Otevřené hraní RPG - klub Tomovy hry, Praha Smíchov

Komunitní sekce o akcích a organizaci hraní. Diskuze o veřejných akcích a conech. Seznamka pro shánění spoluhráčů. A inzeráty RPG produktů. Všechno "přehledně" v jedné sekci!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3176
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Otevřené hraní RPG - klub Tomovy hry, Praha Smíchov

Příspěvek od Sparkle » 25. 4. 2012, 10:10

Všechny Vás srdečně zvu na RPG program v pražském herním klubu Tomovy hry, Arbesovo náměstí 14, Praha 5.

V klubu se konají předváděčky a opengamingy rozličných RPG systémů. Pokud není uvedeno jinak, všechna hraní jsou zdarma a pro účast není nutná předchozí znalost hry.

Více o klubu najdete na http://tomovyhry.cz/ .
Kontakt: karol.magda@mephit.cz
Klub Tomovy hry je zapojen do programu Bits and Mortar.

Těšíme se na Vás!
Naposledy upravil(a) Sparkle dne 13. 10. 2016, 17:14, celkem upraveno 63 x.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od Nossie » 25. 4. 2012, 12:48

Tak od Honzy jsem slyšela, že by tam chtěl jít, takže přijdeme :)
Jsem zvědavá :)

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3176
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od Sparkle » 25. 4. 2012, 23:56

Nossie píše:Tak od Honzy jsem slyšela, že by tam chtěl jít, takže přijdeme :)
Jsem zvědavá :)
S vámi dvěma už počítáme :) Když bude moc zájemců, zbastlím taky dobrodružství, jinak si zahraju s váma toto jako hráč. Taky jsem na to zvědavá, zápletku neznám :)
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3176
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od Sparkle » 7. 5. 2012, 08:47

Na středeční GURPS jsou ještě dvě místa volná!
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4714
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Kouzlem a mečem - Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od PetrH » 8. 5. 2012, 21:30

Je to již 10 zim, co jste se pod vedením rytíře Stira dostali do těchto končin. Je to již 11 let od vítězství vojska krále Jitera proti spojeným severským kmenům trollů a skřetů. Tehdy byly oddíly pod vedením šamana Skrut'-ha rozprášeny stvkami zbrojníků i přes silý mráz, tak silný, že i meče přimrzaly k pochvám. Po dlouhé a náročné bitvě bylo získané území dáno lénem rytířům. Sir Stir v jižních městech našel skoro 500 statečných osadníků a na břehu říčky na kopci postavili hradiště s městečkem u hradeb. Uběhlo deset dlouhých zim plných mrazu tmy a nejistoty, brambory moc nejdou, obilí se sotva sklidí a již jsou pole zasypána sněhem. Místní kněz se snaží u Boha vymodlit zlepšení, ale zatím se blíží dlouhá temná noc...
:arrow? kdy: 26.5.2012 10.45 - 18.30
:arrow? kde: klub Mephit
:arrow? co: jednorázové dobrodružství v systému Kouzlem a Mečem
:arrow? kdo: Petr Hrdlička
:arrow? pro koho: 5 statečných hráček/hráčů, kteří přijmou role postav
:arrow? postavy: bojovník z družiny Sira Stira, stopař z družiny lovčích, teologický učedník z kostelíka, dobrodruh z podhradí a mistr magických umění tajně provozovaných pod záštitou paní hradiště.

edit:
:arrow? hraje: dobrodruh z podhradí - Jesus - Pavel

Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 13201
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od York » 15. 5. 2012, 17:46

Pokud nenastane nějaká živelná katastrofa, tak se v úterý 29. 5. 2012 od 18:30 v klubu Mephit odehraje první otevřená testovací hra nově vyvíjeného RPG s pracovním názvem Dakara. Zájemců se už ozvalo dostatek, přesto však rád uvidím všechny, koho zaujala tato hra nebo je zajímá téma tvorby RPG.

Představení světa

Dakara je středověce laděný fantasy svět v mnohém inspirovaný myšlenkami Shadowrunu. V pravidlech bude nastíněn jen velmi volně – nepůjde o zeměpisnou příručku ani o historickou kroniku, důraz bude kladen hlavně na to, jak funguje a jak se v něm žije, a to hlavně v sociálním prostředí na hranicích zákona a ve stínu těch, kdo mají skutečnou moc, ať už světskou či magickou.

