Jak kdo začínal s Pen and Paper RPG

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě. Metody hraní, tvorba příběhů a postav, ale třeba i náhodné nápady pro fantasy a všelijaká jiná obecná témata.
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Jak kdo začínal s Pen and Paper RPG

Příspěvek od Dalcor » 9. 6. 2005, 11:50

K tomuto tématu mě dotlačil andtom:

Jak kdo začínal s PnP RPG.

Až doobědvám, tak tu sepíšu svoji historii.

andtom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom » 9. 6. 2005, 12:40

Dalcor: Jen jsem jinde na tomto fóru napsal jednu větu o sobě, protože nevěřím, že všichni pocházíme od jediného praotce DMa v ČR/SR. Ale tady napíši víc, když jsi otevřel téma:
DrD jsem nikdy nehrál. Počátkem r. 1994 jsem si v mém tehdejším bydlišti v Košicích koupil balíček Magicu a začal pátrat po někom, s kým by se dalo hrát. Na nějakém lokálním conu jsem našel partičku několika lidí. Začal jsem s nima hrávat každý týden o víkendu Magic v Centru volného času (něco jako dům dětí a mládeže), pak i karetní Vampire. Ovšem každý session se hrály nejenom kartičky, ale v jeho druhé polovině pak oni hráli ADnD, já celou první sezónu u toho seděl a poslouchal je. To byla skvělá škola. Další sezonu jsem už hrál s nima. Tak jsem začínal :) Nikdo z mých spoluhráčů momentálně nehraje, jsme generace 30+, kdo naučil hrát je, nevím, pouze tuším (nikdy jsem se s ním nepotkal, ale je z toho samého města).

yenn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn » 9. 6. 2005, 13:02

Přes BG 1 + 2, IWD, P:T rovnou k AD&D.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]

Horacio

Příspěvek od Horacio » 9. 6. 2005, 13:19

Na jaře 91 přitáhl mladší bratr ze školy DrD. Druhého dne jsem začal DMovat a už mi to zůstalo - akorát jsme na začátku 94 přešli na ADnD 8)

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 9. 6. 2005, 13:20

Mna DrD nakazil spoluziak zo strednej, potom sme hrali Yrrhedesovo oko, Pana Prstenu, Shadowrun, ADnD som videl hrat kamaratov, ale som ho nehral. Z povodnej partie uz ani neviem, ci niekto hrava. Rok osvietenia bol 1995.

LZJ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LZJ » 9. 6. 2005, 13:22

Cca v 93 nebo 94 mě spolužák z gymplu, v té době studující FEL, seznámil s DrD. A od té doby se v PnP RPG vezu :wink:
Čili mým zdrojem nákazy je komunita hráčů DrD na FELu resp. strahovských kolejích v té době.

EDIT: Sakra spletl jsem si letopočty, muselo to být v 1991 nebo 92 na jaře.
Naposledy upravil(a) LZJ dne 9. 6. 2005, 14:08, celkem upraveno 1 x.

Plz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz » 9. 6. 2005, 13:28

V době kdy jsem začínal se nic jiného než DrD nevyskytovalo. Přes různou tvořivost v mládí jsem se dostal až k hraní různých her a s ním i Eye of the Beholder. Tak se mi zalíbyl až jsem začal jen tak z legrace tvořit systémy a pod, ale nemělo to žádnou hlavu ani patu a tak v tu chvíli kdy jsem uviděl DrD okamžitě jsem ho měl přečtené a začal jsem hrát. Dali jsme dohromady družinu a asi po dvou hrách jsem vyšachoval PJe a pokračovali už jsem sami, bez žádného zkušenějšího hráče. Po nějaké době se družina rozpadla jen pro to abych založil novou a hráli dál. Z DrD jsme přešli na Rolemastera a zněj až na DnD. Mezi tím jsme ještě zkusili Stín meče a ADandD, ale ani jedno z toho mě nijak zvlášť nenadchlo. Dodnes dělám šéfa a myslím si že se mno stojí a padá celá družina.
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.

Dryden

Příspěvek od Dryden » 9. 6. 2005, 13:48

No ja som začínal hodne podivne -mal som asi jedenásť rokov, keď ma presadili do inej lavice k spolužiačke, ktorá s kamoškami cez prestávky hrala niečo, čo volala Paranoia. Zo zvedavosti som sa pridal. Pár mesiacov sme to hrávali, ale vtedy som ani nemal ani šajn, že hrám nejaké RPG - myslel som, že to celé vymyslela ona...

Potom pár rokov nič a ďalej klasicky DrD -> DnD. Až pred pár rokmi som počul o RPGčku Paranoia a došlo mi, čo som to vtedy hral. Naisto to ale neviem, oficiálne pravidlá som nikdy nevidel.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 9. 6. 2005, 14:30

To já začal někdy v 96 tuším a to až v zaměstnání. Má to delší trvání ale zdroj prvního hraní PnP bych viděl v Hot Seat hře Heroes of Might and Magic II. Kamarád mi půjčil pravidla na DrD a já jsem spoluhráče naverboval. V té době vycházel časopis Nemesis (nebo se dal koupit v antíku? ted nevim) a tam bylo spousta clanku napriklad i o ADnD. Nevahal jsem a vyrazil do Warlordu a koupil modrou krabičku na které byla kresba hrdinů tábořících v lese (Tales of the Lance). Dokoupil jsem pravidla pak jsme 3 roky týden co týden hráli. Naše cesty se rozdělili a ze staré skupiny všichni akorát chlastaj.

V současné době hraji DnD 3E ke kterému jsem přičuchnul přes Sylvaena. No a nyní je tu Open gaming samozřejmě.

Díky Tales of the Lance se ze mě stal fanoušek Dragonlance, kterému fandím doteď.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 9. 6. 2005, 15:53, celkem upraveno 1 x.

Beowulf

Příspěvek od Beowulf » 9. 6. 2005, 15:41

Tak já jsem začal v druhé třídě (tedy někdy kolem r. 91) a také to na druhou třídu vypadalo. Byla to taková parafráze na Drd, kterou nám Pjoval jeden spolužák, který se svým starším bratrem hrál již doopravdické Drd. Kdybych to měl nazvat hack-n-slash, tak bych tenhle pojem urazil. Já byl vždycky barbar válečník, Pabouk byl elf kouzelník a jeskyně byla tím lepší, čím se rozkládala na větší ploše čtverečkovaného papíru (matně si, ale vzpomínám i na nějaké logické hádanky).
Pak se spolužák odstěhoval a my jsme prakticky do odchodu na osmiletý gympl hledali PJ. Pak přišel Warhammer (RPG), no a pak již Advanced Dungeons & Dragons, což je několik let zpátky. Nyní hrajem DnD 3.5E a trochu Window.
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.

Vlasák
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák » 9. 6. 2005, 15:55

V letopočtu i úvodní genezi zhruba stejné jako u Beowulfa (dokonce jsem taky byl barbar válečník $D ) 8) . K DrD mě tehdy přivedl spolužák, jehož starší bratr to hrál "vážněji". Takže, přelom let 91-92 začátek, DrD až někdy do cca 98-99, pak ADnD...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz

Obrázek

Drizzt
Series Freak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt » 9. 6. 2005, 16:29

Mno, já jsem začínal na DrD někdy kolem roku 1997, kdy jsme to hrávali o přestávkách a po škole. V roce 2001 jsem řpešel na ADnD a teďka na výšce jsem přešel na DnD...
Obrázek

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 9. 6. 2005, 17:01

Vlasák píše: ... (dokonce jsem taky byl barbar válečník $D ) ...
Tak to já měl pravidla na paladina z nemesis (jeste doma ty nemesis mám, panove to byl casopis podle meho fantasy gusta. Takze jsem rovnou s Heroes of Might and Magic II kde jsem hral za Knighta, presel do DrD na paladina a pak samozrejme rovnou na ADnD Paladina a ted ho stridam s Fighter/Magem.

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 10. 6. 2005, 11:44

Hrát RPGčka jsem se naučil od spolužáka na víceletém gymplu někdy v roce 1993. Šlo tehdy samozřejmě o DrD. Hrál jsem to s různými lidmi (teda v druhé polovině toho období spíš PJ) prakticky až do matury v roce 2000. Tehdy jsem taky položil základy svého světa Creetu. Taky jsem trochu koketoval s SR, ale ne moc, protože mně to nijak zvlášť nechytlo. Potom jsem na brigádě v knihkupectví U jednorožce vybaloval zásilku a bylo tam PHB a v tu dobu jsem taky na jednom Star Trek conu potkal S'Tsung, při debatě přišla řeč na DnD a dohodli jsme se, že bychom mohli dát dohromady skupinu. Fakt je, že Billy Ostroočko hrál asi jen dvě session a pak DMování nějak podezřele přešlo na mně...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Jet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jet » 12. 6. 2005, 11:31

Já jsem začínal s DrD, někdy kolem roku 93, když jsem začal chodit na víceleté gymnázium. Později přišel Shadowrun, myslím, že 1 nebo 2x Stín meče a konečně ADnD. Potom jsem měl hráčskou pauzu, zhruba před 2 a 1/2 lety jsem začal opět hrát - tentokrát už DnD 3e a Vampire, střídavě hraju a DMuju.

Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“