Obrázek
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od Vito »

in topic: u nás, v čechách a na slovensku, se zakořenilo zabíjení postav jako běžná věc přesně ve chvíli, kdy někomu došlo jako fajn přidat do bestiáře mambu černou. A její slabší variantu: Obra lidožrouta se silou myslím +6 a útočností kmene stromu +10.

off topic: na FB jsem hrál detektivku ve které jsem chtěl předvést katarzi na závěr v podobě několik stovek zabitých novorozeňat na klinice na potraty. A moje spolu/proti hráčka mladšího ročníku to přijala jako běžnou věc, že manželka židovského právníka pomáhá v dešti pohřbívat 200 "kostriček" (tak to nazvala), v kalifornii 60-tých let.

opět in topic: Momentálně mám rozehranou kampaň kde smrt číhá na každém kroku a hráčům to nevadí, protože byli varování předem.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jerson »

Sadako píše: 14. 7. 2018, 03:05 Mně známé hráčky tohle praktikující jsou často velice pohledné, navíc s dlouhodobými vztahy anebo bez problémů je navazovat.

Spíš se nemůžu zbavit dojmu, že se občas jedná o nějaké rape fantasies, využívané ve smyslu přehození zodpovědnosti.
A mluvíš o holkách, se kterými hraješ přes net, na nějakém herním portálu? Protože tenhle názor (že holky hledající hry, kde budou dobývány si kompenzují chybějící vztahy v reálném životě) jsem slyšel od některých svých spoluhráček.)

A u rape fantasií - to jsem ve dvou případech zažil taky, ale mluvím spíše o případu, že tyhle holky sex ve hře ano nechtějí. Spíš hrajou smutného, občas nrpidkzdbrho kluka, kterém se jeho aktivnější spoluhráč mzdu pořád věnovat, rozveselovat ho, nebo prostě se o cosi snažit. Takže spíše attention whores. Nicméně hra s nimi mě silně nebaví, takže mě zkušenosti jsou spíše kusé a vychází z toho, že když nějaká holka spamuje skupiny podobnými nabídkami,, tak se podívám na její profil, případně se na ni zeptám spoluhráček, které ji znají.

Série - vyplynulo to z předchozího tématu a já nemám rád sekání diskusí pokaždé, když jedno téma přejde v jiné.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re:

Příspěvek od Log 1=0 »

Sadako píše: 14. 7. 2018, 03:05
Pracující logaritmus píše: 13. 7. 2018, 11:53Protože je to skvělá evoluční strategie.
Err. Tohle je taková... mno... můžeš to nějak rozvést?
Dobrá.
Pro muže znamená větší počet partnerek prostě šanci na víc potomků. I kdyby měli malou šanci na přežití, tak vlastně není důvod to nezkusit. Třeba to vyjde, že ano.
Pro ženu znamená větší počet sexuálních partnerů větší rozmanitost genofondu v tom úzkém souboru, který přivede na svět. Což je dobré, protože to zvyšuje šance, že nějaké přežijí.
Na druhou stranu.
Žena má dost zásadní důvod mít stálého partnera. Ani ta nejudatnější amazonka toho v devátém měsíci mnoho nenabojuje. Ani nenaloví. A pro muže, který je otcem toho dítěte, je extrémně výhodné to dítě a jeho matku chránit a zajistit. Protože k čemu mi jsou děti, které umřou, že ano.
Situace má samozřejmě winwin východisko: Mít stálého partnera a nasazovat mu parohy.
Jenže.
Muž nechce, aby mu žena nasadila parohy. Mohl by pak energii, kterou by mohl věnovat svým dětem, věnovat nějaké kukačce.
A žena nechce, aby ji muž nasadil parohy, protože pak by mohl věnovat energii dětem nějaké jiné ženy, dokonce by jim a jí mohl věnovat té energie mnohem víc.
Situace má winwin řešení. Sám podvádět a partnera hlídat. To jde ale jen za pomoci prostředků, z nichž je lež ta nejmíň nepříjemná. Takže je třeba hlídat, aby si tu samou metodu nezvolil i ten stálý partner.
Při tom se projeví jisté rozdíly.
Žena se bojí, že přijde o sekundární zdroj, takže jí vlastně ani nemusí vadit manželovy děti, o které se nestará vůbec, ale může jí vadit, když se snaží investovat své zdroje jinde. Jde jí o vytvoření silného pouta, a proto dává smysl eliminovat ty, kteří ho mají slabé už při vstupu.
Muži jde o to, eliminovat kukačky. Nějaké citové pouto ho nemusí až tak trápit, lze ho snést, hlavní je eliminace fyzické nevěry.
Hra na dobývání pevnosti je tedy oboustranně výhodná. Umožní demonstrovat přednosti ženy jako bytosti málo sexuálně aktivní a muže jako tvora ochotného k velkým investicím, které ho pevně připoutají.