Svět Dakary v mnohém připomíná pozemský Středověk, tedy takový, jak by asi mohl vypadat, kdyby v něm byla přítomna poměrně silná magie. Lidské společenství tvoří příslušníci čtyř metatypů: Lidí, elfů, trpaslíků a orků. Na rozdíl od většiny ostatních fantasy světů však v Dakaře není až tak podstatné, jaký má kdo bonus či postih na sílu, jako spíš jak se žije trpasličímu klukovi, když sousedovi kluci měří skoro dva metry a mají ruce jak lopaty. Příslušníci stejného metatypu se často (a z dobrých důvodů) drží pospolu a můžete tomu klidně říkat rasismus, ale jen blázen by se před těma ušatejma šmejdama neměl na pozoru.

Na většině rozlohy civilizovaných zemí se obvykle po kraji netoulají vysokolevlové potvory (popravdě ani ty lowlevlové určené obvykle k tomu, aby měli lowbíci kde expit), v lesích naopak žije úplně normální zvěř, na polích pracují rolníci a na loukách se pasou stáda dobytka, ovcí a koz. Jsou však i místa, kde to tak docela neplatí. Dají se tam prý zahlédnout fantastické výjevy a potkat všelijací tvorové z pohádek a pověstí – většinou smrtelně nebezpeční. Na druhou stranu tato místa, jak každý dobře ví, přímo přitahují různé podivíny, druidy a podivnou havěť a každý slušný člověk (či ork,elf nebo trpaslík) se jim raději vyhýbá, natož aby o tom pak někomu vyprávěl.

Magie pak není jen zbraní v rukou dobrodruhů, je také hybnou silou pokroku. Výnosnost polí je díky požehnání kněží a mágů výrazně zvýšena a společnost tak má trochu jinou strukturu, než jsme zvyklí z historických spisů ze Země. Království jsou také o něco lidnatější a města větší, což mimo jiné znamená, že je v nich spousta míst, kam ruka zákona nedosáhne. Zdaleka ne všichni najdou ve městě vytouženou svobodu a dobře placenou práci (nebo snadný výdělek bez práce), velice často je čeká taková chudoba a mizérie, jakou si jako rolníci ani nedokázali představit. A leckdy také zjistí, že svoboda je pojem značně relativní, když si můžete svobodně vybrat, jestli zkusíte platit výpalné jen jednomu místnímu gangu, nebo raději budete žrát hlínu a zaplatíte oběma.
Ale nezoufejte, všechno na světě není špatné, šlechta a boháči se mají povětšinou dobře. Tedy pokud zrovna nenaštvali či neurazili nějakou jinou mocnou osobu a nemusí platit zlatem za ochranu svého života. Na druhou stranu slabí a neschopní se obvykle nedožívají toho, aby si moc a bohatství užili, takže se asi opravdu dá říci, že bohatí se mají dobře.


Představení připravených postav
(určené převážně pro už přihlášené zájemce o hru)

První postava je lovec a zálesák. V divočině je jako doma, umí velmi dobře střílet z luku a zná i něco málo z tajů přírodní magie: Všude, kde je to alespoň trochu možné, s ním chodí dva divocí vlci, kteří ho na slovo poslouchají.

Druhá postava je z bohaté kupecké rodiny, čerstvý absolvent Královské university ve Vadoře a adept magie zemního živlu. Není příliš zběhlý v boji, jeho kouzla jsou však dostatečnou náhradou.

Třetí postava je původem z kočovné skupiny artistů. Je to zručný vrhač nožů a vyzná se i v méně počestných praktikách, konec konců neměl to v životě zrovna lehké.

Čtvrtá postava je panošem vznešeného rytíře. Je urozeného původu a odpovídá tomu i jeho vzdělání, způsoby, skvělý výcvik v boji se zbraní i beze zbraně a také těžká zbroj a kvalitní meč. Ať už z mladického rozmaru či z jiných důvodů však nežije jen rytířským kodexem, ale čas od času se pouští i do značně pochybných podniků.

Poslední postava k výběru je bývalý námořník, kterého si v mládí vybral do učení jeden z pánů větru – mágů, kteří jsou nejčastěji vidět na zámořských lodích jak svými kouzly zajišťují silný vítr do plachet.
(Tato postava je prozatím rezervovaná)

Všechny tyto postavy mají něco společného: Už nějakou dobu čas od času pracují pro tajemného zaměstnavatele, kterého nikdo z nich neviděl osobně – vždy totiž jen dostanou zadání úkolu na zvláštním magickém svitku. Tajemný pan P. je však zatím nikdy nezradil a vždy jim po splnění mise doručil slíbenou štědrou odměnu.
Není opět přišel čas, kdy všichni dostali pozvánku do hostince „U sudu“ ve městě Litavo v severní části Vadorského království, kde budou společně čekat poslíčka, který jim doručí zadání dalšího úkolu.

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3176
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od Sparkle » 21. 5. 2012, 11:50

RPG hraní: Dragon Age RPG

neděle, 10. červen 2012, 15:00 - 19:00
Klub Mephit, Arbesovo náměstí 14, Praha 5
http://www.mephit.cz

Ukázkové jednorázové dobrodružství ve stylu dark fantasy v systému Dragon Age RPG.

Představíme vám jednoduchý systém AGE pro hraní her na hrdiny. Pravidla jsou snadná k naučení, i pro úplné začátečníky snadno uchopitelná. Ke hře potřebujete jen papír, tužku a tři šestistěnné kostky (dvě stejné a jednu odlišné barvy - všeho by mělo být dost na místě, není třeba nosit si vlastní).

K nám se AGE dostává v podobě hry Dragon Age, kde se ve světě na motivy známé počítačové hry se zhostíte role hrdinů, kteří se postaví lidské podlosti i temnotě z hlubin země. Prvním úkolem je dohlédnout na bezpečnost dětí lorda Voycheka a jejich chůvy během cesty dál do vnitrozemí, zatímco se lord sanží rozprášit hordu temných zplozenců pustošící pohraničí.

Dobrodružství by mělo zabrat cca 4 hodiny, postavy pro 5 hráčů jsou připravené předem, ale snadno lze vyrobit vlastní.

Ke hraní tohoto dobrodružství není potřeba být předem obeznámen s pravidly Dragon Age RPG ani s počítačovou hrou Dragon Age.

Více o systému Dragon Age RPG: http://www.rpggeek.com/rpg/2138/dragon-age

Počet míst v družince je omezený, prosím rezervujte si místo na: martina.magdova@mephit.cz
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1028
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od skaven » 21. 5. 2012, 18:36

Nafotil by mi prosím někdo hraní Kouzlem a mečem?

Uživatelský avatar
Jesus
Příspěvky: 23
Registrován: 6. 9. 2002, 17:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od Jesus » 21. 5. 2012, 21:23

skaven píše:Nafotil by mi prosím někdo hraní Kouzlem a mečem?
Budu tam a hodlám si udělat fotku nebo dvě pro sebe. Když mi řekneš co tě zajímá, tak zkusím přidat i pár fotek i pro Tebe.

Pavel Veselý

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3176
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od Sparkle » 21. 5. 2012, 22:30

Tak teď musím doufat že přijde mnoho zájemců o hru, abych mohla s klidným svědomím přepustit své místo, když se to má fotit :D
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1028
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od skaven » 21. 5. 2012, 22:32

Fotky mohou být jakékoli, jen by bylo fajn, kdyby z nich šlo poznat, že se hraje Kam - ideálně nějaký mix lidí a herních komponent... Předem díky!

Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4714
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od PetrH » 22. 5. 2012, 10:10

no ja se pokusim, materialy jako deniky a pod. budu, takze je mozne udelat i nejakou fotodoku a pak zaznam hry dat jako podkladove dobrodruzstvi...

Uživatelský avatar
Jesus
Příspěvky: 23
Registrován: 6. 9. 2002, 17:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od Jesus » 22. 5. 2012, 14:06

Sparkle píše:Tak teď musím doufat že přijde mnoho zájemců o hru, abych mohla s klidným svědomím přepustit své místo, když se to má fotit :D
Stydlivko.

PV

Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od Nossie » 22. 5. 2012, 15:08

Jesus píše:
Stydlivko.

PV
A co zítra budeš fotit? Minule si mě úplně zaskočil, tak jestli se mám parádit ? (podvazky, korzet, víš co :D ) $lol$ $lol$

Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 13201
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Otevřené hraní RPG - klub Mephit, Praha

Příspěvek od York » 22. 5. 2012, 16:28

Nossie píše:
Jesus píše:
Stydlivko.

PV
A co zítra budeš fotit? Minule si mě úplně zaskočil, tak jestli se mám parádit ? (podvazky, korzet, víš co :D ) $lol$ $lol$
To by pak z KaMu na těch fotkách moc nebylo :)

Ale třeba by se to pak dobře prodávalo :D

Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti