Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Sparkle »

Mně osobně vyhovuje víc nová edice Fate než ta stará, protože mi přijde víc "univerzální" na různé styly hraní. Hrála jsem v tom psychologické drama i klasickou "dračákovitou" fantasy storku a systém to všecko zvládal a nebylo zas tak těžký se "přepólovat" od dračáku.

Accelerated se těžko srovnává s velkou knížkou, protože to je "light" verze pro zjednodušené hraní. Fate 2e pokud vím nemá žádnou "accelerated" verzi. Srovnání Fate Core s Fate 2e najdeš například tu: http://www.d20.cz/clanky/produkty/fate- ... eview.html.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Ecthelion »

:arrow? Napsal jsem Alefovi a ten překlad Fate Accelerated je hotový, zbývá jen korektura a zasázení. Text je ale už přístupný v odkazech tady. Je tam 95% textu, chybí jen příklad postavy z přílohy.
Jankie píše:Chtěl bych tě ještě požádat o srovnání Fate2 a Accelerated.
Takhle... Fate druhé edice je víc zaměřený na vyprávění příběhu a je volněji strukturovaný. Máš mnohem volnější hranice, což je dobře pro příběh, hráči nejsou nijak svázáni systémem. Může chvilku trvat než si na to zvyknou, ale osobně mi ta volnost strašně vyhovuje.
Fate Accelerated má trochu pevnější pravidlovou strukturu (vytváření výhod, aspektů a podobně) a je víc strukturovaný (ale ještě ne příliš složitý na pochopení)... což nemusí být na škodu, pokud jsou kluci zvyklí hrát počítačové hry. V nich se pohybují v rámci pevně daných pravidlových systémů, tak by to nemuselo vadit.
Sparkle píše:Mně osobně vyhovuje víc nová edice Fate než ta stará, protože mi přijde víc "univerzální" na různé styly hraní. Hrála jsem v tom psychologické drama i klasickou "dračákovitou" fantasy storku a systém to všecko zvládal a nebylo zas tak těžký se "přepólovat" od dračáku.
To zvládala i dvojka velmi pěkně. $D Je to asi dost na osobní preferenci, jaký styl komu vyhovuje.

:arrow? Zkusil bych být tebou asi ten Accelerated, ted máš v dostupném jazyce... a uvidíš. Pokud budeš potřebovat pomoc s přípravou příběhu, můžeš založit téma ve Vašich hrách. Pokud napíšeš co máš, tak ti lidi určitě nahodí nápady na vylepšení nebo návrhy. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jankie
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 10. 2013, 12:16
Bydliště: mám

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Jankie »

Díky. Super komunita. :clap:
Uživatelský avatar
Jankie
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 10. 2013, 12:16
Bydliště: mám

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Jankie »

Tak jsem to nadhodil před kluky a po velkém nadšení z GTA jsme byl udupán žádostmi o dobu Viktoriánskou, pokud v tom bude troška steampunku. Celkem překvapení. :eyecrazy:

(pokud by se někdo chtěl zbavit příběhů impéria včetně dalších knih, napište PM)
Naposledy upravil(a) Jankie dne 30. 10. 2013, 18:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od OnGe »

Haha... prej nemaj fantazii :D
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Ecthelion »

Jankie píše:Tak jsem to nadhodil před kluky a po velkém nadšení z GTA jsme byl udupán žádostmi o dobu Viktoriánskou, pokud v tom bude troška steampunku.
Ha! Musím říct, že nás to upřímně těší. $D

Pokud bys uvažoval nad koupí Příběhů, tak nejlépe se asi dají sehnat z fantasyobchodu.cz (dodatečné příručky se dají sehnat jen tam, nebo v Pražském Mephitu) nebo můžeš zkusit tady Inzeráty. Pokud bys chtěl kupovat nějaké dodatečné příručky, tak s mladšími kluky spíš využiješ Knihu dobrodružství než Rukověť mága, myslím.

Kdybys potřeboval nějak pomoci s příběhem nebo pravidly, určitě neváhej napsat.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Skenderax »

Možno by ťa tiež mohla zaujať kniha Příručka Rozprávačství, ktorá okrem iného hovorí i o tom, ako tvoriť dobrodružstvá pre deti, mládež i ... :-D.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
pipux
Příspěvky: 371
Registrován: 2. 3. 2010, 18:48
Bydliště: Brno

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od pipux »

Jankie píše:... byl jsem udupán žádostmi o dobu Viktoriánskou, pokud v tom bude troška steampunku. Celkem překvapení. :eyecrazy:
Copak, hráli Dishonored?
Uživatelský avatar
Jankie
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 10. 2013, 12:16
Bydliště: mám

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Jankie »

pipux píše:Copak, hráli Dishonored?
:lol: to možná taky...

Přidal se jeden 12letý geek, který mi dnes před sedmou psal, že ráno už začal pracovat na příběhu jeho postavy.
Třeba ta generace není tak úplně ztracená. :think: I když po hodině přemýšlení brácha přišel jen na dva další vhodné lidi.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Aljen »

Lepsie je zacat s mensim poctom hracov 2-3 + GM.

Osobne si myslim ze vseobecne je najlepsi pocet hracov 3 +GM (az na vynimky typu oldschool ci 3:16)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jankie
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 10. 2013, 12:16
Bydliště: mám

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Jankie »

Aljen píše:Lepsie je zacat s mensim poctom hracov 2-3 + GM.
Takový je plán. Mám tři kluky (brácha, ten geek a ještě jeden, co mu šel Dixit) + já (PJ).
Jen pokud by to jednoho nechytlo, budeme muset hledat déle dalšího.

OT: v mém okolí přestárlých dračákistů je to vždy pídžej i kdyby šlo o Battlestar Galacticu. U těch mladších narážím na PH (tipuju že v DrD2 je to pán hry). Takže GM bude GameMaster a AD&D? O-)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Aljen »

Ano ... niezeby som D&D hral nejako dlhodobo (aj ked realne okrem d6 najdlhsie zo vsetkych systemov)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od morech11 »

dokonca existuje aj DM - dungeon master :P

tiež je v mojich starších príspevkoch často PJ, ale časom sa to akosi v tej komunite unifikuje na anglické GM :)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9352
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Quentin »

Dungeon Master zní rozhodně nejlíp a nejpřesněji $D

Obrázek
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jankie
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 10. 2013, 12:16
Bydliště: mám

Re: Prosba o radu/RPG a dnešní děti

Příspěvek od Jankie »

Obrázek

Omluvám se, ale DM je pravý jen jeden. Vlastně dva... :-)=

P.S. Podle postavy hlídače hlavního záporáka se jmenovaly všechny mé postavy v DrD. Dokonce jsem se tak podepsal pod prvním příspěvkem této diskuze.

Zpět na „O hraní obecně“