Na tomto místě bych měl zdůraznit, že je naší povinností děkovat bohům, že jsme se narodili jako lidi. Jako tvorové nadaní rozumem. Logikou. Morálkou. Kulturou. Civilizací. Výchovou. Vůlí. Technikou. Humanitou. Pokrokem. Že se můžeme podívat na tento přístup i jinak než čistě pudově, nahlédnout jeho zkaženost a vzbouřit se mu. Potlačit v sobě, v jednotlivci i druhu, primitivní pudy. Změnit svět ve kterém žijeme na takový, že už dávno není moudré a výhodné je poslouchat. Vybudovat vztahy na pravdě, poctivosti, svobodě, rovnosti, spravedlnosti. Je nutné být shovívavý k předkům, protože ještě neměli všechny nástroje k tomu nutné a my je máme hlavně díky nim, a k těm, co žijí ve společnostech s méně úspěšnými předky, protože ti za to nemohou. Ale sami bychom se měli zuřivě bránit vlastnímu animálnímu zpátečnictví a jeho zbabělé racionalizaci. Druhá věc je, že někteří v tom neuspějí. Nepodaří se jim vybudovat si vztahy nového typu, nebo se ani nepokusí a budou si budovat potěmkinovu vesnici starých funkčních řešení. Ani o těch bychom neměli smýšlet zle. Vždyť jinak to můžou být skvělí lidé, a cíl, který byl vytyčen, není lehký.

Takže by člověka nemělo překvapovat, že má kamarádky, co touží být dobývány a všechny dobyvatele postupně ukládat do komory, nebo kamarády toužící sbírat dobyté pevnosti. Jen je nesmíme nechat dělat z jejich představ normu. Toť vše.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od York »

Vito: Téma bylo původně o tom, když je zabíjení běžná věc pro postavy (kydlení) ;-)

Ale je fakt, že se na to dá dívat i z druhý strany.
Naposledy upravil(a) York dne 14. 7. 2018, 12:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše: 14. 7. 2018, 12:30 Vito: Téma bylo původně o tom, když je zabíjení je běžná věc po postavy (kydlení) ;-)
Jo dík, právě jsem psal to samé.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Re:

Příspěvek od York »

Log: Pojem "evoluční strategie" je zavádějící. Nevyjadřuje chování, kterým se někdo snaží něčeho docílit. Vyjadřuje genetickou informaci, která vedla k tomu, že se daný druh v daném kontextu a prostředí prosadil.
Log 1=0 píše: 14. 7. 2018, 10:35Ale sami bychom se měli zuřivě bránit vlastnímu animálnímu zpátečnictví a jeho zbabělé racionalizaci.
Problém je, že společenský úzus je mnohem silnější past než genetika.

Mluvíš o pravdě a rozumu: Pravda je taková, že podstatná část manželství nevydrží, že pořád ještě děláme obstrukce lidem s "nestandardní" sexuální orientací, a že na dlouhodobý funkční vztah neexistuje spolehlivý recept, který by stačilo dodržovat a "ono to bude fungovat". A taky že někteří lidé o dlouhodobý funkční vztah nestojí, zato stojí třeba o promisquitu, polygamii, dominantní nebo submisivní sexuální zážitky a kdo ví, co ještě.

Kdybychom "nadaní rozumem" nebyli, tak by nic z toho nebyl problém: Každý by se choval podle toho, co mu nejvíc vyhovuje a co si dokáže urvat a maximálně by jeho rod vymřel, když by se ukázalo, že to není životaschopná "strategie".

Pro nás to problémy jsou, protože jsme svázáni tradicemi a dogmaty a když se nám něco nelíbí, řekneme to nahlas (takže pak cítíme, že je potřeba brát na ty pocity ohledy - na to evoluce z vysoka kašle).
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Zabíjení jako běžná věc

Příspěvek od Log 1=0 »

York:
Posunuješ kontext.
Že nám ty lidské speciality mohou, krom chyb dané nesouladem nových podmínek a původních podmínek, vyrobit stupidity ryze vlastní, je pravda. Ale o tom jsem nemluvil, protože mi nepřišlo, že by to bylo součástí diskuse ani jsem toto téma nechtěl vnášet.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti